Zobacz temat
RC Radom » Nasze modelarskie spotkania » Umawiamy się na latanie
 Drukuj temat
Rozpoczęcie Sezonu Modelarskiego 2014
Andy
Pierwszy punkt harmonogramu w przygotowaniach do Rozpoczęcia Sezonu Modelarskiego 2014 został już wykonany w dniu dzisiejszym.
Koszenie trawnika zostało wykonane.
Proszę o zbieranie sił na piątek na grabienie - pokos jest dość znaczny - Nie wiem

Każda para rąk przyda się - tym bardziej, że pas jest trochę większy od poprzedniego.

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Prognoza na dzisiaj zgodnie z planem - Słonko wyszło, sianko przesycha. Liczę na Kolegów, że również zgodnie z planem dzisiaj zgrabimy trawnik. PRZYPOMINAM DZISIAJ -16.

Proszę również pamiętać o przygotowaniu drewienka na ognisko, jak i czegoś do pieczenia na ognisku.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Na chwilę obecną drugi punkt przygotowań pasa modelarskiego do Rozpoczęcia Sezonu 2014 został całkowicie wykonany.
Jeżeli aura w nadchodzącym tygodniu będzie sprzyjała (1 dzień deszczowy), to uruchomimy przed sobotą ostatni punkt - kolejne wałowanie trawnika.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Tak obserwuję już od kilku dni prognozę pogody i coraz większe wątpliwości mnie nachodzą. Zielono to na pewno zrobiło się, ciepło może też będzie, ale poza tym ma dmuchać (ok. 4 - 5 m/s) i przewidywane są opady deszczu na tę sobotę - Złość.

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/Prognoza-Radom_zps8a6f2f7d.jpg

Dopiero za tydzień w kolejna sobotę ma być znośna modelarska lotnicza aura:

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/Fotka_06052014_084440_zps834a5678.jpg

I co Koledzy na to, w odniesieniu do terminu rozpoczęcia sezonu w tę sobotę?

.
Edytowane przez Andy dnia 06-05-2014 08:55
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
W deszczu raczej nie polatamy, czyli sobota za tydzień Uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Deszcz to może być przelotny - ale wiaterek 4-5 m/s Szok
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
F2B Karolek
Wiaterek też spokoDoskonale, a może i będzie mniejszy...
Mi odpowiada, byle by bardzo nie lało.

Pozdrawiam
F2B Karolek
 
Piotr
Jak dla mnie to wiaterek za duży chyba, że całkiem wieczorem ucichnie.
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Andy
Karolek,
napisałem tak trochę optymistycznie o tym wietrze więc pozwolisz, że poczynię drobne wyliczenia - jeżeli prognoza na sobotę sprawdzi się to wiaterek rzeczywiście będzie wynosił: 26000/3600 = 7,22 m/s.
A w porywach może nawet mieć wartość: 50000/3600 = 13,88 m/s
Jeżeli Ty uważasz, że to są sprzyjające warunki wiatrowe do uprawiania modelarstwa lotniczego, to ja przepraszam - widocznie nie znam się.
A poza tym, należy mieć na uwadze to, aby zapewnić wszystkim Kolegom w miarę komfortowe warunki do latania na spotkaniu grupowym.
Dlatego też podejmuję decyzję, że jeżeli prognoza na sobotę nie zmieni się diametralnie do środy do końca dnia, to we czwartek rano przekładamy imprezę o tydzień.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
F2B Karolek
Napisałem tak ponieważ wiaterek 4-5m/s, w dodatku na otwartej przestrzeni jest oki.
Wnioskuję to po ostatnich zawodach gdzie lataliśmy w wietrze 6-7m/s w dużej turbulencji. Ale to jest tylko moje zdanie, nie chciałem nikogo urazić, a jeżeli tak się stało to SORRY. Jeżeli pogoda naprawdę będzie "kicha" to rzeczywiście lepiej przełożyć imprezę
na przyszły tydzień, tylko trochę słabo, bo niestety nie będę mógł byćKrzywi się
Edytowane przez Andy dnia 07-05-2014 07:22
 
Andy
Karolek, to ewentualnie specjalnie dla Ciebie za dwa tygodnie - bo kolejny weekend też zapowiada się kiepsko - Złość

Proszę wnikliwie obserwować temat - decyzja o terminie jutro w ciągu dnia - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
F2B Karolek
DZiekuję Andy, ale w przyszły week tez nie dam rady.
17 mam zgrupowanie w Hradcu, a 16 PP w Zyrardowie.
Ale bardzo dziękuję za propozycjęUśmiech

Pozdrawiam
Karol
 
Andy
No to już na pewno wiem, że Rozpoczęcie Sezonu - 2014 nie będzie miało miejsca w najbliższą sobotę - opady zostały wykluczone w prognozach, ale niestety wiaterek nawet około 6 m/s - Złość
Jako, że 17 maja w prognozach zapowiada się też podobnie, dlatego proponuję dopiero sobotę 24 maja

A temperaturka wtedy będzie banan
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
No i ja bede mógł przybyc i was poznac na zywca :-)
 
Andy
No i bardzo fajnie - o to właśnie chodzi, aby na rozpoczęciu sezonu było jak najwięcej Kolegów modelarzy z naszego miasta i regionu.

A tak na marginesie, po raz kolejny przypominam wszystkim o zabraniu paru szczapek na ognisko, jak również i czegoś do upieczenia na ognisku - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
No cóż, aura powoli klaruje się nareszcie w dobrą stronę, co myślę, że umożliwi nam uroczyście rozpocząć Sezon Modelarski - 2014. Popatrzcie tylko na przewidywaną temperaturkę - Fajne

Pozwolę sobie po raz kolejny przypomnieć o konieczności dostarczenia drewienka na ognisko i zorganizowanie sobie czegoś do upieczenia na ognisku.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Ja dziś już rozpocząłem na działce u teściów Uśmiech skosilem trochę truskawek i teść mnie wywalił z działki.Z przymrużeniem oka
 
Andy
To bezstresowo zaplanuj wizytę w najbliższą sobotę na pasie - nikt Ciebie nie wywali - nawet jak skosisz całą trawę na lotnisku Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
UWAGA ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA
- ze względu na wiatr w dniu jutrzejszym rozpoczynamy jutro o 15-ej.


Przypominam o drewienku na ognisko, o "czymś" do pieczenia na ognisku, jak również o zaopatrzenie się w kijki do pieczenia tego "czegoś" na ognisku.
Edytowane przez Andy dnia 23-05-2014 18:48
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
To czekam na foto relację Z przymrużeniem oka
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Przejdź do forum: