Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Multiplex Twister EDF
Mateusz
Cześć.
Jako, że oblot się udał pochwalę się moim prezentem Z przymrużeniem oka
Produkt firmy Multiplex bardzo ładnie wykonany ze styropianu. Model napędzany turbiną elektryczną

Specyfikacja :
Rozpiętość skrzydeł : 850 mm
Łączna długość kadłuba : 1115 mm
Masa startowa ok. 880 g
Powierzchnia nośna skrzydeł : 25.5 dm2
Obciążenie skrzydeł : 31 g / dm2

Kilka fotek:
Tutaj jeszcze bez naklejek:

imageshack.us/a/img842/7844/owo7.jpg

Obklejony ładniej wygląda Uśmiech
imageshack.us/a/img534/4369/6s5r.jpg
imageshack.us/a/img594/3426/wy33.jpg

Film też jest ale jakość jak kalkulatorem :/
YouTube Video

Edytowane przez Mateusz dnia 06-10-2013 19:59
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
kuba
Bardzo fajny model!!! Doskonale
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Doskonale
Szkoda tylko, że tak "z przyczajki" - nawet nie dałeś relacji ze składania kit'a. Krzywi się
Będzie czym pohasać na zakończenie sezonu - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Oj będzie będzie, szkoda tylko mam narazie jeden pakiet Smutek
Ale 2 minuty Pokazuje język
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Ale 2 minuty

- nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - to znaczy, że prądu starcza tylko na 2 minuty?Szok
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Tak Andy bardzo dobrze zrozumiałeś- mam malutki pakiet 1800mha i nie pozwala to na dłuższy lot niż 2-3 minuty Z przymrużeniem oka
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Żeby jako tako polatać, należy modele z tego rodzaju napędem wyposażać w pakiety co najmniej 45C - czyli o zwiększonej wydajności prądowej - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Andy czy taki pakiet by się nadawał? A może 4s? http://allegro.pl...27753.html
Lub ten http://allegro.pl...93785.html
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
Cieszę się że Twister w końcu poleciał. Ja latałem na life 4s chyba z 5 minut ale szału nie było jeśli chodzi o prędkość. Najpierw zobacz na ile możesz sobie pozwolić żeby w CG nie namieszać. Nie pamiętam jaki tam jest ESC ale wydaje mi się że JETI SPIN 44 - nie większy.
Nie ma co przeginać z ratingiem akumulatora. Zazwyczaj te bardziej obciążalne są cięższe, a Twister do lotu ma ok 900g

Andrzej ma racje. Ja też bym poszedł raczej w 4s lipo. Na 3s szybko się znudzisz LOL

może taki

http://www.hobbyk..._Pack.html
 
Andy
Tomek słusznie zauważył, że nie ma co przeginać z pakietem. Każdy model jest projektowany na określoną masę startowa - ma dobierany stosowny zespół napędowy. Jak przesadzisz z masą akusa to jak pisał Tomek, będzie problem z CG, a i EDF będzie miał problem ze stabilnym utrzymaniem modelu w locie.
Don Mateo przede wszystkim należy zobaczyć jaki maksymalnie wymiarowo można zmieścić pakiet w modelu. Następnie ze specyfikacji regulatora i sinika zobaczyć czy obsługują pakiety 4S - może w instrukcji masz podany zakres pakietów jakimi można zasilić najkorzystniej model?
Zobacz jaka jest maksymalna masa zalecanego pakietu (delikatnie - no powiedzmy o 20-30 gram można zwiększyć maksymalną masę pakietu) i do tych warunków dobrać akusa.
Pamiętaj, że pakiety 4S są znacznie cięższe od 3S:
- 3S ten co proponowałeś to 205 g, natomiast
- 4S 2200 35C to już 251-257 gram a 40 C to już 260-275 gram

Kalkulatory zespołów napędowych "mówią" również, że przy tych samych warunkach zespołu napędowego i przy zamianie z pakietu 3S na 4S (przy tej samej pojemności pakietu) zwiększy się ciąg i prędkość lotu, ale w żadnym wypadku nie wydłuży to czasu lotu - a nawet wręcz przeciwnie. Poza tym zastosowanie pakietu 4S powoduje znacznie większe grzanie się zarówno silnika, jak i regulatora - o około 20-25 stopni.

Don Mateo, zapodaj jakie zalecane są pakiety do tego modelu (i jakiej firmy) oraz jakie są maksymalne wymiary komory na akusa, to wtedy coś się dobierze.
Edytowane przez Andy dnia 08-10-2013 07:48
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Na 4s powinno pójść. Jak się spali silnik w co szczerze wątpię to mam jeszcze 2 kompletne turbiny w razie czego.

większy pakiet = większa masa samolotu = większa prędkość lotu (czyli fajnie) = większy opór powietrza = większe zużycie prądu

czyli jak pisał Andrzej czas lotu się nie wydłuży lub może nawet skróci. Z drugiej strony to pewnie da się dobrać coś lekkiego, tylko te bardzo lekkie są jakieś drogie.

Zakładając 4s możesz zmniejszyć trochę rating akumulatora

i taki 2200 4slipo ważu 210g:


http://www.hobbyk..._Pack.html
 
Mateusz
Właśnie szkoda mi troche napędu grzać na 4s.
Bardzo mi się nie spieszy na tym 1800 da się latać ale i tak w najbliższym czasie kupie a jeśli 4S się nada to oczywiście wolałbym to z linku Tomka.
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
Wieczorem do nich napiszę czy wysłali moją paczkę. Jeżeli nie to Cię ominą koszty przesyłki Z przymrużeniem oka
 
Mateusz
Było by fajnie Uśmiech
Jeśli nie wysłali proszę o PW
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Mateusz
Z lataniem już coraz lepiej- pierwsze akrobacje i 'stresik' odchodzi Z przymrużeniem oka banan
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
Mateusz napisał(a):

Tak Andy bardzo dobrze zrozumiałeś- mam malutki pakiet 1800mha i nie pozwala to na dłuższy lot niż 2-3 minuty Z przymrużeniem oka


Wyprawa z Radomia do Wsoli na 2 minuty LOL

Crazy
 
Mateusz
No co poradzisz Pokazuje język ale jakie poświecenie
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
I pewnie korzystasz z transportu publicznego Uśmiech
 
Mateusz
Heh to już by było za duże poświęcenie Pokazuje język
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Gratulacje Don Mateo, za pokazy lotów Twisterem w sobotę:

lh3.googleusercontent.com/-CLuZtCeAecM/Umv_jJI_aNI/AAAAAAAAFvc/157oTmNdhy0/s1280/DSCF6477.JPG

lh4.googleusercontent.com/-6UbVgoRplvU/Umv_jhme2UI/AAAAAAAAFvk/y8upHB5BB1U/s1280/DSCF6478.JPG

lh4.googleusercontent.com/-kV7h5LFCcM0/Umv_kcMnLPI/AAAAAAAAFv0/GDkt1QOa030/s1280/DSCF6482.JPG

lh4.googleusercontent.com/-KZ6aiWR8ehk/Umv_kxc9taI/AAAAAAAAFv8/p0eDLHJ-BTk/s1280/DSCF6486.JPG

lh5.googleusercontent.com/-v0o35H5VYFo/Umv_lSysneI/AAAAAAAAFwE/-rpY1QK3iAI/s1280/DSCF6489.JPG

Tak trzymaj Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: