Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Belt CP V2 E-sky
Mateusz
Witam.
Kupiłem sobie belta cp v2.
I tu moje pytanie czy wiecie może jak ustawić taki heli aby dało się nim normalnie latać?
To pierwszy mój taki model więc nie mam pojęcia jak to zrobić.
Dziękuję
Mateusz Szeroki uśmiech
 
berkut
Witamy następnego heli zakręconego Uśmiech
Mateusz, jeśli jeszcze nie latałeś nigdy helikiem to proponuje ci zacząć od symulatora na tej aparaturze z modelu. Razem z modelem powinieneś mieś symulator i kabel do komputera. Pierwsze kroki z modelem raczej z kimś kto lata, bo może to być twój pierwszy lot a później długa przerwa w oczekiwaniu na części. Jeśli chcesz pomocy w oblataniu to powiedz.
 
www.videofly.com.pl
berkut
http://www.youtub...re=related
Tak mniej więcej wygląda pierwszy lot każdego początkującego. PAMIĘTAJ - PODWOZIE TRENINGOWE TO PODSTAWA
 
www.videofly.com.pl
Andy
I tu moje pytanie czy wiecie może jak ustawić taki heli aby dało się nim normalnie latać?

Mateusz, Berkut dobrze radzi, zarówno z rozpoczęciem na symku, jak i z rozpoczęciem z podwoziem treningowym.
Jednakże odpowiadając na Twoje pytanie - każdy model śmigłowca (nie mylić z zabawkami) ustawia się bardzo podobnie i zapewne pomożemy Tobie. Ale należy mieć na uwadze to, że nawet jak najlepsze i perfekcyjne ustawienie helika nie gwarantuje sukcesów w pierwszych lotach.
Z własnego doświadczenia powiem Tobie, że jeżeli sam się nie nauczysz regulacji modelu, to niestety będzie Tobie trudno pojąć na jakiej zasadzie lata się helikopterami.
Mateusz, mam nadzieję, że kupiłeś nowy modeli i posiadasz instrukcję do niego. Jeżeli nie posiadasz to tutaj masz link to portalu, z którego po zalogowaniu możesz ją sobie pobrać:
http://www.rc.sus...4-ghz.html,
albo tu na gotowo:
http://s149.photo...alPL12.jpg
Przeczytaj ją, a potem wrócimy do ustawiania modelu.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Już insrtukcję przeglądałem.
I już katastrofa chciałem dziś włączyć sobie silnik w domu tak zobaczyć czy wszystko działa bo dawno nie sprawdzałem ustawiłem rewersy tak żeby były OK włączyłem heli i pilot i brak reakcji....nagle helikopter zaczął się sam rozpędzać i wzbijać do góry w DOMU !SZOK! nic nie reagował na ruchy gałkami od pilota ani nawet na wyłączenie pilota przewrócił mi sie na bok i się chyba mocowanie łopaty zkrzywił tam jest taki pręt i narazie nie wiem bardzo jak to naprawić ?
Mateusz Szeroki uśmiech
 
berkut
Mateusz - pośpiech w tym wypadku nie jest wskazany. Zrób zdjęcie i pokaż co zepsułeś. Na przyszłość pamiętaj, że pierwsze uruchomienie modelu powinno odbyć się bez łopat głównych.
PYTAJ bo to jest podstawa.
 
www.videofly.com.pl
Mateusz
Wysłałem panu panie Berkut zdjęcie na pocztę
 
Andy
Mateusz, zapodaj fotkę również w temacie, aby wszyscy również wiedzieli o co chodzi i na przyszłość mieli jakieś wskazówki i pomoc w temacie - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Typowe uszkodzenie głowicy. www.nowar-graf.pl/5.jpg
 
www.videofly.com.pl
Andy
Szpindel to na pewno.
Mateusz pozwolisz, że zacytują to co jest napisane u Tomka ze sklepu Helipad właśnie przy tym modelu:

Model ten nie jest zabawką. Jego pilotaż jest niezwykle trudny. Wymaga wczesniejszej praktyki na mniejszych bądź podobnych modelach. Helikopter tej klasy nie sposób tak wyregulować aby sam wisiał w zawisie. Trzeba mieć niezwykle wyostrzony zmysł równowagi aby utrzymać go w jednym miejscu. Wymaga to ciągłego korygowania pozycji w locie. Bez wcześniejszej praktyki latanie tym modelem jest niemożliwe.

Edytowane przez Andy dnia 20-02-2012 22:00
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Praktykę to mam taką że latam teraz tym Ec-135 Reely.
Ale może powoli jakoś uda się go ogarnąć.
Wyprostowałem taki pręcik tam w głowicy więc jest już prościutko.
Więc ponawiam pytanie czy mógł by mi ktoś pomóc wyregulować ten modelik?
Mateusz Szeroki uśmiech
 
Andy
Wyprostowałem taki pręcik tam w głowicy więc jest już prościutko.

- Mateusz, nie chcę się wymądrzać, ale tzw. szpindli się nie prostuje (bo tego nie da się zrobić naprawdę idealnie), tylko nabywa nowe.
- gra jest warta przysłowiowej świeczki:
http://www.helipa...-1458.html
Próbowałeś rozkręcić próbnie wirnik bez łopat po tym prostowaniu? Jeżeli nie to spróbuj i zobacz, czy helik nie dostaje wibracji - nie zapomnij przymocować go(przykręcić) w jakiś sposób trwale do podłoża przed tą próbą.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Tak już próbowałem nie nie wibruje tak mi się wydawało,że i tak trzeba będzie wymienić go ale to zrobię bliżej lata.
 
Andy
Jeżeli inni koledzy nie pomogą to może w sobotę jakoś się spotkamy w dręczącym Ciebie temacie?
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
No nie wiem właśnie nie za zimno narazie jest? Uśmiech
 
Andy
no ale powiem ci że podwozie treningowe to podstawa

- takie podwozie ja mam dostępne i sprawne w całości - z chęcią użyczę Mateuszowi - na chwilę obecną czekamy na "uzdrowienie" modelu przez heli-pilota.
Edytowane przez Andy dnia 26-11-2012 20:47
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Dziekuję Andy za propozycję ale było w zestawie podwozie Szeroki uśmiech

Połączony z listopad 26 2012 19:20:39:
Ciekawe kiedy kolega Adam ma zamiar pochwalić się swoim nowym nabytkiem w drodze Z przymrużeniem oka Pokazuje język
Edytowane przez Mateusz dnia 26-11-2012 19:20
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Przejdź do forum: