Zobacz temat
RC Radom » Warsztat modelarski » Mechanika
 Drukuj temat
Zawiaski modelarskie
kuba
Witam,
ostatnio kupiłem takie zawiaski:
http://www.sklep....edni-kavan
Ogólnie potrzebne mi one do lotek. Lewa lotka prawie się już oderwała i chcę właśnie tymi zawiasami ją usztywnić. Samolot jest z pianki EPP. No i właśnie chciałem się was zapytać czy te zawiaski można wkleić od dołu skrzydła czy TRZEBA wbić je w skrzydło. Będę wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam Kuba
Edytowane przez Andy dnia 24-04-2012 21:11
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Kuba trochę zaszalałeś z tymi zawiaskami. Tego rodzaju zawiaski stosuje się w modelach konstrukcyjnych - czyli sklejkowo- balsowych. Oczywiście wpuszcza się je w konstrukcję płata i lotek.
A jeżeli chodzi o zawiaski do Cessny z EPP do spokojnie do usprawnienia jej lotek wystarczą zawiaski takie:
www.modelemax.pl/images/sklep/zawiasy/kavan0081.jpg

http://www.modele...cts_id=178
Poza tym, te które proponuję o wiele łatwiej się wkleja niż te plastikowe.
No i oczywiście jeżeli decydujesz się na naprawę lotek to odcinasz obydwie i wklejasz na takie same zawiaski.
Będę jutro w "Modelarni" to zapytam czy są i jak będą to nabędę dla Ciebie - to groszowa kwestia. A jak nie będzie to zapewne w moim chomikowym schowku znajdą się - Uśmiech Będę musiał je tylko odszukać - Z przymrużeniem oka
Edytowane przez Andy dnia 25-04-2012 09:40
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Ok, dzięki. Chodzę do modelarni i brałem już od nich listwy sosnowe, więc myślę, że nie będzie problemu. Andy, jak byś mi wziął te zawiaski to byłbym bardzo ci wdzięczny, bo akurat jutro mnie tam nie będzie.

Pozdrawiam Kuba
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Mateusz
Zawiasy można zrobić z starych dyskietek Uśmiech
Trzeba rozwalić obudowę dyskietki i z tej folij wyciąć sobie Uśmiech
Mateusz Szeroki uśmiech
 
Andy
Kuba pisząc Modelarnia, mam na myśli sklep modelarski w Warszawie na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Oczywiście nie ma problemu, zaraz właśnie się tam wybieram to zapytam czy są i jak tylko będą to nabędę dla Ciebie.
Podejrzewam ze ten chomikowy schowek jest niemały.

- oj tak, tak - już czasami sam nie ogarniam co tam ja w nim mam - chyba muszę zrobić kiedyś w nim jakiś remanent. Ale z tego co kojarzę, to zawiaski w nim widziałem - Z przymrużeniem oka

- no i zawiaski dla Kuby już w kieszonce - Może ktoś jeszcze chętny - mam jeszcze jedną paczuszkę 10 sztuk Uśmiech

DRUGA PACZKA ZAWIASKÓW już zamówiona dla Krzycha - czere Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 25-04-2012 14:32
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Czytałem gdzieś na internecie o zawiaskach robionych z dyskietek i butelek jednak wolałem sobie jakieś zakupić. Andy, ostatnio robiłem właśnie zakupy w Modelarni, bo musiałem kupić kilka małych rzeczy do Cessny i nie mieli takich jakich pokazałeś na zdjęciu. Ogólnie dzięki za te zawiaski. Ile mnie to będzie kosztować???
PS: Odbiornik już przyszedł i jest już zbindowanySzeroki uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Odbiornik już przyszedł i jest już zbindowany

- no to moje gratulacje.
Ogólnie dzięki za te zawiaski. Ile mnie to będzie kosztować???

- dostaniesz je w prezencie, za swoje zaangażowanie w modelarstwo RC - to naprawdę groszowe kwestie Z przymrużeniem oka
A zawiaski oczywiście mieli, tylko fakt - nie ma ich w sklepie internetowym Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: