Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Schnellbot S-100 Italeri 1/35 RC
Andy
A nie wiem czy da rade nagwintować pręt o średnicy około 3 mm na M4

- no "raczej" nie da się:
przy gwincie zewnętrznym M4 otrzymujemy średnicę zewnętrzną gwintu od 3,978 do 3,838, natomiast otrzymana średnica wewnętrzna gwintu to od 3,523 do 3,433.
A Ty Michale masz tylko 3,000 mm - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Witam

Obecnie prace stoją beczyNie wiem brak czasu ( wesele za pasem )

Ale miedzy czasie dorobiłem przejścia na śruby i wygląda to tak :

i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/SCHNELLBOOT/20140421_105204_zpsae21b225.jpg


i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/SCHNELLBOOT/20140421_105216_zpsbb195cbf.jpg


i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/SCHNELLBOOT/20140421_105224_zpsa782b936.jpg


i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/SCHNELLBOOT/20140421_104830_zpsdf0e9dc3.jpg


Oczywiście wyskoczył kolejny problem

A mianowicie śruby maja tendencje do okręcania sie i po kilku próbach w zamkniętym zbiorniku wodnym ( wanna) odkręca sie albo sama śruba albo z przejściówka
Nie chce przyklejać tego na stałe bo wiadomo rożnie to bywa , za jakiś czas może bede musiał wymienić śrubę a te nie sa wcale tanie i nie chce tez ich pogubić podczas eksploatacji w jakimś zbiorniku wodnym ....
Czy może trzeba zastosować gwinty lewe prawe ?

Przy okazji jak odróżnić śrubę prawa od lewej ? Bo jak kupiłem to nie były opisane prawa czy lewa ....

Może macie jakiś pomysł ?


Wesołych Świąt i smacznego jajka
Michał.
 
Andy
gruby9999 napisał: ...Czy może trzeba zastosować gwinty lewe prawe ?...

- oczywiście, że należy zastosować takie właśnie rozwiązanie. Nie wiem gdzie kupowałeś swoje śruby, ale w sklepie, który kiedyś polecałem każda śruba jest opisana w specyfikacji - L (lewa), R (prawa):
Śruby do modeli pływających - Modelemax
Śruby powinny być zastosowane w zależności od rozwiązania konstrukcyjnego napędu oraz powinny spełniać podstawową zasadę: zawsze gwint na wale do przykręcenia śruby powinien mieć gwint przeciwny do obrotów śruby - czyli jak śruba L (czyli obroty wału w lewo patrząc od tyłu na model) to gwint na wale powinien być prawy - czyli dokręcasz śrubę w prawo i przy śrubach R gwint na wale lewy.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Witam

Panowie mam takie pytanko do was a raczej prośbę czy ktos nie pomógł by mi ustawić moją apke turnigy 9XR W chwili obecnej race nad schnel'm ustały po przeprowadzce troche zapał ustał ale jestem w trakcie budowy czołgu 1:16 i powoli chęci do schnela powracają Uśmiech i nie mogę nie potrafię ustawić swojej apki bo sie na tym nie znam dopiero stawiam pierwsze kroki w RC .

I tak na marginesie bylby ktos zainteresowany mitsubishi zero w skali 1:5 ? tzn plany i wyciete laserowo wregi kadłuba i skrzydeł ... jak cos to proszeo PW Uśmiech
Michał.
 
czarny
Co chcesz ustawić to pomogę ci. Powiedz jakie masz problemy.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Przejdź do forum: