Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
RWD 5 wersja makietowa :)
Piotr
Regulator kupilem nowy. Zasilalem to pakietem 3s tym od raptora 1800mah 30c a regulator to dokladnie ten

http://www.abcrc....-Redox-30A

Kable sa chlodne a sam regulator po ok 2minutach staje sie tak goracy ze nieda sie go dotknac :/ a setup to w sensie takim ze jego fabryczne ustawiena?
 
Piotr
Wczoraj ruszyłem z budową Uśmiech

Zamknąłem skrzydła oraz zrobiłem lotki i sprawdziłem poprawność ich działania Uśmiech Jestem mile zaskoczony kątami wychyleń lotek.

Tak się prezentują skrzydełka
s1.pokazywarka.pl/bigImages/2253440/8314180.jpg
Oszlifować i oklejać, ale nie papierem lecz folią.
Co prawda dużo fotek nie ma ale ostatnio robiłem tak drobne prace, że nie było co fotografować. Dzisiaj dokleję usterzenie oraz zamknę górę kadłuba.
 
Andy
Kable są chłodne a sam regulator po ok 2minutach staje sie tak gorący ze nie da się go dotknąć :/ a setup to w sensie takim ze jego fabryczne ustawienia?


Piter, a w ten Twój doświadczalny układ sterowania lotkami wpięty był również silnik do regulatora? Jeżeli nie to przetestuj ten układ razem z silnikiem. Jeżeli efekt będzie ten sam to znaczy, że raczej regulator jest niesprawny. A jeżeli testowałeś układ razem z silnikiem, to odpowiedź też już znasz. Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Silnika nie podpinałem, bo nie widziałem potrzeby :-) Dzisiaj przylutuję goldy do silnika i zobaczę.
Edytowane przez Andy dnia 28-08-2013 19:22
 
Andy
No to lutukcie, lutujcie OMC Inżynierze bo sam jestem ciekaw jaki będzi efekt - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Tylko gdzie ja schowałem lutownicę Szeroki uśmiech
 
Piotr
NO niestety silnik po podłączeniu do regulatora Redox nie dawał odznak życia. Gdy podłączyłem go do regulatora od raptora wszystko było ok. Czyli że regulator jest uszkodzony i jutro go wysyłam na gwarancję.
 
Andy
No i kwestia ocieplania się klimatu na skutek nadmiernego przegrzewania się regulatora REDOX, wyjaśniła się Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
W tym tygodniu trzeba skończyć samolot, póki nic nie zadają i nauki.

Robię zdjęcia ale ich nie wstawiam :/ Trzeba to nadrobić.

Stan samolotu na chwilę obecną prezentuje się tak

s1.pokazywarka.pl/i/2290999/686555/zdjecie0148.jpg

s1.pokazywarka.pl/i/2291001/920213/zdjecie0149.jpg

Popychacze sterów:
s1.pokazywarka.pl/i/2291002/466222/zdjecie0150.jpg

s1.pokazywarka.pl/i/2291002/819516/zdjecie0151.jpg

s1.pokazywarka.pl/i/2291007/356307/zdjecie0152.jpg

s1.pokazywarka.pl/i/2291007/296528/zdjecie0153.jpg
Edytowane przez Piotr dnia 12-09-2013 18:14
 
Andy
Piter, jak dodałeś fotki to trzeba było to zrobić w nowym poście, bo tak uaktualnienie umknęło użytkownikom forum.
Nooooo Panie Kierowniku projektu,
nie jest tak źle (no poza tymi długimi nie obciętymi wkrętami do mocowania dźwigni sterów na stateczniku pionowym) - i krytyki nie będzie. Czekamy na dalsze postępy w projekcie i ulotnienie modelu - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
no poza tymi długimi nie obciętymi wkrętami do mocowania dźwigni sterów na stateczniku pionowym


Tu sie zgodze z Andy'm. Smutek
I czym predzej zamontuj kolka, bo na 2 zdjeciu wyglada na wodolot Szeroki uśmiech.

P.S. Piotrek mozesz wstawiac zdjecia zgodnie z horyzontem, bo do obejzenia ich musze obracac komputer Szeroki uśmiech
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Piotr
Te wkrety niedlugo obetne Uśmiech Kółek jeszcze nawet nie kupiłem, ale beda z pewnoscia odczepiane i na ich miejsce beda mocowane plozy na snieg Uśmiech
 
Piotr
Znalazlem dluzsza chwile i obkleilem skrzydla papierem na wikol

http://static.pok...1380211609
 
Piotr
Nowy regiel na pokładzie :-). Mam problem zwiazany z silnikiem, poniewaz po podpieciu do regla silnik wydaje beep co sekunde, co sie dzieje?

Problem rozwiazany ale rezultat to spalony odbiornik i regiel Smutek Zawieszam prace do momentu az uzbieram kase na pozdny regulator
Edytowane przez Piotr dnia 30-09-2013 18:15
 
Mateusz
Co zrobiłeś, że takie straty?
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Piotr
Ustawilem zakres pracy drazka obrotow, wlaczam ponownie i buch dym z regla :/
Troche mnie to zniechecilo ale tak to jest gdy sie bierze bardzo tani regulator.
 
Mateusz
Może przyczyna leży w innym miejscu- ustawiłeś duży zakres i wychylenie na aparaturze na 0 tak naprawde nie było 0 silnik chciał się obrócić ale był możliwe że unieruchomiony i dym moment w takiej sytuacji leci Z przymrużeniem oka
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Piotr
Powiem ci ze dokladnie to nie pamietam bo w szoku bylem nowy regulator i taka niespodzianka. Czasu nie da sie cofnac zycie leci dalej, zdaza sie. Jeszcze nie raz spale regiel jakis pewnie. :-)
 
Mateusz
Tak mi się wydaje, że przyczyna nie tkwiła w nowym reglu a Twojej pomyłce-zdarza się. Nie wiem
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Piotr
Może wiecie jaką wydajność ma ten spray?

http://www.sklep....ayu-ghiant

Mam zamiar pomalować mojego rwd właśnie takimi farbkami :-)
Prace ruszyły ale fotek niema :/ Jutro coś wstawię.
 
Przejdź do forum: