Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
EP FLUGMODELL CESNA BRUSHLESS
gruby9999
Witam posiadam cesne taka jak w temacie .


Mam problem bo nie moge jej odpalic . Gdy wciskam gaz smigło dregne troche w prawo troche w lewo . Przy tym silnik wydaje jakies piski pojedyncze. Jak sciągnę smigło to silnik odpali co jakis czas . BAteria była podłaczona do modelu i pod zasilacz takze raczej zaislanie było . co tu moze byc grane ???

tutaj link do tej cesny



http://www.conrad...;pi=209079




ok doszło coś innego jak smigło nie jest dokecone na maxa to da rade zeby silnik ruszył... jednak jak sie wylaczy silnik to smigło sie odkręca a jak załzoe tą plastikowa koncówke to tez nie da rady odpalic
Edytowane przez gruby9999 dnia 30-04-2012 18:31
 
Andy
Wydaje mi się, że może być brak jednej fazy w silniczku - sprawdź przewody łączące regulator z silnikiem - czy wszystkie złączki są spięte właściwie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
na jednym przewodzie była uszkodzona izolacja a tak to chyba wszystko dobrze pospinane tak jak było tzn jak otworzyłem pudło i tyle
Edytowane przez Andy dnia 30-04-2012 21:54
 
Andy
ok doszło coś innego jak smigło nie jest dokecone na maxa to da rade zeby silnik ruszył... jednak jak sie wylaczy silnik to smigło sie odkręca a jak załzoe tą plastikowa koncówke to tez nie da rady odpalic

- po pierwsze - moja uprzejma prośba o pisanie troszeczkę składniej, ponieważ trudno się czyta co napisałeś, a co tu mówić jeszcze o zrozumieniu i udzieleniu jakowejś porady.
No nic, ale spróbujmy:
- jeżeli twierdzisz, że po zdjęciu kołpaka silnik rusza normalnie, ale po jego zatrzymaniu śmigło jest odkręcone - to oznacza, że silnik obraca się nie w tę stronę co potrzeba. Wszystkie nakrętki mocujące śmigła są samo dokręcające się i nie powinno być takiego objawu - odkręconego śmigła.
- aby zmienić obroty silniczka zmień miejscami podpięcie silniczka do regulatora na dwóch parach przewodów - po prostu zamień miejscami podpięcia dwóch kabelków. Twoje śmigło jak widać na obrazku powinno obracać się prawidłowo w prawą stronę i w tę stronę powinien obracać się silnik.
Jeżeli objaw odkręcania się ustanie i silnik będzie wytwarzał ciąg we właściwą stronę, to należy przystąpić do poszukiwania przyczyny blokowania się silniczka po założeniu piasty na śmigło. Może wystarczy delikatnie cofnąć osłonę silnika w stronę tyłu i problem ustanie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Podczas pracy śmigło się nie odkręca , tylko przy wyłączeniu zanim sie zatrzyma to się odkręca .


Druga sprawa raczej chodzi dobrze bo jak postawiłem model na ziemi i udało mi się to uruchomić to model pojechał na kółkach do przodu .


A może to regulator obrotów nie jest zaprogramowany ( gdzies o tym wyczytałem ) tylko juz nie wiem jak go zaprogramować .
 
Maciek
trymerami musisz popracowac na apce
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
F2B Karolek
Wydaje mi sie ze do ustawien regulatora powinno sie uzywa sie Jetiboxa
pozdr
 
Andy
A możesz z modelikiem wpaść na lotnisko to byśmy zobaczyli co mu dolega?
Wiesz, na odległość to nawet lekarz nie leczy - Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: