Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Cessna Corvallis 400
Andy
Model ten postanowiłem zaprezentować na forum, pomimo tego, że nie tak dawno zmienił właściciela. Głównym powodem do prezentacji jest prawda, że z lekkim materiałów konstrukcyjnych można też robić wspaniałe modele, dające wiele satysfakcji z latania nimi. A dodatkowym istotnym aspektem tego rodzaju modeli, jest ich taniość - co jest bardzo ważne w początkowej fazie naszej przygody z modelarstwem lotniczym.

W moim przypadku głównym powodem zakupu tego modelu było czekające na mnie ulotnienie modelu Beechcraft Bonanzy. Przyznam, że model jest "trochę wartościowy", moje umiejętności jeszcze niezbyt pełne i stąd moje poszukiwania "czegoś" podobnego do pilotowania.
Jako, że moje warunki warsztatowe są mocno ograniczone postanowiłem nabyć jakiegoś RTF-a. Wybór padł właśnie na ten model Cessny.
To co mnie przekonało do wyboru tego modelu to producent. Bynajmniej nie jest to model "Made by HK", ale model wykonany przez niemiecką wytwórnię HYPE (www.hype-rc.de

Dane techniczne modelu:
Rozpiętość skrzydeł: 1.450 mm;
Długość: 990 mm;
Masa: 960g;
Silnik: Bezszczotkowy;
Akumulator: LiPo 3S 1800mAh
Aparatura: 2,4 GHz

Charakterystyka modelu:
Prototypowa replika popularnego samolotu sportowego
Elementy wykonane z pianki HypoDur;
Bardzo dobre parametry lotne
Model posiada klapy
Pół makieta wyposażona w oświetlenie

W zestawie zawarte są:
- Kadłub, skrzydła i usterzenie wykonane z pianki HypoDur;
- 4 mikro serwa
- Silnik bezszczotkowy
- Regulator trójfazowy
- Akumulator LiPO 3S 1800 mAh
- Ładowarka z balancerem (12V)
- Aparatura 5-kanałowa 2,4GHz

MANUAL: http://www.hype-r...b4ac55.pdf

Jak model prezentuje się w locie można zobaczyć tutaj:

YouTube Video


YouTube Video


Przyznam, że byłem mile zaskoczony precyzją wykonania tego modelu, jego wyposażeniem, jak i jakością tego rodzaju technologii.
Model ma wklejone szybki, fotele wewnątrz kabiny, deskę rozdzielczą, amortyzowaną przednią goleń, jak również posiada moduł oświetleniowy - nawet ze światłami stroboskopowymi na skrzydłach.
A oto kilka moich fotek:

img853.imageshack.us/img853/4925/cessna1.jpg

img30.imageshack.us/img30/9219/cessna2.jpg

img194.imageshack.us/img194/103/cessna3.jpg

img684.imageshack.us/img684/4783/cessna4.jpg

img96.imageshack.us/img96/9770/cessna5.jpg

img689.imageshack.us/img689/8778/cessna6.jpg

Model uzyskał moje oznakowania własne i został przypisany do firmy "@irmail" i będzie woził pocztę lotniczą.

Z ciekawych rozwiązań zastosowanych w tym modelu należy wskazać rozwiązanie napędzania lotek jednym serwem, jak również klap również jednym serwem (zaznaczę, że bez kabelka Y). A wygląda to tak:

img716.imageshack.us/img716/8696/cessna7.jpg

Te dwa górne kabelki połączone w jeden to kabelki od oświetlenia, które zbiegają się w "mikroskopijnym" module oświetleniowym.
Serwo górne napędza lotki, a dolne klapy. Do obydwu dochodzą cięgna z drutu i przechodzą razem przez uchwyt w ramieniu danego serwa.

Model doskonale sprawuje się w powietrzu i myślę, że jest doskonałym modelem do nauki latania.

A jak prezentuje się a powietrzu sterowany przeze mnie pokazuje filmik z jego pierwszych oblotów:
YouTube Video


Model daje dużo przyjemności z latania i jest (według mnie) dobry na szkolny model. Co poniektórzy koledzy mogli osobiście zobaczyć go w powietrzu.
Edytowane przez Andy dnia 19-03-2012 08:19
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: