Zobacz temat
RC Radom » Warsztat modelarski » "Elektryka"
 Drukuj temat
Ładowarka
berkut
Zasilacz do laptopa lub do zasilania listew LED, 12V, 5A wystarcza do ładowania 6S 5000 mAh prądem 2,5A. Zawsze można zakupić takie coś http://www.hobbyk...220W_.html
lub http://elektrotec...150-12/344 ewentualnie zasilcz do CB radia http://allegro.pl...01374.html
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
Andy
Koledzy, pozwolę sobie przypomnieć, że zapytanie Wolfika dotyczyło zasilacza, który ma być zastosowany do kombajnu do jednoczesnego ładowania 4 lub 2 pakietów 6S 5000 mAh.
A my tu myszkujemy po pobocznościach Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
To niech sobie kupi ten http://www.modele...UPNER.html
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
Wolfik
Koledzy, kupujac z HK placimy clo i akcyze?
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik, różnie z tym bywa. Do 100 $ nie powinno być problemów, no ale wiesz - budżet Państwa jest w potrzebie - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Jedrek
Z tego, co się obczytałem po forach, to ani cła ani akcyzy tylko VAT i to wtedy, kiedy ma się pecha.
 
Wolfik
Szperajac na necie znalazlem ta ladowarke

http://www.modele...anguage=pl



Nie jest to kombajn, ale 2 szt zaladuje. Jakies opinie ?
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik,
no faktycznie PEREŁKA wśród ładowarek. Ale Raytronic to "droga firma" i czy faktycznie potrzebne są Tobie takie parametry:

Napięcie zasilania 11 -28V DC.
. Dwa niezależne kanały do obsługi: 1-18 ogniw NiCd/NiMH, 1-7 ogniw Li-Ion/Li-Pol/Li-Fe lub 2~24V (2V/ogniwo) żelowe akumulatory ołowiowe Pb.
. Prąd ładowania (0,1A – 20,0A) automatycznie ograniczany do max 500W/kanał (przy zasilaniu 24V).
. Prąd rozładowania (0,1A – 10,0A) automatycznie ograniczany do max 50W/kanał.

No i pamiętaj, że jeszcze do tej ładowarki potrzebny będzie stosowny zasilacz - odpowiednia moc, aby wykorzystać te parametry.
No chyba, że cierpisz na nadmiar kasy - Nie wiem
Podobne funkcje ma ładowarka, którą już przedstawiałem - ta, którą ma Kuba - też dwu kanałowa i zakres funkcji taki jaki będzie Tobie potrzebny. A jest prawie o połowę tańsza.
Projektując ładowarkę EQUILIBRIUM TWIN 80W dążyliśmy do tego, aby dostarczyć modelarzowi rekreacyjnemu „to wszystko”, co jest potrzebne do obsługi akumulatorów z przyjemną mocą ładowania i rozładowania.

www.modelemax.pl/images/sklep/ladowarki/RCA0034.jpg

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Polecam-Uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Wolfik
Dzieki Koledzy,

Mysle, ze zdecyduje sie na EQUILIBRIUM TWIN 80W .
Andy, tak jak podales w poscie, bedzie wystarczajaca dla modelarza rekreacyjnego Z przymrużeniem oka, a skoro Kuba sprawdzil ja juz i jest zadowolony, to ja mysle,ze tez Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Sorry Wolfik za OT, ale to w tym temacie był poruszany problem dodatkowych opłat celnych, czy też akcyzowych przy przesyłkach z poza UE.
Właśnie pojawiła się nowa metoda działania urzedów celnych - przesyłka trafia na UC, tam jest naliczana dodatkowa opłata bez zaglądania do przesyłki (kiedyś trzeba było napisać specyfikację towarową co tam ciekawego znajduje się w przesyłce, jeżeli faktura nie spełnia wymogów specyfikacji). Następnie przesyłka trafia pocztą do miejsca przeznaczenia i ...... SURPRISE. Nagle w okienku dowiadujemy się, że trzeba dodatkowo dopłacić trochę kasy, bo przesyłka przeszła przez UC i została doliczona akcyza czy też inna opłata celna (ok. 70 PLN od 100$ wartości przesyłki).

Ha, ja mialem całkiem inną sytuację, Paczka 1.2KG 100$, patrząć na tracking po 2 dniach zwolnili mi ją z urzędu celnego (wer zabrze) Bez żadnego informowania mnie co jest w środku etc, Dziś ide na pocztę odebrać paczke a tu sie okazuje że musze zapłacić 72zł ( VAT)


ja miałem tak z aparaturą, kwota na paczce była 480$, nie dostałem maila, listu, nic... wszyscy koledzy pytani byli przekonani ze zostałem zwolniony z opłat.
Poszedłem na pocztę i pani przy okienku poprosiła mnie o zapłatę kwoty pobrania w wysokości 380zł


Trochę się zdziwiłem gdyż przesyłka nawet nie miała 100g a jej wartość to 40$.
Jest to moja pierwsza przesyłka ktora trafiła do celników.
Co do opisu to miałem zdaje się "gift"


Wszystkie cytaty są baaaardzo aktualne - początek grudnia.

- a nie pisałem, że budżet naszego Panstwa potrzebuje kasy - Nie wiem

Dlatego ja preferuję zawsze spradzone źródła zaopatrzenia, aby nie zostać nieprzyjemnie zaskoczonym przy okienku.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Ostatni post Andiego.

Ups Smutek

Ja osobiscie, tez nie lubie tego typu niespodzianek. Dlatego zdecydowalem sie na zakup w kraju.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Dlatego zdecydowalem sie na zakup w kraju.

- oj tam, oj tam - ze sprawdzonych źródeł można zawsze coś sprowadzić - chociażby ze sklepów z UE tak jak ostatnio - Z przymrużeniem oka
Edytowane przez Andy dnia 09-12-2012 14:29
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Dlatego zdecydowalem sie na zakup w kraju.

- oj tam, oj tam - ze sprawdzonych źródeł można zawsze coś sprowadzić - chociażby ze sklepów z UE tak jak ostatnio -


no tak z UE, i bez nie spodzianek. Wiadomo ile wyjda zakupy Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
karol31
Witam!
W końcu przyszedł czas na zakup lepszej ładowarki niż miałem dotychczas. Interesuję się szczególnie ładowarką Redox Alpha v2 http://www.modele...s_id=12448, którą polecał we wcześniejszych postach Berkut. Chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten temat oraz jeśli ktoś ma to propozycję jakiś tańszych ładowarek z przedziału cenowego do 200 zł. Z góry dziękuję za pomoc.
PS: Co sądzicie o tej ładowarce http://www.modele...s_id=11860 , tak wiem, że jest powyżej 200 zł, ale po prostu jestem ciekaw waszej opini.
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Andy
No widzę, że jakoś nikt nie garnie się do odpowiedzi w temacie, no cóż ...
Karol,
odnośnie ładowarki Redox Alpha v2 to mam nadzieję, że zauważyłeś, iż jej niska cena jest między innymi podyktowana tym, że nie posiada ona wbudowanego balansera:
Wbudowane gniazda:
- gniazda do balancera 2s, 3s, 4s, 5s, 6s


Natomiast odnośnie Twojego wyboru w przedziale cenowym około 200 PLN to myślę, że ładowarka wybrana przez Ciebie również nie ma również w zestawie wbudowanego balansera. Posiada jedynie adaptery do balnsera.

A ja poleciłbym Tobie trochę droższą łądowareczk z wbudowanym już balanserem, ale za to bez zasilacza sieciowego.

www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/GTA8.jpg


- link do polskiego sklepu ->http://radio-mode...,8641.html

A zasilacz możesz dobrać jakiś w miarę tani, ale odpowiedzi do tej ładowarki.
Sam używam na bieżąco 2 sztuk takich ładowarek i jestem z nich zadowolony.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
karol31
Z tego z czego wyczytałem to obie zaproponowane przeze mnie ładowarki mają wbudowany balanser. Ta ładowarka, którą zaproponowałeś jest dobra, ale nie mam dużego wyboru w zakresie cenowym.
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Wolfik
Karolu,

Ta ladowarka http://www.modele...s_id=11860jest warta grzechu, tym bardziej, ze ma swoje wlasne zasilanie na 230 V, a oto troche danych, ktore znalazlem w sieci Z przymrużeniem oka

Ładowarka modelarska - EQUILIBRIUM 3.5 - RC System PROMOCJA!
Ładowarka z balancerem z możliwością zasilania zarówno z 12 jak i 220 V - moc maksymalna 50W.

Kompaktowa obudowa.
Czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny.
Możliwa analiza procesu ładowania na komputerze PC (wymaga dokupienia odpowiedniego kabla i oprogramowania).

Parametry:
- rodzaje ładowanych ogniw : NiCD, NiMH, Li-Ion, Li-Pol, LiFe, Pb,
- ilość ładowanych ogniw Li-Ion, Li-Pol. LiFe : 1 - 6 ogniw,
- ilość ładowanych ogniw NiCD i NiMH : 1 - 16 ogniw,
- ilość ładowanych ogniw Pb : 2 - 24 V,
- prąd ładowania : od 0,1 do 6 A (regulowany co 0,1A),
- prąd rozładowywania : od 0,1 do 2 A (regulowany co 0,1A),
- ładowanie do 5 cykli,
- zasilanie : DC 12 V (11 - 18 V) - krokodylki lub 100-240 V,
- wyjście : 2 gniazda typu "banan",
- balancer 6 ogniw - max. prąd balansowania 250 mAh.

W opakowaniu:
- ładowarka EQUILIBRIUM 3.5,
- zasilacz + kabel sieciowy,
- kabel do zasilania z akumulatora (z krokodylkami),
- adaptery do złącz serwisowych pakietów PolyQuest/RAY/E-Tech, JST-XH i ThunderPower.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
karol31
Dzięki Wolfik za pomoc Doskonale.
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Przejdź do forum: