Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Mój jet F22 Raptor
Piotr
Mały update z prac jutro zamierzam wkleić dźwignie sterów wysokości i lotek, oraz wręgę silnika.

Profesjonalne klejenie Szeroki uśmiech

http://pokazywark...
 
Andy
No czekamy, czekamy na te postępy w projekcie, bo tu sezon za pasem i trzeba będzie rozpoczęcie sezonu wstrzymać, jak będziesz się tak dalej ociągał - Z przymrużeniem oka
a na dodatek jeszcze zima nie chce odejść - Szok
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
No widze, ze Kolega zamontowal zbiorniki paliwa na skrzydlach. Wygladaja super, ale nie powinny one byc rownolegle do skrzydel Nie wiem
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Piotr
Przy podkładkach pod serwa muszę robić kołeczki by przykręcić serwo czy przykleić je bezpośrednio?
 
Andy
Piotrek, fachowo jest oczywiście przykręcić serwo do kołeczków. Ale to wymaga nie lada precyzji, jak również i nawiercenia otworów w kołeczkach pod wkręty od serw. Ale myślę, że zapewne wkleisz serwa na podstawki. Tylko nie przesadź z klejem, tak aby można było ewentualnie w przyszłości zdemontować serwa.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Wręga z krzyżakiem Uśmiech
http://pokazywark...

Podkładek to nie ma co pokazywać Szeroki uśmiech
 
Piotr
Silnik z wręgą na miejscu Uśmiech Podkładki pod serwa lotek wklejone i tylko mam jedno pytanie. Czy serwo SW na środku szerokości kadłuba nie zakłóci ciągu silnika?

Fotka Uśmiech

s1.pokazywarka.pl/bigImages/1901000/6771393.jpg

s1.pokazywarka.pl/bigImages/1901000/6771396.jpg
Edytowane przez Andy dnia 06-04-2013 20:08
 
Andy
Czy serwo SW na środku szerokości kadłuba nie zakłóci ciągu silnika?

- położysz je na płask i nie ma problemu - u mnie tak jest i nie stwierdziłem jakiś zawirowań i zakłóceń strug powietrza - Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Budowy ciąg dalszy Uśmiech
Dźwigienki lotek wklejone, wkręcone też Szeroki uśmiech Serwa znalazły swoje miejsce:

s1.pokazywarka.pl/bigImages/1903838/6782449.jpg

Serwa steru wysokości nie wklejałem, ponieważ zastanawiam się czy dźwigienka wytrzyma. Już się biorę za popychacze.

Tak wiem różowe ściany. W pokoju siostry mam tymczasowy warsztat Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 07-04-2013 19:02
 
Piotr
Są i popychacze Uśmiech
Na zdjęciu wyglądają na krzywe ale w rzeczywistości tak nie jest:

s1.pokazywarka.pl/bigImages/1904612/6786082.jpg

Została kwestia odbiornika i pakietu.
Edytowane przez Andy dnia 07-04-2013 19:03
 
Andy
Piter a może byś tak skupił się sam i załączał od razu gotowe fotki, a nie tylko linki do nich - Szok
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Próbowałem to nie działało Uśmiech
 
Andy
Dziwne, a u mnie działa - Z przymrużeniem oka
Otwórz obrazek z linka, kliknij na niego 2 razy aby powiększył się, następnie prawym przyciskiem myszy wywołaj menu, wybierz z niego "pokaż informacje o obrazku" i w pokazanych informacjach masz właściwy adres do obrazka - potrenuj - Fajne
Edytowane przez Andy dnia 07-04-2013 19:06
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Odbiornik i regulator wystarczy na taśmę dwustronną przykleić? czy na rzep?
 
Andy
Podobno wystarczy na rzep, ale ja na wszelki wypadek zastosowałm jeszcze obwodowe rzepy trzymające, tak jak na fotce w temacie o Su-37:

imageshack.us/a/img40/3224/su6u.jpg
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Ok Uśmiech Mam jeszcze jedno pytanko Szeroki uśmiech

Kabel serwa SW ledwo wychodzi za wręgę silnika i czy można by odbiornik obok silnika wkleić ? Czy muszę się zaopatrzyć w przedłużacz? Środek ciężkości wg. planów wypada
CoG location 8.25 cm (3.25 inches) back from the front of the main wing

Martwi mnie wyważenie.
 
Andy
Martwi mnie wyważenie.

Piter, miejscem położenia pakietu - Fajne

Kabel serwa SW ledwo wychodzi za wręgę silnika i czy można by odbiornik obok silnika wkleić ?

- jak widzisz na powyższej fotce u mnie była sytuacja podobna. Zastosowałem przedłużącz na kabelek od steru wysokości. Ja mam zawsze zasadę, aby elektronikę (jeżeli jest tylko do tego miejsce) odsunąć od siebie. Nie zaleca się położenia przewodów sterujących pracą serw w pobliżu przewodów prądowych (tak samo i silnika)
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Całą elektronikę muszę rozmieścić jak najbardziej z przodu, ponieważ wychodzi mi na to że pakiet będzie na samym dziobie :/
 
Andy
Piter, coś jest nie tak - pakiet powinien wypaść mniej więcej w tym miejscu co i u mnie. Rozumiem, że CoG przyjąłeś dobrze, to znaczy 8,25 cm od początku krawędzi natarcia skrzydła przy kadłubie - w stronę tyłu oczywiście. Cog powinien wypaść tak trochę przed prętem wzmacniającym płat skrzygłowy - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
SORY Szeroki uśmiech ja przyjąłem że COG jest na początku atrapy wlotów powietrza Uśmiech Mój błąd.
 
Przejdź do forum: