Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Extra 330 SC od Hackera
kuba
Cześć, Uśmiech

w dniu dzisiejszym, korzystając z ferii, ładnej pogody i naszego pasa, został oblatany mój nowy model Extry 330. Wszystkie trzy pierwsze loty obyły się bez żadnych niespodzianek Uśmiech . Model świetnie prezentuje się zarówno na Ziemi jak i w powietrzu ( no może w powietrzu lepiej Pokazuje język ) . W całości jest on wykonany z pianki epp ze wzmocnieniami węglowymi i sosnowymi.

Parametry techniczne:

  1. rozpiętość - 1200mm
  2. długość - 1230mm
  3. waga do lotu - od 770g
  4. sterowanie - wysokośc, kierunek, lotki, silnik
  5. serwa: 4 x 9g
  6. silnik: Emax GT2218/09 KV 1100
  7. regulator: Emax 40A


Kilka fotek z dzisiejszego wypadu na lotnisko Uśmiech :

lh5.googleusercontent.com/-z5NUPFdEOUg/Uw-Qoc-X6UI/AAAAAAAAABw/qjNglxYjdDY/w696-h522-no/IMG_0002.JPG

lh5.googleusercontent.com/-WPw5JXwJSCg/Uw-QoYhv_7I/AAAAAAAAAB0/_8Gy2sA_cQM/w696-h522-no/IMG_0003.JPG

lh3.googleusercontent.com/-m8RtYQusk8k/Uw-RKfsV1iI/AAAAAAAAACg/duI-yKFhec0/w696-h522-no/IMG_0025.JPG

Pozostałe fotki z dzisiejszego dnia : -> https://plus.goog...7770170145

No i jeszcze krótki filmik:

YouTube Video


http://www.youtub...e=youtu.be
Pozdrawiam Kuba Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 27-02-2014 21:06
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Noooooo, pełne zaskoczenie.
Brawo Kuba, gratuluję ukończenia projektu, jak również udanego oblotu modelu - Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Jedrek
Wydaje mi się, że w pierwszym locie model usilnie uciekał w lewo i został wytrymowany lotkami. Wypada jeszcze wychylić silnik w prawo. Widać to też przy półpętli.
Podczas startu dziwnie szybko unosi ogon a nawet pochyla nos prawdopodobnie wskutek nagłego dodania gazu. Chyba nie jest przytrzymywany lekkim wychyleniem SW w górę.
Zamiast startu od siebie i lądowania na siebie lepiej stanąć na brzegu pasa i startować wzdłuż osi pasa bez względu na kierunek wiatru. Podobnie z lądowaniem.
 
kuba
Przy pierwszym locie model uciekał trochę w prawo, chyba dlatego że pomiędzy krzyżak silnika a drewnianą wręgę silnikową dałem mu trzy podkładki nadając silnikowi trochę za duży wykłon w prawo. Wydaje mi się że uciekał w prawo tylko w pierwszym locie, został wytrymowany lotkami i dalej latał już dobrze Z przymrużeniem oka .

Zamiast startu od siebie i lądowania na siebie lepiej stanąć na brzegu pasa i startować wzdłuż osi pasa bez względu na kierunek wiatru. Podobnie z lądowaniem.


Następnym razem będę o tym pamiętał Uśmiech .
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Jedrek
No tak - bo jak uciekał w prawo to i wyskakiwał z kadru, dlatego tego tak dobrze nie widać. Może później przedobrzyłeś z lotkami i stąd moje wrażenie, że uciekał w lewo. Tak, czy tak, lotki docelowo muszą być w neutrum.
 
Bartek
Gratulacje Kuba!
Drugi start już bardzo fajny.

P.S.
Kończ teraz Corsaira!Z przymrużeniem oka
 
Przejdź do forum: