Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Co wybrać .... Pomysły
 Drukuj temat
Wybór modelu
Piotr
Plany depronowca najlepiej 3D tak na początek ja chciałem zrobić ewo 3D

http://www.rcgrou...p?t=415413

Lecz spotykam się z sprzecznymi opiniami, wg pana Witka lepiej na początek jakiś samolot 3D ,a wg innych lepiej pełno-kadłubowy toto czy kupić betę.
W związku z tym proszę o pomoc w wybraniu modelu choć jeszcze po głowie chodzi mi Delta lub mig29 Co wy na to?
 
Maciek
kup bete bo mig to przecinak ktorego tylko ciag trzyma w powietrzu
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Wolfik
Piotrek

Maciek ma racje, ze samoloty typu Delta czy Mig to przecinaki (po prostu lataja szybko). Bez wprawy loty moga byc bardzo krotkie Nie wiem
Jesli jestes poczatkujacy i chcialbys cos zbudowac, to ja polecam Ci gornoplata.

A moze cos w tym stylu :

http://www.rcrado...rowstart=0

Tym bardziej, ze na naszym forum znajdziesz duzo pomocnych podpowiedzi.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Maciek
gornoplat na 3 kanalach na poczatek a potem na 4 kanalowke i potem dopiero cos szybszego wtedy :3
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Mateusz
Ja również polexam górnopłata w stylu ToTo.
Ja osobiscie rozbiłem 3 totki i za 4 razem nauczyłem sie robic i lata do tej pory.
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
adam
http://www.motyla...odele.html TOTO-0 TOTO-1 i TOTO-7 są najlepsze na początek
DX6i
 
kuba
Jeżeli planujesz bawić się w modelarstwo na dłuższą metę to warto wyposażyć się w lepszą apararurę, np. Turnigy 9x.
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Piotr
Oczywiście tę aparaturę turnigy 9x raczej będę zamawiał, ja jestem uparty i może bardziej coś typu cessna 172p ??

Dzięki za odpowiedzi i porady czekam na dalsze propozycje.
 
Dany
Polecam Cessnę 480 Pelikana, lub Betę 1400 tejże firmy. Obydwa można kupić w wersji bez aparatury jak i w pełni wyposażoną.
 
www.hobby-rc.pl
Piotr
Wszyscy polecacie fajne i z pewnością dobre modele na początek, ale niestety budżet mi nie pozwala na budowę coraz lepszych samolotów Krzywi się . Zbuduje f22 raptor ponieważ z tego co wyczytałem jest łatwy w pilotażu oraz tani w kosztach budowy.

Stronka z jetem:
http://www.parkje...-22-tomhe/
 
kuba
Myślę, że f22 również za trudny jak na pierwszy model w lataniu. Jak chcesz zbudować coś na początek, to masz tutaj stronkę z fajnymi, prostymi w budowie i w sterowaniu modelami:
http://www.rcfoam...1-100.html
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Piotr
Ale na pewno? Jest on sterowany trzema kanałami podobnie jak toto-0 i jest w układzie delta . W sumie toto potrafi szybować ale mi się wydaje że tego parkjeta po roztrzaskaniu nie problem będzie naprawić czy zrobić nowy.
 
kuba
Ten jet lata bardzo szybko i bardzo trudno go opanować szczególnie jak jest to pierwszy model. Buduj jakiegoś ToTka. One będą chyba najlepsze na początek.Uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Piotrek słuchaj tych co już pierwsze loty mają za sobą i dobrze radzą. Jak widzisz pojawia się często synonim "przecinaki" - niestety są to modele szybko latające.Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
To że szybko latające nie znaczy że nie możliwe do opanowania przez początkującego. Podobnie miałem jak zaczynałem gre na gitarze all mówili żebym łatwych piosenek się uczył i później coraz trudniejsze ja zrobiłem na odwrót( ale to tylko takie mini porównanie nie chce nikogo urazić)
 
Andy
Piotrek, my powiedzieliśmy co mieliśmy do powiedzenia odnośnie Twojego wyboru, ale oczywiście ty zrobisz jak będziesz uważał - my zapewne będziemy trzymac kciuki za Twoje projekty - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Dzięki za waszą uwagę poświęconą temu tematowi z samolotem pokaże się na rozpoczęciu sezonu UśmiechI zamieszczę relacje z budowy.
 
Andy
No to mnie się podoba - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Maciek
Wiesz zawsze delte mozna zrobic na F117 Szeroki uśmiech
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Piotr
F117 strasznie złożoną bryłę ma
 
Przejdź do forum: