Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
MIG-29 3D EDF - SebArt
Wolfik
Uśmiech
Andy, nie chwale sie bo to byl prezent gwiazdkowy z 2011 Szeroki uśmiech, a ja swoim wpisem uzupelnilem tylko swoja flote.

A jesli chodzi o in box to bylo: czytadlo do obslugi, sznureczek do apki, pudelko jak po zapalkach do odbierania sygnalu, jakis maly wkretak ( chyba do podkrecania obrotow przy budowie Wolfa) no i oczywiscie ten oto nadajniczek

i672.photobucket.com/albums/vv86/patrick28x/Futaba8FGSuper.jpg.

Ogolne wrazenia sa pozytywne pod kazdym wzgledem. Osobiscie jestem bardzo zadowolony i polecam.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Po udzieleniu ostrej reprymendy ustnej, wpisaniu nagany do akt, jak i zagrożeniem zwolnienia z tej zaszczytnej funkcji:
Psia kość, bedą zwolnienia

osobisty dostarczyciel w dniu dzisiejszym zaprezentował właściwą postawę i dostarczył wreszcie do domu przesyłkę:

imageshack.us/a/img543/2500/dscf51481600x1200.jpg


Ta oddzielna torebeczka to przedłużacz do miejsca zamontowania w modelu modułu telemetrii.

A to cała zawartość przesyłki:

imageshack.us/a/img202/4444/dscf51491600x1200.jpg


- czas brać się do zmontowania tego wszystkiego - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
No i pierwszy elemencik dorobiony:

imageshack.us/a/img28/5859/dscf51541600x1200.jpg


- jest to element połączeniowy do pomiaru napięcia w pakiecie podczas lotu.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Po udzieleniu ostrej reprymendy ustnej, wpisaniu nagany do akt, jak i zagrożeniem zwolnienia z tej zaszczytnej funkcji


Andy, troche za ostro Szeroki uśmiech, trzabylo tylko klapsa. Przyjemnosc po obu stronach.

A propos podoba mi sie ten model i relacja z budowy.Sporo szczegolow utrwalajacych dla moich budowli. Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Andy, troche za ostro

- oj tam, oj tam - należało się i już - Z przymrużeniem oka

podoba mi sie ten model i relacja z budowy.Sporo szczegolow utrwalajacych

- staram się być jak najbardziej szczegółowym, bo wiem że to kopalnia wiedzy dla innych, którzy z czasem zmierzą się z podobnymi zagadnieniami jak moje - Fajne

A poza tym kolejny sukces dnia dzisiejszego - udało mi się opanować bindowanie modułu telemetrii z nadajnikiem (tak, tak, z nadajnikiem):

imageshack.us/a/img690/5238/dscf51561600x1200.jpg


A to efekt - odczyt z apki:

imageshack.us/a/img17/6356/dscf51631600x1200.jpg


Alarmy na maksymalną temperaturę i minimalne napięcie też już ustawione - Fajne
Jutro pakujemy wszystko do śrdodka - ale muszę jeszcze sprawdzić jeden szczegół - Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 16-01-2013 21:31
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Ciekawa ta telemetria. Musze rozpracowac swoja apke pod tym wzgledem (choc telemetri nie ma), ale to troche pozniej.

kopalnia wiedzy dla innych, którzy z czasem zmierzą się z podobnymi zagadnieniami jak moje -


Andy, ja na pewno i to pewnie juz w niedlugim czasie.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Ciekawa ta telemetria.

- jak doświadczyłem tego, jak zgrzały sie lekko przewody i pakiet podczas testów napędów EDF, to decyzja była natychmiastowa. Niestety, ja nie latam "ekstremalnie" - do całkowitego zgotowania pakietów i silników - bo potem to nie ma pewności, czy model będzie bezpiecznie i przewidywalnie latał.

ale muszę jeszcze sprawdzić jeden szczegół

- juz sprawdzone - kwestia dotyczyła przedłużacza do modułu telemetrii. Do zbindowania zaleca się zastosowanie krótkiego oryginalnego kabelka połączeniowego - i tak właśnie jest na fotce po zbindowaniu. Po przepięciu modułu na przedłużacz wszystko działa poprawnie - Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 17-01-2013 08:09
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
No to można uznać, że projekt został zakończony. Dziób samolotu został też już wklejony:

imageshack.us/a/img545/1988/dscf5199c.jpg


imageshack.us/a/img152/5909/dscf52011600x1200.jpg


A tak udało mnie się wszystko rozmieścić w modelu:

imageshack.us/a/img13/4555/dscf52031600x1200.jpg


imageshack.us/a/img849/8653/dscf52041600x1200.jpg


imageshack.us/a/img94/2376/dscf52091600x1200.jpg


imageshack.us/a/img341/4444/dscf52071600x1200.jpg


Masa modelu do lotu wyszła 1815 gram.

Pozostało tylko jeszcze wyważenie modelu, trochę dobrej pogody no i w górę - Szeroki uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Maciek
Czekam na info :3
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Andy
Po wielu miesiącach oczekiwania stało się - w dniu dzisiejszym model został oblatany. Wykonałem nim 3 loty i przyznam, że mocno się spociłem - nie wiem czy to skutek jeszcze mijającej choroby, czy z wrażenia. Z przymrużeniem oka
Przyznam, że model jest piekielnie szybki i dość specyficzny w pilotażu - to chyba przez ten system żyroskopu zastosowany w nim przez producenta. No i to co rzuciło mnie się w oczy i trochę dało we znaki w sprowadzaniu go na ziemię - model jest dobrze wyważony i z użyciem EDF-ów leci poziomo, natomiast jak tylko zamknie się gaz i jeszcze jest się pod wiatr, model zwalnia, ale doś mocno zadziera dziób do góry.
Ale nic daliśmy radę i model powrócił 3 razy bezpiecznie na ziemię, choć przy trzecim lądowaniu - trochę twardszym - okazało się, że skośnoocy wykonawcy dość kiepsko przykjeili jedną z płóz, na których model ląduje i w efekcie odkleiła się ona.
No cóż przykleimy i będziemy dalej trenować - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
No i to co rzuciło mnie się w oczy i trochę dało we znaki w sprowadzaniu go na ziemię - model jest dobrze wyważony i z użyciem EDF-ów leci poziomo, natomiast jak tylko zamknie się gaz i jeszcze jest się pod wiatr, model zwalnia, ale doś mocno zadziera dziób do góry.

Tym bardziej nie dawało mi to spokoju, że nawet przesunięcie pakietu do przodu o 4-5 cm nie przyniosło zmiany w zachowaniu modelu przy ograniczeniu prędkości.
Myślę, że wiem gdzie tkwi powód takiego zachowania się modelu przy wyłączeniu-zredukowaniu napędu.
Instrukcja nakazuje takie ustawienie w neutrum lotek:

imageshack.us/a/img202/6779/mig1.jpg

imageshack.us/a/img812/7787/mig2s.jpg

Lotki są zespolone na stałe ze swego rodzaju klapami i to one mają być w powierzchni płata skrzydłowego, natomiast lotki w takim układzie są uniesione w górę w neutrum. I myślę, że takie ich ustawienie skutkuje zadzieraniem nosa przy ograniczeniu prędkości. Obniżyłem o 2 mm neutrum lotek - tym samym klapy będą też trochę niżej.
Edytowane przez Andy dnia 30-04-2013 23:04
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Jedrek
W ten sposób powstaje klasyczny "butterfly" ale proporcje wychylenia klap do lotek mogą wymagać domiksowania SW metodą prób i błędów. Odchylenie klap od neutrum w dół może spowodować jeszcze większe zadzieranie nosa ale im mniejszy model, tym efekt słabszy. Można zacząć od 5%SW w dół.
 
Maciek
MIG ma plozy??Szok ja w rafale takich udogodniej nie mialem Smutek ale zabawa edf jest fajna ze wzgledu na to ze przy gazie na maxa lepiej sie nim steruje Uśmiech
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Andy
Odchylenie klap od neutrum w dół może spowodować jeszcze większe zadzieranie nosa

Jędrek, ale to tylko 2 mm w dół - Z przymrużeniem oka
Kiedy obie lotki sterczą w neutrum wychylone do góry o 5 mm, to efekt zadzierania nosa przy małej prędkości jest znaczący.
A domiksowania SW (w dół) trochę bałbym się, bo model przy locie poziomym leci poziomo bez zniżania się, czy wznoszenia. I dołożenie mu trochę w dół będzie mogło skutkować zniżaniem się przy locie z dużą prędkością.
Nic popróbujemy następnym razem i zobaczymy co i jak.


MIG ma plozy??

- noooo, nie masz pojęcia jaki fajny wynalazek - Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 30-04-2013 23:15
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
No i gratulacje z oblotu. Top klasa.Doskonale
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Kilka fotek z dłuuuugomajowego weekendowego oblotu i lotów:

imageshack.us/a/img4/3630/dsc004181600x1200.jpg

imageshack.us/a/img836/438/dsc004191600x1200.jpg

imageshack.us/a/img825/8762/dsc004261600x1200.jpg

imageshack.us/a/img441/160/dsc004711600x1200.jpg

imageshack.us/a/img109/8217/dsc004721600x1200.jpg

imageshack.us/a/img42/2218/dsc004281600x1200.jpg

imagizer.imageshack.us/a/img202/3508/dsc004291600x1200.jpg

- fotki wykonał Kolega Alek

Więcej fotek z lotów w długomajowym newsie - Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 07-12-2015 20:21
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: