Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
TOTO-1 "WRIGHT"
Andy
Na każdej przesyłce zagranicznej spoza danego obszaru celnego powinna wyspecyfikowania zawartość przesyłki wraz z wartością na fakturze - jest to dokument obowiązkowy. Jeżeli nie ma, to przesyłka zostaje zatrzymana i jesteś proszony o specyfikację zawartości.
kiedyś trzeba było napisać specyfikację towarową co tam ciekawego znajduje się w przesyłce, jeżeli faktura nie spełnia wymogów specyfikacji

Z HK wszystko jest zamawiane przy opłacie z góry - przynajmniej ja nie spotkałem się z opłata przy odbiorze. Sposób płatności nie ma najmniejszego znaczenia - na poczcie nie dostaniesz do ręki przesyłki, dopóki nie opłacisz dodatkowych kosztów. Poczytaj dokładnie ten temat co przesłałem linkiem powyżej.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
karol31
Przeczytałem. Ale mnie jedno dziwi, że np. z HK nie potrafią dokładnie oznakować przesyłki i za to muszę dopłacać albo coś w tym stylu. Smutek
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Andy
Ale mnie jedno dziwi, że np. z HK nie potrafią dokładnie oznakować przesyłki

- no cóż Karol, chyba jednak masz mylne zdanie na temat jakości znakowania przesyłek z HK. Kilka trafiło do mnie bezpośrednio to wiem dlaczego tak jest - Don Mateo też chyba kojarzy o czym piszę - Z przymrużeniem oka
i za to muszę dopłacać albo coś w tym stylu.

- to jest już całkowite nieporozumienie. Tendencja jest obecnie taka w UC, że niezależnie od tego czy przesyłka posiada specyfikację swojej zawartości na fakturze, czy też nie - to i tak jest bardzo duża szansa na dodatkową opłatę.
Wolfik przyjął dobrą strategię i Ci którzy nabyli ostatniol akcesoria z UK - czyli z obszaru już UE i dlatego bez żadnych innych dodatkowych opłat Uśmiech
I to chyba tyle z moejej strony na temat dodatkowych opłat w tym temacie. Nie wiem
Edytowane przez Andy dnia 06-12-2012 20:12
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
karol31
Aha. Dzięki za wszystkie informacje które mi zdradziłeś. Uśmiech
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Andy
Karol, nie marudź i w weekend bierz się za plany - oczywiście jak czas wolny pozwoli Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: