Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Hyperion Samson II 35E
Andy
Moja ostatnia premiera w tym sezonie.

Jest nią model Hyperion Samson II 35E.
Model jest w typowej konstrukcji balsowo-skejkowej kryty folią.
Nabyłem okazyjnie od Kuby z RC Bzika. Model był całkowicie złożony i wyposażony, no i oczywiście prawie nowy - po jednym oblocie. Drugi był wykonany podczas zmiany właściciela.

Oto podstawowe dane:
* rozpiętość : 1250 mm
* powierzchnia płatów: 55.6dm2
* długość : 1192 mm
* ciężar do lotu: 2.16 kg
* silnik: Hyperion Zs3025B-10
* śmigło: 13x8 APC-E
* regulator: Hyperion Atlas 60A 4S (HP-ATLAS-060LB )
* lipol: 3300 mAh-4S

No i jeszcze jeden szczegół - serwa. Model wyposażony był w serwa cyfrowe Hyperion. I tu zaczęły się drobne problemy. Przy pierwszej próbie ulotnienia model wykazywał oznaki, jakby brakowało mu prądu - jakoś nie chciał zbytnio reagować na ruchy drążków lotek i sterów. Co poniektórzy z kolegów mieli okazję to widzieć na własne oczy, jak to wyglądało. No wiadomo serwa cyfrowe potrafią pobrać prąd o natężeniu 2 A. Więc serwa zostały wymienione w komplecie na analogowe Hiteca HS 85MG - serwa prawie o identycznych wymiarach, jak i parametrach. A tak na wszelki wypadek w modelu zamontowałem jeszcze BEC'a zewnętrznego Castle Creations 10A - zbywającego mi z helikopterów. No i kondensatorek przeciwzakłóceniowy - to już standard we wszystkich moich modelach.
Dolegliwości ustały, jak ręka odjął.

Jednakże proszę pamiętać, że model jest raczej przeznaczony dla modelarzy już średnio zaawansowanych.

Oto filmik z pierwszego dnia oblotów Samsona:

YouTube Video

Edytowane przez Andy dnia 09-11-2011 10:26
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: