Zobacz temat
RC Radom » Warsztat modelarski » "Elektryka"
 Drukuj temat
Spuchnięty Li-Pol II
karol31
Ratunku! Spuchł mi mocno lipol firmowy od mojej cessny. Co mam robić? To wygląda jakby miało zaraz wybuchnąć!! Pakiet puchł od jakiegoś czasu, ale bardzo powoli i myślałem, że trochę podpuchnie i tak zostanie i będzie ok, ale on ciągle rośnie.

lh3.googleusercontent.com/-THT-3PPS1uM/UOcvQo0JPgI/AAAAAAAAAZQ/WaTuC6dB8M8/s640/DSCN6859.JPG


lh3.googleusercontent.com/-tJy5Tc73wBo/UOcvQyFUFZI/AAAAAAAAAZU/iGin-pbzbNA/s640/DSCN6862.JPG

Cessna 480

$ZIELONY$
 
Andy
Karol, a pakiet leżał sobie naładowany, czy rozładowany?
Jeżeli naładowany od dłuższego czasu - powyżej jednego tygodnia - to błąd. Pakiety do dłuższego przechowywania rozładowuje się do napięcia 3,80 - 3,85 V na celę i dopiero w takim stanie może leżakować nawet całą zimę. Nawet do takiego długiego leżakowania pakietów są specjalne programy w łądowarkach.
Niestety lekarstwa na tak spuchnięty pakiet nie ma - była dyskusja na naszym forum w tym temacie. Były prezentowane różne teorie w tym temacie - ale p[rawda jest brutalna - raz spuchnięty pakiet pozostanie już zawsze spuchnięty i niestety na dodatek spuchnięcie będzie się pogłębiało. Przy takim stanie spuchnięcia to na Twoim jak najszybciej odniósłbym ten pakiet do najbliższego sklepu zbierającego baterie do utylizacji - pierwszy lepszy sklep elektryczny lub nawet w Biedroce są specjalne pojemniki w tym celu.

Edytowane przez Andy dnia 04-01-2013 20:53
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Tez to mialem Uśmiech . Chyba nie ma na to rady, zareklamuj to, a na razie wsadz do metalowego pudelka i wynies z mieszkania bo będzie kiepsko jak wybuchnie w domu Szeroki uśmiech

Ale ja swojego spuchlaka jeszcze używam Uśmiech tylko trzeba uwazac przy ladowaniu i ladowac malym prądem.
Edytowane przez Andy dnia 04-01-2013 20:53
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
karol31
Już wcześniej był trochę spuchnięty, ale teraz podczas leżakowania bardzo urósł. A ja za bardzo nie mam jak sprawdzać napięcia pakietu bo nie mam wskaźnika napięcia, ani odpowiedniej ładowarki.
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Mateusz
Pakiet podczas nie używania go powinien być przynajmniej w 70% naładowany.
Nie masz w domu miernika aby sprawdzić napięcie na poszczególnych celach?
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
karol31
nie
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Mateusz
To sobie kup nie jest to duży wydatek.
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
karol31
wiem, miałem sobie kupić, ale jakoś tak wyszło, że ehhhh, szkoda gadać
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Andy
Karol, jak to Karol zawsze ma ekstremalne rozwiązania i wpisy - NIE ZALECAM TAKIEGO POSTĘPOWANIA.
Można zrobić sobie krzywdę, jak również narazić się na znaczne straty po pożarze - Szok
Są wśród nas tacy, co już doświadczyli takich przypadków, jak korciło ich gmeranie w Lipo-lach.
Edytowane przez Andy dnia 05-01-2013 11:43
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Maciek
Rozebralem lipo na czynniki pierwsze ... I nic sie nie stalo
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Andy
Maciek, umiejętne rozbieranie to chyba trochę inny przypadek niż wbijanie gwoździa w Lipo-la.Fajne

YouTube Video


- chociażby taki chiński Lipo safe, ale zawsze znacznie ogranicza skutki - Fajne
Edytowane przez Andy dnia 05-01-2013 11:51
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
F2B Karolek
No to miałeś farta.
Czasami to czytam i naprawde smieszne są niektore wpisy...
NP: "Ja ostatnio wbilem gwozdzia w lipola"
Chyba co nie ktorzy nie zdaja sobie z powagi sytuacji jaki to jest prąd i jakie mogą być pozniejsze skutki. Z tym naprawde nie ma co kombinowac, kazdy lipol nawet ten najlepszej firmy traci kiedys swoją zywotnosc i poprostu trzeba go zutylizowac.

Pozdr
F2B Karolek
 
Piotr
8D Fajnie Szeroki uśmiech No to trzeba jednak z nimi uważać Szeroki uśmiech
 
Andy
No to trzeba jednak z nimi uważać

- zawsze należy uważać, a przed korzystaniem z pakietów LiPo warto zapoznać się ze słowem pisanym: -> http://rcradom.pl...ticle_id=3
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Jedrek
Pakiet jest spuchnięty ale nie oznacza to, że jest niesprawny. Dlatego żeby go zutylizować, trzeba go najpierw rozładować czyli wrzucić do naczynia z dobrze osoloną wodą i wystawić na zewnątrz budynku na kilkanaście godzin. W ten sposób bezpiecznie się rozładuje do zera. Dopiero wtedy można odciąć przewody i oddać do punktu, gdzie przyjmują.
 
karol31
dzięki, ale nie trzeba
Cessna 480

$ZIELONY$
 
karol31
Wracając do tematu, wiem dlaczego tak spuchł, to był błąd, że nie kupiłem od razu miernika. Dostałem go przesyłką wczoraj i podłączyłem, okazało się że łączne napięcie wynosiło 12.4 V, a na każdą celę ponad 4 V. Nie wiem jak to się stało, to wszystko chyba przez tą firmową ładowarkę. Smutek
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Mateusz
Ale co się miało stać? Maksymalne napięcie na cele wynosi 4.2V.
Więc jaki problem ?
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
karol31
A to mi się coś pomyliło, myślałem, że 3.8 V. A z resztą.
Cessna 480

$ZIELONY$
 
Andy
A z resztą.

A tego to przyznam, że już nie rozumiem - Kolega wyjaśnił treściwie, aTY Karolu w ten sposób? - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: