Zobacz temat
RC Radom » Warsztat modelarski » "Elektryka"
 Drukuj temat
3-osiowy stabilizator lotu
Andy
Przeglądając internet natknąłem się na taki oto układ elektroniczny - precyzyjny 3-osiowy żyroskop MEMS Orange RX , to 3-osiowy stabilizator lotu zdolny do stabilizacji lotu w niemal każdym samolocie. Zapewnia dodatkową stabilność i automatyczne korekty lotek, steru wysokości i steru kierunku podczas lotu. Kompensuje niepożądane zmiany w pozycji modelu z powodu wiatru i innych czynników. Sprawia, że model jest znacznie bardziej stabilny w locie. RX 3-Axis Flight Stabilizer jest idealny dla tych, którzy lubią latać w wietrznych warunkach. Jest to także idealny dodatek do ulubionego modelu FPV do utrzymania go na prostej i w poziomie podczas lotu przy niekorzystnych warunkach lotnych. Urządzenie jest bardzo proste w instalacji i obsłudze. Regulowane ustawienia są fabrycznie ustawione na 50%, oferując łagodną stabilizację. Można łatwo dostosować wzmocnienie dla każdego kanału, aby zwiększyć lub zmniejszyć oddziaływanie dla danego kanału (AIL, ELE, RUD). Układ ten ułatwia loty 3D bez naruszania stabilności.
Podstawowe dane techniczne:
- wymiary: 51x32xl4mm
- masa 14g
- napięcie wejściowe: 4,8-6 V.

No i najważniejsza cecha tego układu - można go wykorzystać jedynie, gdy lotki podpięte są do jednego kanału poprzez kabel "Y'. W przypadku sterowania lotkami poprzez osobne kanały - niestety ten moduł odpada - Krzywi się

Montaż układu:

YouTube Video


Zastosowanie i wykorzystanie układu:

YouTube Video


Kilka lat temu tego rodzaju układy były bardzo drogie i niezbyt opłacało się ich stosowanie. Ale obecnie cena w HK tylko 15$ - link -> http://www.hobbyk...duct=25448
Edytowane przez Andy dnia 15-10-2012 12:25
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Fajna sprawa.
Trzeba dopisać do listy zakupów Uśmiech
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Trzeba dopisać do listy zakupów.

- ale to niestety w przyszłości, bo i tak na chwilę obecną - backorder - link -> http://www.hobbyk...duct=25448 Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Wiem wiem widziałem.
Akurat się zmieni na IN STOCK i się kasiorka uzbiera Z przymrużeniem oka
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Skyline
Sorki za odgrzanie kotleta ale z racji słabej aury i dosyć silnych podmuchów podjąłem decyzję o zakupie stabilizacji do modelu. Ma ktoś porównanie EagleTree Guardian z Orange 3x v2 ?
_________________________________________
TrainStar- Volantex-SOLD
MX-2 GoldWing + O.S. Max 55AX
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max 55AX-SOLD
Raptor 60v.2 nitro +O.S. Max 70SZ-H- SOLD
Fun Cub- Multiplex
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max120
CopterX 250
SuperVee 27 Nitro -Aquacraft + O.S. Max 0.18
Futaba T9CHP
 
Andy
Ze stabilizatorami lotu różnie bywa - szczególnie z Orangami. Tu jest dość świeży wątek o nich na PFMRC -> http://pfmrc.eu/i...nne-ruchy/.
Ja swego czasu chciałem taki stabilizator zainstalować w swoim Corsairze, ale nie mogłem za nic uzyskać prawidłowych efektów jego działania. Bałem się tego puścić w powietrze - więc został wymontowany z powrotem. U mnie było to coś takiego:

rc-team.pl/161484-thickbox/stabilizator-lotu-fy-40a-zyroskop.jpg

Teraz na sezon halowy mam przygotowany model z odbiornikiem ze stabilizatorem. "Na ziemi" wszystko działa poprawnie i są nawet 3 tryby tego stabilizatora. Zobaczymy jak układ spisze się w lotach na hali. Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Skyline
Andy, ten Twój FY-40A podobno nie jest najgorszy a wręcz kilka osób na rożnych forach chwaliło ten model. Osobiście chyba zakupię tego Guardiana 2D/3D ale chciał bym wpierw zobaczyć jak to działa w powietrzu. Czekam na wizytę TeBe na naszym pasie. Aura za oknem idealna do przeprowadzenia testów Uśmiech
_________________________________________
TrainStar- Volantex-SOLD
MX-2 GoldWing + O.S. Max 55AX
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max 55AX-SOLD
Raptor 60v.2 nitro +O.S. Max 70SZ-H- SOLD
Fun Cub- Multiplex
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max120
CopterX 250
SuperVee 27 Nitro -Aquacraft + O.S. Max 0.18
Futaba T9CHP
 
Przejdź do forum: