Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Co wybrać .... Pomysły
 Drukuj temat
RC Skydiving- Skoki Spadochronowe
Mateusz
Cześć Wszystkim.
Przeglądając YouTube i fora znalazłem coś bardzo ciekawego a mianowicie SKYDIVING.
RC skydiving - zdalnie sterowany model spadochroniarza ze spadochronem typu skrzydło zrzucany z jakiegokolwiek zdalnie sterowanego samolotu.
Jest to dosyć fajne patrząc na to z "dołu" wygląda jak prawdziwe.
Znalazłem relację z budowy takiego oto spadochroniarza http://fallschirm...schirm.pdf
Na YouTube jest sporo filmików niestety żadnego z Polski nie znalazłem Smutek

YouTube Video


Co do materiału z jakiego wykonany jest spadochron znalazłem - materiał z którego szyte są prawdziwe spadochrony Uśmiech
I tu Prośba do Andiego czy nie zostało mu troszkę materiału z czarownicy do odsprzedania?
Sam spadochroniarz wykonany jest ( tak mi się wydaje) z balsy bądź sklejki, w której umieszczone jest 1 lub 2 serva odbiornik i akumulator.
Serva pociągają za linki pochylające czaszę spadochronu w daną stronę.
Całość jest obszyta "kombinezonem".
Posiada dwa spadochrony jeden główny i jeden mały wyciągający główny z plecaka lub samolotu.
W USA organizowane są zawody w celności lądowania tym, że tworem.
Piszę o tym, ponieważ niewielu ludzi wie, że coś takiego istnieje.
Zapraszam do budowy ja już niedługo biorę się za ten projekt.
Pozdrawiam.
Edytowane przez Andy dnia 30-12-2012 20:04
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
No, no, - pomysł i sam projekt baaaaardzo ciekawy.
Trzymam kciuki za realizację.
Co do materiału spadochronowego, to oczywiście, że mam na zbyciu - bo jak mnie znacie to nabyłem więcej.
Policz ewentualnie jaka powierzchnia materiału Ciebie interesuje i dopiero wtedy zadekalruję cenę odsprzedania - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Jutro napiszę jakie wymiary.
Tak siedzę i myślę- żeby zrobić komory w spadochronie należałoby np. prostokąt o wymiarach 60cm x 40cm podzielić prostopadle do dłuższego boku na 6 części co 10cm i do każdej z linii podziału przyszyć linki?
Dobrze myślę?
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
A może lepiej zebrać jest linki po 3 na każdą ze stron i prowadzić po jednej głównej do każdej ręki - no i x 2 bo przód i tył - tak jak to jest rozwiązane na tym egzemplarzu - 30 sekunda:

YouTube Video


Poza tym zapomniałem uprzednio dodać, że materiał spadochronowy dostępny jest w dwóch kolorach - szari i czerwony.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Bardziej interesował by mnie bardziej czerwony.
A jeśli by rozwiązać to na 1 servo aby się tylko obracał w lewo i prawo to może by go wiatr niósł do przodu?
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Przejdź do forum: