Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Aparatury
 Drukuj temat
Jaką wybrać apkę ?????
Dany
Osobiście jestem zwolennikiem (bezproblemowych) aparatur działających w systemie 2,4 GHz, ale to kwestia gustu (i tzw."świętego spokoju"Z przymrużeniem oka, a jak wiadomo gusta bywają rożne. Jeżeli nadajnik ma wymienny moduł to bez większych problemów można zmienić częstotliwość, ale wiąże się to z całkowitą wymianą odbiornika. Gorzej jak ktoś ma kilka modeli (patrz - odbiorników) to zmiana częstotliwości wiąże się z większymi nakładami finansowymi. Dlatego też lepiej jest już na samym początku zdecydować się na konkretną częstotliwość. Technologia 2,4 GHz staje się ostatnio coraz bardziej popularna, przez co w przyszłości może pojawić się problem ze zdobyciem (dodatkowych) odbiorników 35 MHz. Istotnym przy wyborze pierwszej aparatury jest także MODE w jakim jest ona "skonfigurowana" tzn. - czy "gaz" jest na prawym czy lewym drążku. Jeżeli ktoś nauczy się latać na jednym z tych "modów" to bardzo trudno jest mu się później przestawić. W Polsce bardziej powszechny jest Mode 2, ale wiem, że przynajmniej jeden z naszych kolegów z forum lata w Mode 1, więc to niczego nie determinuje. Zauważyłem też, że jedna z proponowanych aparatur działa w częstotliwości 40 MHz, a sprzedający oferuje do niej kilka odbiorników. Jak wiadomo jest to częstotliwość dedykowana do modeli szkutniczych i jeżdżących. W kwestii kwot - nie chciałbym niczego sugerować, ale jeżeli są to aparatury używane to licytowałbym max do kwoty jakichś 70-80% wartości nowej aparatury. Jeżeli oczywiście "używka" nie nosi większych śladów użytkowania typu otarcia, czy zarysowania.
Pozdrawiam.
 
www.hobby-rc.pl
Andy
W pełni zgadzam się z Danym.
Je również jestem zwolennikiem aparatur pracujących w paśmie 2,4 GHz. To tylko wygoda i niezawodność.
Piter, przecież Ty nie musisz nabywać apki DX7, która jest mocno rozbudowana w kierunku helikopterów. Spokojnie wystarczy Tobie poprzedni model DX6i - do samolotów (i helikopterów w rekreacyjnym etapie latania) w sam raz i do tego 10 pamięci modeli - czysta wygoda.
Co do MODE 1 i MODE 2 to z reguły (ale nie zawsze, bo są wyjątki) zasada jest taka MODE 2 preferowane jest przez praworęcznych, a MODE 1 dla leworęcznych.
A czasami trafiają się okazje:
Okazja - http://heli.waldo...php?t=7570

Przyznam jednak, że ja najbardziej skłaniałbym się do następującego wariantu: http://allegro.pl...17354.html
Lub:
http://allegro.pl...96105.html
gdzie otrzymujesz:
Fabrycznie nowy nadajnik DSMX DX6i, odbiornik AR6210 z satelitarnym odbiornikiem, konektor parowania, alkaiczne baterie nadajnika, polska instrukcja.

Masz nowy i pewny zestaw.
Ja również od takiej apki zaczynałem i sobie ją chwalę.
Aaaaa, zapomniałem dodać, że nie ma z nią również problemu przy podpięciu do komputera i korzystaniu z symka.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
I bardzo dobrze, że rozglądasz się przyszłościowo i docelowo. Czasami takie zakupy pośrednie nie są zbyt dobrym rozwiązaniem i w rezultacie okazuje się, że pochłonęły znacznie więcej kasy niż rozwiązanie docelowe od razu.
bo dx6i ma tylko 6 kanałów

- no i tyle całkowicie wystarczy do pilotowania samolotów i helikopterów - no chyba, że pokusisz się dodatkowo w modelach o klapy i chowane podwozie jednocześnie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Aparatura jest najważniejszym zakupem na początek. Można zawsze kupić coś tańszego z myślą, że później się zmieni. Teraz jest duży wybór sprzętu. Spektrum jako pierwszy wypromował system 2,4 Ghz i bardzo dużo modeli wyprodukowano z odbiornikami do tego systemu. Mając Spektrum, dokupujesz model, bindujesz i latasz. System staje się coraz doskonalszy. W nowych aparaturach zamontowano już telemetrię np. DX8 czy najnowsze dziecko DX10T.
 
www.videofly.com.pl
berkut
Spektrum DX6i DSMX z odbiornikiem AR6210 kosztuje 745 zł. Spektrum DX7 DSM2 z odbiornikiem Ar7000 kosztuje 1200 zł

Ja mogę sprzedaż swoją apkę DX7 z dwoma odbiornikami: Ar 7000 i Ar 6200 za 1000 zł.
 
www.videofly.com.pl
berkut
A czy Ty musisz kupować już teraz ? Zastanów się nad tym. Do wiosny jeszcze jest troszkę czasu, więc myślę, że uskładasz jeszcze parę groszy i kupisz coś lepszego.
 
www.videofly.com.pl
Tomek
berkut napisał:

A czy Ty musisz kupować już teraz ? Zastanów się nad tym. Do wiosny jeszcze jest troszkę czasu, więc myślę, że uskładasz jeszcze parę groszy i kupisz coś lepszego.


Przynajmniej będzie miał co do kompa podłączyć. Potrenuje przez zimę i na wiosnę umiejętności będą jak znalazł.

Andy napisał:
I bardzo dobrze, że rozglądasz się przyszłościowo i docelowo.



No co jak co ale SPEKTRUM DX7 nie można nazwać rozwiązaniem docelowymSmutek Chyba że zdefiniujesz sobię tą "docelowość" i się okaże że zamierzasz latać trenerkiem do końca życia.
7 kanałów dla średnio zaawansowanego modelu bez jakiś wybujałych opcji to bida z nędzą.
Więc jak ograniczają Cię środki finansowe a nie wyobraźnia to pozostaje Ci mierzyć siły na zamiary, czyli kupuj DX6. Na początek napewno wystarczy. Kosztuje nie dużo, polatasz na symulatorze i trenerkiem. A i śmigłowiec pewnie się ustawi.


Pozdrawiam,
Tomek
 
Andy
W przypadku pierwszej propozycji, zwróć uwagę, że jest tam taki zapis:
W zeszłym roku została przeze mnie przerobiona na 2,4GHz.

Piter w przypadku drugiej propozycji zwróć uwagę, że odbiorniki AR6100, o których tak enigmatycznie pisze oferujący je, nie są pełno zasięgowe. Zalecane są z reguły do modeli typu parkflyer.

Poza tym:
gratis, dokładam smycz, zworki do bindowania instrukcje obsługi po polsku

- łaski nie robi, to żaden gratis - no może smycz. Z przymrużeniem oka

Zwróć również uwagę, że sprzedający oddaje 2 odbiorniki, których cena jest co najmniej po 200 PLN, to nadajnik wart jest 250 PLN (nie licząc ceny innych odbiorników) ?????
Ja na Twoim miejscu byłbym ostrożny z tą ofertą - ale to moje zdanie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Dopytać zawsze trzeba,
Głównie również o to skąd jest oferujący apkę. Kupowanie apki korespondencyjnie jest niezbyt dobrym pomysłem. Apkę należy również sprawdzić przed zakupem, żeby nie wiem jak i nie wiem na co i na kogo zaklinał się się sprzedający, że ona jest prawie nowa "nie śmigana".
Dopytaj Piter, ale nie wykonuj żadnych "nerwowych ruchów" - spokój to podstawa, przy transakcjach. A zasada, że oferta super okazyjna - jest od razu super podejrzana, powinna być naczelną zasadą.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Piter, możesz też rozpatrywać ewentualne oferty z Warszawy - oczywiście pomogę Tobie ją ewentualnie odebrać.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Kolego Piter w jednym z pierwszych postów Andy dał ci linka do apki na stronie: http://heli.waldo...php?t=7570
Ja nadal uważam, że co nagle to po diable, ale jeśli tak cię pili zakup już teraz to nie czekaj tylko kupuj. I proszę nie piszmy więcej już na temat aparatur, która jest lepsza, albo czy warto tę kupić. Powtórzę to jeszcze raz Spektrum jest bardzo dobrym radyjkiem i jego cena jest odpowiednia. To radyjko jest naprawdę wartę zakupu za taką cenę.
 
www.videofly.com.pl
berkut
Jeżeli uważasz, że to nie jest okazja to koniecznie zobacz to: http://allegro.pl...17354.html
 
www.videofly.com.pl
Dany
Optic 6 firmy Hitec ma wymienny moduł nadawczy (Uwaga: Optic 6 Sport, go nie posiada), czyli możliwość zmiany częstotliwości nadawania. Generalnie aparatury Hitec'a można polecić jako jedne z lepszych, więc wybierając nawet pierwszą aparaturę można w nie śmiało celować. Nadmienię przy okazji, że przy 2,4 do wyboru jest mniej odbiorników niż do aparatur np. Spektrum, ale stopniowo zaczyna się to zmieniać.
 
www.hobby-rc.pl
Andy
Nadmienię przy okazji, że przy 2,4 do wyboru jest mniej odbiorników niż do aparatur np. Spektrum, ale stopniowo zaczyna się to zmieniać.

- i z tym zgadzam się całkowicie.
Zapewne też Hitec Optic to trochę lepsza apka, ale niestety już archaiczna. Zwróć uwagę, co napisał Dany - z odbiornikami nie będziesz miał takiego dużego wyboru, jak w Spektrum.
Zauważ, że dwie propozycje Hitec'a to oferty bez odbiorników.
Natomiast przedstawiona przez Ciebie propozycja nr 3 (Spektrum DX6i + odbiornik AR6200), to moim zdaniem dobra oferta.
Edytowane przez Andy dnia 28-11-2011 16:01
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Używałem kiedyś OPTICA 6 ale na 35MHz i nigdy mnie nie zawiódł. To co szczególnie dobrze wspominam to intuicyjne programowanie.
IMHO Hitec zrobił lekki lifting staremu Opticowi polegający na dołożeniu modułu 2,4 i tyle. Konstrukcja ma już przynajmniej 8 lat. Sam posiadam go już 7 lat.
Spectrum DX6 jest napewno radiem kolejnej generacji. I to jest chyba jedyny argument za Spectrum.

P.S. Ten pierwszy ma wsadzony moduł jakiejś egzotycznej firmy FrSky. IMO nie warto się w to świadomie pakować.

No i rozwalił mnie ten kabelek w wersji 2,4 "firmowej". Cały trud tylko poto aby antena siedziała w gnieździe anteny, hehe

Sorry, jakiś czepialski dzień mam dzisiaj.
 
Andy
Sorry, jakiś czepialski dzień mam dzisiaj.

- Tomek i bardzo dobrze. I o to właśnie chodzi aby koledzy, którzy znają dobrze dany sprzęt, od razu wyłapywali co z nim jest nie tak. Myślę, że o takie opinie chodzi też Piterowi.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Pablo napisał(a):

Tak jak napisał Piter, ja także szukam aparatury. Jestem w 99% zdecydowany na Hitec Optic 6 2,4. Myślałem też nad spektrum dx6i, ale znalazłem z byt dużo złych informacji na ich temat np. że gubią zasięg i są (jak na spektrum) słabo wykonane. Wiem że każdy będzie miał o nim inne zdanie, bo z tego co widzę spektrum jest przez was polecane, ale ja nie chcę ryzykować. Z moim szczęściem pewnie trafił bym jakąś nie udaną sztukę... Tak samo było z moim Turnigy... Na czytałam się jak to ona nie jest świetna i tania i co? Nawet na niej niej nie polatałem, a już kupuje nową. No i ja na pewno nie kupię używanej, nie chcę "kota w worku". To tyle ode mnie. Pozdrawiam Paweł



Zaraz, zaraz ja nie polecam Spectrum ponieważ między innymi nigdy go nie używałem i nie będę używał. Radia były już w poście zapodane wcześniej.

Ja wyznaję podział typu Futaba i inni producenci. Niestety przez problemy jakie miałem z Multiplexem, tą zacną firmę zakwalifikowałem do grupy "inni", chociaż za design i nowatorskie super podejście do filozofii programowania należy się niewątpliwie 6.

Pamiętam jak Krzysiek zapalił się na JR (to był wysoki model). Długo się nim nie nacieszył i tak jak ja skończył na Futabie. Szkoda że się trochę porozbijało w między czasie.
I co ciekawe po wymianie radyjek jakie poczyniliśmy skończyły się nagle długie elaboraty mailowe, pisane po nocach (uprzedzone kilka godzin wcześniej przykrymi testami na lotnisku) na temat zasięgów, odbiorników, anten i innych pieprzotów.


Więc jeżeli miałbym cokolwiek polecić to oczywiście FutabaZ przymrużeniem oka

- Jaki model?
- Jakikolwiek. byle się ilość kanałów zgadzałaUśmiech

P.S.
To tylko tak a propos kupowania kilka razy tego samego. Sumaryczny koszt (HITEC + MPX + sterta odbiorników) szukania taniego dobrego radia przerósł koszt mojego obecnego FX30. A mogłem tak od razu, ech

Pozdrawiam i życzę samych trafnych decyzji,
Tomek
 
berkut
Piter ja myślę, że nie ma na co czekać. To chyba jest okazja.
http://allegro.pl...1971478253
 
www.videofly.com.pl
Przejdź do forum: