Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Airwolf Vario
Andy
No fakt, o trochę innym kącie pomyślałem - Z przymrużeniem oka
Ale mimo wszystko, jeżeli korygowałeś i ten kąt ustawienia podwozia i jeszcze na dodatek rurki aluminiowe były o wiele za krótkie, to znaczy, że z producentem modelu dzieje się coś niedobrego. Dobrze, że mamy w sobie taką przypadłość, jak techniczne czuwanie nad realizacją projektu - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
No fakt, o trochę innym kącie pomyślałem


Nie szkodzi Andy, teraz juz jestesmy na biezaco z myslami Z przymrużeniem oka
A ponizej pare fotek z obnizania podwozia i jego blokady

images81.fotosik.pl/927/27d58f0fa4179919med.jpg

images83.fotosik.pl/926/a7c453ac1fa370e0med.jpg

images82.fotosik.pl/928/a47bd1b7b711a3aamed.jpg

images82.fotosik.pl/928/e0d9cbd901fc789amed.jpg

images81.fotosik.pl/927/ebc06ddedd32d10cmed.jpg
Edytowane przez Wolfik dnia 11-02-2018 09:57
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wygląda dobrze - szkoda tylko, że całość golenia (uchwyt na koło) nie jest z duralu - no chyba, że ta część jest już pomalowana - Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
no chyba, że ta część jest już pomalowana


Nie Andy, nie jest.Uśmiech
Ale mysle, ze to w niczym nie przeszkadza. Caly ciezar modelu i tak jest przejmowany przez dural podczas ladowania. A plastikowe ramiona goleni sluza jedynie do trzymania kola w pionie jak juz siada.
A z drugiej strony to troche lzej Szeroki uśmiech
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik napisał: A z drugiej strony to trochę lżej

- to fakt - walka o gramy trwa nadal.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Jak to tradycyjnie bywa, pojawilo sie male niepowodzenie przy przedniej goleni Złość
Podczas ustawiania wysokosci wytarly sie zabki na serwie w polaczeniu z orczykiem. W jaki sposob Nie wiem.
Szukalem zastepczych na necie, ale wszystko plastyk. A ja chcialem zalozyc cos mocniejszego.
Jesli ktos ma jakies sugestie to podam, ze chodzi o Hitec'a HS 75 BB.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik napisał: ...wytarły się ząbki na serwie w połączeniu z orczykiem. W jaki sposób...

- trochę dziwne akurat w tym miejscu. - Nie wiem Ale z drugiej strony są to tylko tryby plastikowe wzmocnione - ale tylko plastikowe:
www.modelemax.pl/images/sklep/akcesoria/tryby75.jpg

->http://www.modele...ts_id=1050

Ja pokusiłbym się o serwa z trybami typu MG - pełnymi metalowymi trybami. Choćby takie: -> http://www.modele...cts_id=903
- moment trochę mniejszy, ale powinien wystarczyć.

Albo takie z momentem porównywalnym: -> http://www.modele...cts_id=397

Wiem, wiem - walka o gramy. Serwa MG z reguły mają większa masę - ale dla 15 gram różnicy chyba warto mieć "pewne serwo".
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
- trochę dziwne akurat w tym miejscu.


sam jestem zaskoczony.
Ciekawe czy mozna dostac metalowe tryby do tego serwa. Nie wiem
Moze jakis schemacik trybow i skompletowanie luznych. Z drugiej strony szkoda czasu na taka zabawe i nie wiadomo czy to zadziala.

Dzieki Andy za serwa zastepcze.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Wolfik
Oczywiscie prace nad budowa modelu trwaja.
Model stoi na wlasnych kolkach i wyglada Doskonale.
A po dluzszych przemysleniach, zdecydowalem sie na zamowienie zestawu naprawczego do obecnego serwa do podwozia. Po przetestowaniu drugiego serwa wszystko bylo ok z przednia golenia. Mysle, ze zniszczona zebatka mogla byc z winny budujacego Z przymrużeniem oka, po prostu testowal wychylenia i ustawienia orczyka bez solidnego skrecenia elementow serwa. Ale obecnie wszystko jest ok. banan
A oto filmik z ....dzialajacej przedniej goleni

YouTube Video

Edytowane przez Wolfik dnia 16-04-2014 21:06
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
No i piknie Panie Kierowniku Projektu. - Doskonale
Ale nasuwa mnie się pytanie, czy pan Kierownik przewiduje jakieś drobne spowolnienie pracy serw podwozia? W niektórych apkach, jak dobrze pamiętam jest chyba nawet od razu taka funkcja Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
czy pan Kierownik przewiduje jakieś drobne spowolnienie pracy serw podwozia?


Tak jest Shifu, wlasnie spowalniacz serwa zostal wyslany wczoraj, Z przymrużeniem oka, bo
u mnie w apce mozna ustawic opoznienie pracy serwa, ale nie spowolnienie Smutek
Bedzie Pan zadowolony ...Fajne
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Wolfik
Po powrocie z wakacji, ruszylem dzis z projektem. Zaczalem od naprawienia zepsutego serwa Z przymrużeniem oka.
Zestaw naprawczy doczekal sie wrescie wykorzystania

images81.fotosik.pl/927/5d4066502bbb46d9med.jpg

Serwo pomalutku rozebralem i wymienilem "zdewastowany" element. Wszystko odbylo sie bez problemowo. Doskonale

images84.fotosik.pl/927/7c34c3b32434d873med.jpg

Dzis jeszcze sprobujemy zrobic przedluzacz do jednego z serw i podpiac sie pod spowalniacz Z przymrużeniem oka
Ah, te elemenciki:

images81.fotosik.pl/927/08f5bce748011a19med.jpg
Edytowane przez Wolfik dnia 11-02-2018 10:03
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Mam nadzieję, że Kierownik Projektu zapodał na te nowe zębatki trochę takiej maści na zapobieganie kolejnym problemom:

www.modelemax.pl/images/sklep/serwo/smar25.jpg
http://www.modele...ts_id=1582

Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Mam nadzieję, że Kierownik Projektu zapodał na te nowe zębatki trochę takiej maści na zapobieganie kolejnym problemom


Tak tez zrobilem Shifu, tylko tyle, ze dalem smaru tytanowego, ktorego uzywalem do lozysk w mechanice.
Powinno byc OK.Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik napisał:...dałem smaru tytanowego, którego używałem do łożysk w mechanice.

- no właśnie i w tym sęk. Ja takiego akurat bym nie zastosował. Do tego rodzaju przekładni powinien być tzw. smar miękki - czyli na bazie silikonu - przekładnie są plastikowe. Natomiast smar tytanowy - tzw. smar twardy - zalecany jest do przekładni i łożysk wykonanych z tytanu. Nie zaleca się stosowania smaru twardszego od materiału, z którego wykonane są elementy nim smarowane - jego zastosowanie może mieć całkowicie inny efekt niż zamierzony. Choć w tym przypadku - charakter pracy przekładni, serwo podwozia i tylko niewielki zakres i czas pracy przekładni serwa - nie powinno zaszkodzić. Fajne
Ale na przyszłość proszę pamiętać Panie Kierowniku Projektu o stosowaniu właściwej jakości materiałów smarujących, gdyż WKOP (Wysoka Komisja Odbioru Projektu) nie dokona odbioru projektu i wyda negatywne świadectwo dopuszczenia do użytkowania - i co wtedy? Nie wiem Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Ups, ale mi sie oberwalo.

A wracajac do tematu smaru, to fakt gestosc tytanowego byla wieksza. Nie majac innego dodalem go do pozostalosci istniejacego juz w serwie (lepiej cos niz nic -pomyslalem).
A propos prawidlowego smaru, jest juz na liscie kolejnych zakupow. Wymienimy, co by serwo lekko pracowalo. Ma przeciez opuszczac dwie golenie.

Dzieki Andy, ze trzymasz reke na pulsie.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik napisał:...Dzięki Andy, że trzymasz rękę na pulsie.

- no w sumie po to siedzę tutaj po tej drugiej strony tej szybki
www.emoty-gg.eu/mini/30.gif
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
W ostatnich dniach udalo mi sie popracowac troche nad modelem.
Po naprawie serwa postanowilem przetestowac go w realu. Najpierw musialem posklejac podstawka do mocowania serwa i przykleic ja w odpowiednim miejscu.

images84.fotosik.pl/927/36a2a0a1f18a93b1med.jpg

Oczywiscie musialem troche powiekszyc otwor pod serwo, gdy istniejacy byl za maly. Ale po korekcie, wszystko pasowalo jak ulal Doskonale

images81.fotosik.pl/927/cefaeaa1ae679a60med.jpg

Teraz byla kwestia polaczenia serwa i dzwigni opuszczania podwozia (wymyslny precik Z przymrużeniem oka)

images84.fotosik.pl/927/206b464d911da5c4med.jpg

Po prawidlowym ustawieniu dlugosci lacznika, nastapil test pracy. Wszystko bylo Doskonale, a to Uśmiech

images84.fotosik.pl/927/88f149fb279488bfmed.jpg

Niestety proba ustawienia opozniacza serwa spelzla na niczym Smutek Po prostu cos nie "halo" w elektronice, wiec e-mail juz zostal wyslany.
Edytowane przez Wolfik dnia 25-12-2017 20:47
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
A tak poza tym, Panie Kierowniku Projektu na ostatniej fotce widzę, że orczyk od serwa jest ustawiony w najmniej odpowiedniej pozycji krańcowej - w linii do kierunku pracy popychacza - najlepszy przypadek do zablokowania serwa i wyłamania trybów. Moim zdaniem pozycja końcowa pracy serwa powinna kończyć się parę stopni (ok. 5) przed tą, która jest aktualnie - czyli przed szczytowym położeniem orczyka.
Edytowane przez Andy dnia 11-05-2014 17:44
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
orczyk od serwa jest ustawiony w najmniej odpowiedniej pozycji krańcowej


Andy, calkowicie sie zgadzam z ta opinia Z przymrużeniem oka i jak widac nic nie ujdzie twojej uwadze Doskonale
Dzieki
Oczwiscie wszystko jest juz poprawione Fajne

A tak a propos, to do twarzy Ci w okularkach (post 364) Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Przejdź do forum: