Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Schnellbot S-100 Italeri 1/35 RC
gruby9999
Wolfik pisząc wały miałem na myśli wał pręt mosiężny osadzony w rurce o ciut większej średnicy. Te takie grubsze rurki widoczne na zdjęciach, do nich właśnie jest wstrzykiwany smar poprzez otwory zrobione u góry.


Oczywiście czekam na zdjęcie z Twoim rozwiązaniem Uśmiech


I Pytam po raz kolejny czy da sie nagwintować ten mosiężny pręt który mam teraz o średnicy około 3 mm albo co mogę zamiast niego wsadzić z zakończeniem gwintowanym z jednej strony długość minimum 42 cm , i gdzie cos takiego można kupić ???
Michał.
 
Andy
czy da się nagwintować ten mosiężny pręt który mam teraz o średnicy około 3 mm

- nie widzę problemu z nagwintowaniem mosiężnego pręta o średnicy 3 mm pod gwint M-3 Fajne
Tylko trzeba wiedzieć czy to ma być to taki własnie gwint i trzeba posiadać odpowiednią narzynkę.
Ale myślę, że to nie problem - w neciku jest wszystko, a jakby co to może "serwis samochodowego Maćka" pomoże.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Jeszcze śrub nie wybrałem także nie wiem na jaki gwint będzie . Pręt ma około 3 mm bo przecierałem go jeszcze pilnikiem papierem ściernym itp żeby miał trochę luzu w tulei bo sernica wewnętrzna tulei to 3 mm
Michał.
 
Wolfik
Wolfik pisząc wały miałem na myśli wał pręt mosiężny osadzony w rurce o ciut większej średnicy. Te takie grubsze rurki widoczne na zdjęciach, do nich właśnie jest wstrzykiwany smar poprzez otwory zrobione u góry.


Michale, to rozwiazanie, ktore zastosowales jest dobrym rozwiazaniem. Ja w swojej lodzi zamontowalem wal podobny do tego ( ciezko mi zrobic zdjecie w moim modelu, wiec wstawilem linka):

http://www.greenh...-shaft.jpg

Na rysunku masz dwie podkladki plastykowe do zatrzymywania smaru w wale.

Pamietaj, ze nie kazdy smar nadaje sie do walow (samochodowy nie lubi kontaku z woda Z przymrużeniem oka ). Mozesz zastosowac tez wazeline.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
gruby9999
Panowie mam pytanie , może sie orientujecie , chce zakupić śruby do mojego pływadła. Mam niby te z zestawu ( plastikowe) ale nie wiem czy one wytrzymają.

Przeglądałem sobie te śruby i do mojego schnella potrzeba sa 3-łopatowe i jak patrzyłem po sklepach np znalazłem takie i ich wymiar był 40 mm ale to był wymiar szerokości tej śruby tzn od łopaty jednej do drugiej czy jak ?? jak to się wo gole mierzy i patrzy ???
Michał.
 
Wolfik
Michale,

wymiar, ktory jest podany przy srubach to srednica zewntrzna sruby (czyli jak napisales od lopaty jednej do drugiej).

W twoim przypadku szukalbym sruby o srednicy ok 25 - 35 mm, o malym skoku, z gwintem M3, prawe (jesli oba silniczki pracuja w tym samym kierunku.)

W przypadku, gdy zastosujesz cos wiekszego moze okazac sie, ze to nie jest schnellboot tylko motorowka wyscigowa.

A jeszcze jedna najwazniejsza kwestia zanim zaczniesz szukac odpowiedniej sruby: na ile zanuzony bedzie kadlub i jakie masz zakres obrotow silniczkow ?
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Michał,
nie wiem czy nie byłoby korzystniej w kwestii wałów napędowych, ich obudów, ich smarowanie, no i niechęci Maćka do czytania wiadomości e-mail, nie dobrać coś z tego asortymentu: -> http://www.modele...62_257_623
Jak widzisz jest również specjalistyczny smar do zespołów napędowych w łodziach.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Dzieki Wolfik za odpowiedz .

Codo silników to sa dwa graupnera SPEED 600 a tutaj ich dane :


Nominalne napięcie : 7,2 V
Zakres pracy (bez przekładni) : 3,6 - 8,4 V
Zakres pracy (z przekładnią) : 7,2 - 12 V
Obroty bez obciążenia : 18,200 obr./min.
Pobór prądu bez obciążenia : 2 A
Pobór prądu przy max. wydajności : 12 A
Szczytowy pobór prądu : 85 A
Max. wydajność (bez przekładni) : 69 %
Średnica wału : 3,17 mm
Wymiary [średnica, długość korpusu, długość całkowita] : 37 / 57 / 77 mm
Długość wału : 8,7 mm
Waga : 195 g


Co do zanurzania jeszcze do tego momentu nie doszedłem pracuje teraz nad układem sterowania .

Co do szybkości nie chce też ,żeby schnell pływał jak jakaś kłoda , tylko też miał kopa


Andy co do wałów u mnie są potrzebne dość długie bo ponad 40 cm a dokładnie 43 cm mam do ścianki z silnikami od śruby
Michał.
 
Wolfik
Co do zanurzania jeszcze do tego momentu nie doszedłem pracuje teraz nad układem sterowania .


ok, nie ma problemu z tym. Myslalem, ze wyznaczyles juz jakas linie wodna i wiesz na ile lodz bedzie zanuzona. To poczekamy Z przymrużeniem oka

Co do szybkości nie chce też ,żeby schnell pływał jak jakaś kłoda , tylko też miał kopa


Rozumiem, ale przy pierwszych probach na wodzie proponuje ostroznie z gazem, szczegolnie przy zakrecaniu, bo moze lodz wywrocic. Smutek Jak skonczysz instalowanie calego osprzetu, itp, sprawdz zanuzenie i wypoziomuj ja. Wykorzystaj do tego baterie do napedow. Jak bedzie za malo znuzona to doloz olowiu.
Pamietaj, aby obciazenie bylo po srodku miedzy burtami i postaraj sie jak najnizej (najlepiej ponizej poziomu lini wodnej), bo wtedy bedzie mniejsza szansa obrocenia na zakrecie.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
gruby9999
Ok dzięki za dobre rady na pewno się przydadzą Uśmiech jak tylko uda mi się nagwintować pręty to kupuje śruby i pierwszy test przeprowadzę na niezbyt głębokiej sadzawce Uśmiech

Wolfik mam pytanie do Ciebie masz może jakiś filmik bądź zdjęcia sterów swojego modelu? Chciałbym zobaczyć mniej więcej maksymalne wychylenie sterów przy skręcie bo u siebie nie wiem czy nie za mały kąt mi powstał;/
Edytowane przez Andy dnia 11-08-2013 19:42
Michał.
 
Wolfik
Chciałbym zobaczyć mniej więcej maksymalne wychylenie sterów przy skręcie bo u siebie nie wiem czy nie za mały ką mi powstał;/


A prosze Cie bardzo. Wlasnie jestem w ttrakcie rozbiorki lodzi do malowania, wiec nie wystrasz sie zdjeciami Z przymrużeniem oka

imageshack.us/a/img21/3394/vpn5.jpg

imageshack.us/a/img194/9301/lyr6.jpg

Jak zauwazyles u mnie kat jest 40 stopni w kazda strone, ale... nie korzystam z tych ekstremalnych skretow przy maksymalnej predkosci. Podczas testow rozpedzilem lodz na maksa (silnikiem) i gwaltownie skrecilem. Rezultat byl taki, ze woda dostala sie na poklad ( pochyl by jakies 30 stopni od powierzchni wody, a u mnie linia wodna ma 176 cm, obcizenie samego kilu to 650 gram).
Mysle, ze jesli masz ok 30 stopni u siebie to jest wiecej niz potrzebujesz. Twoja lodz jest wezsza i dluzsza, wiec przy skretach bardziej podatna na wychylenia. Poza tym to nie lodz wyscigowa, aby wchodzila w zakrety jak po szynach Z przymrużeniem oka

Przesylam Ci fotke modelu z lotu ptaka (dla porownania). Jasny niebieski to ta czesc lodzi zanuzonej w wodzie.

imageshack.us/a/img13/553/7hrw.jpg

Tak dla info, ja mam silnik Speed 400 z przekladnia 1:3 i sruba 45 - zasuwa jak ....
Edytowane przez Andy dnia 11-08-2013 19:43
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
gruby9999
Ok Dzięki Wolfik Uśmiech jutro kupie kątomierz bo mi gdzieś wcięło i sprawdzę jak to się ma u mnie Uśmiech

Wiadomo na pełnym gazie i ostry zakręt może równać sie wywrotką tak mi sie wydaje , bynajmniej u mnie wąski kadłub
Michał.
 
gruby9999
Mierzyłem u siebie i niestety jest to tylko 20 stopni wychylenia steów chyba trochę mało model będzie mało zwrotny tak mi sie wydaje
Michał.
 
Wolfik
Michale, a jakie serwo chcesz zastosowac do sterow?

Wiekszosc serw pracuje w zakresie 60 stopni, co oznacza ze spokojnie mozesz miec po 30 na strone.

Jesli masz polaczone stery z serwem, zrob zdjecie, to moze pomoge Ci z wiekszym wychylem.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Piotr
Tak bez związku Uśmiech
Kiedyś zrobiłem ślizgacz ze styropianu, na elektronice zabawki i było fajnie dopóki nie wywróciłem się na moim stawie :/ poszedł biały dymek i po elektronice. To był mój pierwszy pojazd rc zbudowany od podstaw.
 
Wolfik
było fajnie dopóki nie wywróciłem się na moim stawie :/ poszedł biały dymek i po elektronice.


Miejmy nadzieje, ze Michal pomysli o uszczelnieniu lodzi, tak na wszelki wypadek Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
gruby9999
Witam

Ostatnio zabiegany jestem i brak czasu an wszystko Smutek
Dzis parę fotek


Tak wyglada mechanizm sterów w pozycje neutralnej

i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/20130817_141944_zpsa40c167e.jpg


Wychylone

i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/20130817_142059_zpsaf52882f.jpg

i w drugą stronę i w tą stronę stery potrafią sie zawiesić nie wiem dlaczego ;/

i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/20130817_142109_zpsdb87dc3f.jpg


a tutaj wychylenie sterów ....


i1073.photobucket.com/albums/w399/gruby9999/20130817_142351_zpsea965033.jpg


trudno było fote strzelić ale stery wychylają się o 20 max 25 stopni.



Co do uszczelnienia jakieś oczywiście by sie przydało ale jeszcze nad tym nie myślałem najpierw bebechy muszę zrobić .

Wszystko na sucho złożone później dojdą jeszcze śruby do tych plastikowych ramion aby dobrze ścisnęły stery.

Wszelkie sugestie itp mile widziane
Michał.
 
Wolfik
Michale,

obawiam sie, ze to rozwiazanie sterow nie jest najlepsze.

Jedno pytanie: wykorzystac chcesz wszystkie stery?

jesli tak, pozniej podesle Ci rysunek z prawidlowym rozwiazaniem.

w drugą stronę i w tą stronę stery potrafią sie zawiesić nie wiem dlaczego


jak wynika ze zdjecia, istnieje "szansa" ze orczyk z serwa w lini prostej blokuje pozostale laczniki sterow i to moze byc problemem - ale tak czy owak to jest "zle" rozwiazanie.

Smutek
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
ale tak czy owak to jest "zle" rozwiazanie

Michał, bez urazy - to należy wyraźnie podkreślić Krzywi się
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Panowie od tego jest forum ,żeby sobie nawzajem pomagać Z przymrużeniem oka
Tym bardziej ,że to moja pierwsza takiego typu budowa , także jestem otwarty na propozycje i uwagi Uśmiech


Ja z powodów iż jestem początkujący podpieram się relacja z budowy

http://modelwork....p;start=15


tutaj stery działaj u kolegi dobrze bo z nim rozmawiałem , dlatego też postanowiłem zrobić jak on.

Wolfik to czekam na foty Uśmiech

Tak chce żeby wszystkie stery pracowały.
Michał.
 
Przejdź do forum: