Zobacz temat
 Drukuj temat
Witam wszystkich.
Giorgio
Witam Szacowne grono uzytkowników forum.
Na imię mam Jerzy, lat 48. Modelarstwem jako takim interesuję sie (z przerwami) już kilka ładnych lat. Teraz po pewnej przerwie wracam do tego tematu. Ponieważ postęp techniki jest niewyobrażalny tematem nr 1 będzie latanie choć doświadczenia mam tyle co kot napłakał...
 
Andy
Witamy kolejnego modelarza na naszym forum.
choć doświadczenia mam tyle co kot napłakał...

Giorgio, nie przejmuj się - pomożemy i dasz radę Fajne
- wśród nas są Koledzy, którzy mają spore doświadczenie w naszym hobby.
A po tym powrocie, to masz już coś upatrzonego, aby ponownie rozpocząć "przygodę" zwanej z czasem pasją?
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Giorgio
Witam.

Po powrocie... upatrzonego...
Był... Piper, 1m rozpiętości, sterowanie SK i SW. Niestety zawiódł mechanik i pilot nie miał szans na wyjście z opresji... pozostały części zamienne... (a dokładniej mówiąc, "sam" się wypiął zastrzał z mocowania przy kadłubie, przy próbie lądowania skrzydełka się złożyły i z ok. 10m wysokości nie było zmiłuj...)

W planach:
1. Toto-3 (w sumie podejście nr 2) - depron,
choć korci mnie również Mermaid
imageshack.us/a/img819/6044/frontvgk.jpg
generalnie potrzebuję czegoś do nauki latania "na cito"

2. to nie będzie odkrywcze - MIG-29 - depron
już wiem, że budowa tego modelu do skomplikowanych nie należy, ale do nauki już chyba nie bardzo

3. Mikrus RC - zestaw "tartaczny" - motoszybowiec 1380 mm rozpiętości
on sobie poczeka...
a później... lista życzeń długa :)

Dzięki za chęć pomocy ale będzie mały problem bo do Was to ja parę kilometrów mam :o no chyba, że kiedyś, przejazdem...
Ale i tak forum już mi pomogło... ale tu nie będę wdawał się w szczegóły.
Edytowane przez Andy dnia 06-06-2013 22:43
Pozdrawiam
Jerzy
 
Piotr
Giorgio zbuduj tomhe f22 raptor. Od niego zaczynalem :-) Moj Iata prawie jak trenerek i jest prosty w budowie. Obejrzyj Moja relacje z budowy
http://www.rcrado...ead_id=267

Witam :-)
 
Andy
Jurek, tak daleko to nie masz - ja w ciągu tygodnia pracy jestem w tym samym mieście, co i TY - Z przymrużeniem oka

Myślę, że dobrym pomysłem jest ToTo-3 z depronu. Piotrek właśnie do takiego przymierza się, jako do drugiego modelu.
Mermaid fajny modelik ale myślę, że nie na etap nauki latania (dolnopłat i mała rozpiętość skrzydła)
Proponowałbym taki sam zestaw modeli, co i Piotrkowi:
A mam na myśli tego rodzaju modele:

static.rcgroups.net/forums/attachments/3/6/1/7/7/a449310-168-101MSD-DSC02835_DSC02835.JPG
http://www.rcgrou...p?t=354237

static.rcgroups.com/forums/attachments/1/2/7/6/0/1/a3233046-148-IMG_2566.jpg
http://www.rcgrou...?t=1206714

static.rcgroups.net/forums/attachments/8/8/4/5/1/a3049328-243-185RCG.jpg
http://www.rcgrou...?t=1190685

Wszystkie te modele są z depronu, a jabardziej mnie osobiście podoba się i jest ciekawym wyzwaniem, ten drugi model.


Depronowy odrzutowiec nie jest złym modelem, ale prawdziwej sztuki pilotażu na nim się nie nauczysz.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Giorgio
@Piotr
Skoro jest tak jak piszesz to jesteś zdolniejszy ode mnie Krzywi się
A relację z budowy "zaliczyłem" już jakiś czas temu...

@Andy:
Dzięki za poprawkę z obrazkiem*

DeHavilland - chcesz mnie uziemić na długie lata?**
Model widziałem, ale jakoś nie przyszło mi się zasiedzieć przy nim za długo. Ale za to jutro, w pracy... (bo w domu nie ma czasu na to Nie wiem )



*znaczy się swoich postów edytować nie można...
** a latać się chce Uśmiech
Pozdrawiam
Jerzy
 
Giorgio
Postanowiłem na chwilę wpaść do tego tematu, by już w "komplecie" pokazać swoją łączkę.
Z tematu o TOTO-3 zdjęcie z google
imageshack.us/a/img28/994/5cxy.jpg

A teraz to samo tylko z lotu
YouTube Video


Sam lot odbywał się po 21.00, światła już było mało i kamerka słabo wyrabiała...
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Brawo Giorgio - czyli model został opanowany - Doskonale
Trochę chyba twarde lądowanie, ale to już szczegół do dopracowania w kolejnych lotach - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: