Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
F-16 - Zaczynamy budowę
Siwy
Witam.
Dzisiaj kupiłem pseudo depron (podkład pod panele 6mm), klej, wzmocnienia węglowe.
Chciałbym zbudować F-16.
1. Szukam planów (płyty depronowe mam 79x69 cm).
2. Potrzebne mi wskazówki co do budowy (jestem zielony).

Dziękuję z góry za pomoc.

Na pewno założę temat odnośnie budowy.

Pozdrawiam.
Edytowane przez Andy dnia 12-11-2012 15:44
>>> Modelarstwo <<<

Modele:
- Cessna 480 Pelikan
- F-16 Depron
- Cularis Glider Multiplex


Aparatura:
- Spektrum DX8T
 
www.damarmeble.eu
Wolfik
plany znajdziesz na

http://www.parkje...ree-plans/

ale spiesz sie powoli. Wskazowki znajdziesz na relacjach z budowy innych kolegow. Poczytaj, jesli wszystko jasne - buduj, nie jasne - pytaj.

Powodzenia, bo to ciekawy temat.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Wolfik
a dokladnie:

http://www.parkje...16-falcon/
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
No to trzymam kciuki za kolejnego myśliwca strzegącego naszego modelarskiego nieba.
Bardzo dobrą relację zdaje Pablo z budowy F18 - dlatego myślę, że jest to doskonała podpowiedź co i jak zrobić, a tym bardziej, jak arkusz pseudo depronu jest za mały na największe części modelu - Z przymrużeniem oka
No i oczywiście bezcenne wskazówki Jędrka.

No już sobie wyobrażam ten obrazek - conajmniej 5 odrzutowców na raz w powietrzu - Szeroki uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Siwy
Andrzejku po ostatnim spotkaniu na lotnisku zaraziłeś mnie niesamowicie depronem. Na zimę chciałbym sobie coś wyczarować do latania Uśmiech
>>> Modelarstwo <<<

Modele:
- Cessna 480 Pelikan
- F-16 Depron
- Cularis Glider Multiplex


Aparatura:
- Spektrum DX8T
 
www.damarmeble.eu
Maciek
Andy czy my nie mielismy robic czarownic zamiast mysliwcow/?
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Andy
zy my nie mielismy robic czarownic

- ano mieliśmy, mieliśmy. I przynajmniej ja mam zaplanowany taki projekt przez zimę.
Co tydzień mam suszona głowę o tę czarownicę - po co ja to zapowiedziałem, po co ja to zapowiedziałem - trzeba zrobić i będzie po sprawie - Nie wiem
A na wiosnę zrobimy zlot - Szeroki uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Maciek
Wlasnie projekt z komputera usuwalem bo nie pamietalem po co on byl...
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Andy
Siwy, jak tam postępy w projekcie?Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Siwy
Postępy są.
Zaraz wrzucę parę fotek
>>> Modelarstwo <<<

Modele:
- Cessna 480 Pelikan
- F-16 Depron
- Cularis Glider Multiplex


Aparatura:
- Spektrum DX8T
 
www.damarmeble.eu
Siwy
A oto prezentuję moje F16:

lh4.googleusercontent.com/-bYSY58HKsbE/UKOmG2rVTbI/AAAAAAAAAA4/jAT8znvs7Go/s800/DSC01359.JPG

lh3.googleusercontent.com/-NLqzZ2SX4zY/UKOmG8-wIUI/AAAAAAAAABA/MP3p6ELf3lA/s800/DSC01362.JPG
Edytowane przez Siwy dnia 14-11-2012 15:18
>>> Modelarstwo <<<

Modele:
- Cessna 480 Pelikan
- F-16 Depron
- Cularis Glider Multiplex


Aparatura:
- Spektrum DX8T
 
www.damarmeble.eu
Siwy
To już sklejony model wczorajszej nocy:

lh3.googleusercontent.com/-KWnM_2cTcsU/UKOmGxDg4iI/AAAAAAAAAA8/w3Rg8Y5Hd0M/s800/DSC01364.JPG

lh5.googleusercontent.com/-eATk1Ky5k30/UKOmKpHTEHI/AAAAAAAAABQ/DrnlL-FDNdk/s800/DSC01366.JPG


Czekam na wasze sugestie oraz na info co dalej, jakoś nie wiem za co się zabrać.
Edytowane przez Siwy dnia 14-11-2012 15:19
>>> Modelarstwo <<<

Modele:
- Cessna 480 Pelikan
- F-16 Depron
- Cularis Glider Multiplex


Aparatura:
- Spektrum DX8T
 
www.damarmeble.eu
Andy
Noooo, model już teraz prezentacje się ładnie.
Co dalej? No cóż, trzeba teraz zgromadzić tylko wyposażenie RC i wszystko rozplanować, co i gdzie ma zostać zamontowane. Po dokonaniu rozplanowania trzeba pomalować, potem zamontować osprzęt RC, wyregulować to i tamto - noooooo i ...... w górę.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czemu pręt został wklejony od góry, a nie od dołu (tam gdzie go nie widać) - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
zemu pręt został wklejony od góry, a nie od dołu (tam gdzie go nie widać) - Nie wiem
- Będzie dużo na plecach latał Szeroki uśmiech
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Będzie dużo na plecach latał

- no chyba że Z przymrużeniem oka
Ale Siwy nie przejmuj się - w tak małych przekrojach płatów skrzydłowych nie ma to większego znaczenia ze względu na mechanikę. Ale przyznam, że wizualnie byłoby lepiej jak pręcik byłby od spodu płata.Fajne
Mam również nadzieję, że wyciąłeś dwie spodnie podłożnice - bo na fotce z elementami widać tylko jedną Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Siwy
Z prętem węglowym to nie wiedziałem w sumie, ale racja, że lepiej wkleić od spodu.
"Dwie spodnie podłużnice" - nie bardzo wiem o które elementy chodzi? (Jak były na planach to na pewno wyciąłem Uśmiech )

Jeżeli chodzi o wklejenie oraz zrobienie czy kupienie mocowania silnika i serw, umieszczenie ich w odpowiednich miejscach oraz wycięcie lotek, wklejenie zawiasów i mocowań cięgieł - to nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć - POMOCY Uśmiech
>>> Modelarstwo <<<

Modele:
- Cessna 480 Pelikan
- F-16 Depron
- Cularis Glider Multiplex


Aparatura:
- Spektrum DX8T
 
www.damarmeble.eu
Jedrek
Ogólnie mało śledzę relacji z budowy depronów z płaskimi skrzydłami (przynajmniej na razie) ale czy w skrzydło nie powinny być wklejone dwa pręty - jeden od spodu, drugi od góry, dokładnie nad sobą? Wtedy sztywność konstrukcji jest o niebo większa niż z jednym prętem. Chyba, że jeden wystarczy przy tej rozpiętości.
 
Andy
Chyba, że jeden wystarczy przy tej rozpiętości.

- o to, to, to właśnie - przy tak małej rozpiętości spokojnie wystarcza jeden pręcik - ja zapodałem 3 mm pełnego pręta i nie stwierdziłem podczas oblotów i to nawej przy wietrze do 5 m/s aby skrzydła gięły się jakoś nadmiernie.

Siwy, pomożemy - nie ma sprawy.
Odnośnie podłużnic dolnych, to z reguły w planach rozrysowana jest jedna sztuka, ale trzeba pamiętać, aby wyciąć 2 sztuki - na tej fotce jest to podłużny biały element w prawym górnym rogu wystający najbardziej na prawo (pod tym zielonym):

lh3.googleusercontent.com/-NLqzZ2SX4zY/UKOmG8-wIUI/AAAAAAAAABA/MP3p6ELf3lA/s800/DSC01362.JPG

Aby cokolwiek dalej ruszyć trzeba tak jak pisałem zgromadzić całe wyposażenie. Jak ono już będzie na miejscu w Twoim hangarze - czyli:
- odbiornik
- silnik
- regulator
- serwa
- zawiaski
- snapy
- no i jakiś pakiecik do zasilania.
Koledzy ja w temacie o SU piszę o niektórych szczegółah po to, aby czymś się chwalić, ale po to, że może to się Wam kiedyś przydać.

Reasumując Siwy - CEL: wyspecyfikowanie wyposażenia i następnie zgromadzenie go.
- odbiornik - dostosowany do apki - ja inwestowałbym w jakieś AR6000 lub AR 7000, aby móc wykorzystać go później w innym projekcie - no chyba, że masz już jakiś na stanie;
- silniczek polecam taki i właśnie tu:
http://www.giants...02397.html - jestem pod dużym wrażeniem tego maleństwa, a koszt sprowadzenia w ciągu tygodnia 2 sztuk wyniósł tylko 108,35 PLN;
- śmigiełko pchające 6 x 4 (czyli lewe)
- regulator dowolny 30A do silników bezszczotkowych obsługujących Lipo 3-celowe (11,1 V);
- 3 lub 4 serwa micro: http://www.helipa...-3934.html
albo: http://abc-rc.pl/...serwa.html
- no i trochę galanterii modelarskiej:
* snapy: http://abc-rc.pl/...bnica.html
* dźwignie sterów:http://www.sklep....mm-mpj2211.

Do dzieła Siwy, do dzieła.

A może co do silniczków to zrobić jakąś zbiorówkę?
Ja dostałem nawet ośkę zapasową do nich - Szeroki uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 14-11-2012 19:46
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
* dźwignie sterów
Można także zrobić z starych śmigieł wyciąć albo z sklejki Z przymrużeniem oka
Powodzenia!
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Noooo, wieści są bardzo optymistyczne:

Jak dobrze pójdzie to w niedziele ulotnię F-16

- rzekł Siwy - Uśmiech
Mam nadzieje, że da znać kiedy będzie to wydarzenie - tak abym przygotował się z foto pstrykiem, a może i nie tylko Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: