Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
PZL TS-11 Iskra EDF
czarny
To moze takie pytanie. Kto jedzie w strone Piotrka i moglby zabrac paczke dla niego.
Kierunek Jastrzebia odbior paczki u mnie.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Wolfik
Piter, jak lub czym malowales ten model, szczegolnie te cieniutkie linie na skrzydlach? Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Piotr
Najpierw naniosłem białą farbę aerografem (ten moj okazal sie straszna porazka a i nie jest modelarski) . pozniej tasma maskujaca, nozyczki i cała zabawa z maskowaniem powierzchni wokol paskow itd. Czerwona farbe nanosiłem pedzlem o rozmiarze 6. Te linie nie sa takie cienkie Pokazuje język troche lipa wyszla bo miejscami podciekala mi farba, czego na zdjeciach raczej nie widac.
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Andy
Piter kombinuje i nic się nie przyznaje, ale został wyszpiegowany:
https://www.faceb...897259501/

Piter, a tak na marginesie - ile % mocy było maksymalnie na filmie?
Edytowane przez Andy dnia 26-09-2015 15:52
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Andy czujny Doskonale

Pod koniec dalem niby 100% ale pakiet nie byl w pelni naladowany i nie wiem czy napewno jest dobrze ustawiony zakres ruchu drazka przepustnicy Z przymrużeniem oka
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Piotr
Potestowalem troche i nie jestem zadowolony z ciagu turbiny przy 3,8v na cele (storage) - nie wyrywa z reki. Jak skoluje nowy zasilacz to zobacze jak ciagnie na naladowanym. Jezeli tez nie bedzie zadowalajaco to wytne dodatkowe wloty (skrzela na bokach)
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Andy
No to trzymam kciuki za skrzela. Oby to były tylko skrzela potrzebne za względu na małą wydajność strumienia powietrza zasilającego turbinę. Bo jeżeli to było 100 % ciągu, to kiepsko widzę wydajność tego napędu.
A tak na marginesie Piter - jaki silnik napędza tę Twoją turbinę? Może dobrałeś zbyt małe S (czyli pakiet o zbyt małej ilości cel) - zapodaj oznaczenie silnika. Zobaczymy co i jak. zapodaj też ile dobrałeś łopatek w turbinie.
Na razie nie wycinaj tych skrzeli, bo tak nie było w oryginale.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Silnik to turnigy l2855 2800kv 730W

Pakiecik 4s 40c 3000mah

Turbina change sun 70mm 10 lopat

Sprobuje jeszcze raz zaprogramowac zakres przepustnicy
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Andy
Piter, dobór napędu wydaje się prawidłowy.
Zobacz filmik:
YouTube Video


Po dźwięku nawet słychać, że Ty nie osiągasz maksimum.
Naładuj pakiet na maksa i zaprogramuj na nowo krzywą gazu.
Nie wiem jaki masz regulator, ale w Dualsky'ach przed włączeniem zasilania układu napędowego włączasz apkę i stawiasz ustawiasz drążek gazu na maksa, podłączasz zasilanie układu napędowego, czekasz chwilkę, słyszysz sygnał zapamiętania maksymalnego ustawienia, wtedy przesuwasz dźwignię gazu na minimum, po chwili też słyszysz sygnał zapamiętania zerowego ustawienia przepustnicy, wtedy odłączasz zasilanie układu zasilającego i wyłączasz apkę.
Przy niektórych regulatorach nie da przeprowadzić się takiego procesu kalibrowania, gdyż po ustawieniu drążka gazu na maksa i włączeniu zasilania rozlega się sygnał błędu ustawienia drążka gazu przy włączeniu zasilania układu napędowego.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Piotr
Zaprogramowalem poprawnie zakres przepustnicy i naladowalem akumulator. Ciag nieporownywalnie wiekszy, po ustawieniu samolotu pionowo, powoli "opadal" na pelnej przepustnicy czyli nie ma stosunku ciagu do masy 1:1 ale jest dobrze Z przymrużeniem oka
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Andy
No to czekamy na oblot - tylko nie zapomnij o filmie z oblotu, bo Czarny nie uzna oficjalnie informacji o oblocie. Szeroki uśmiech
Piter - pamiętaj, przy wyrzucie modelu gaz masz dać na FULL - potem w locie jak model już się ustabilizuje w locie zdejmij trochę gazu tak o 1/4 - 1/3.
Wyrzut modelu powinien być dość energiczny, aby nadać mu trochę prędkości początkowej. Wyrzut powinien mieć zwrot ku górze około 20-30 stopni.
Edytowane przez Andy dnia 28-09-2015 07:34
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Oj juz Czarny nie uzna Uśmiech
Nie jest milo popatrzec jak pierwszy raz model wzbija sie i pieknie przecina powietrze zostawiajac za soba piekna struge rozgrzanego powietrza? Ups chyba poplynalem.
A powaznie czekamy na oblot. Z przymrużeniem oka
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Piotr
Kompletna klapa. Iskra pomimo bardzo duzej predkosci nadanej przy starcie nie lata. Uderzylem plasko w ziemie i skutkiem tego jest pekniety kadlub na wysokosci mocowania turbiny...

Teraz czeka mnie naprawa, a do drugiej proby wytne skrzela
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
czarny
beczy kurde
Masz jakies pomysly co bylo powodem.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Piotr
Malo powietrza..


Ale lot (noo prawie lot) byl baardzo stabilny Szeroki uśmiech
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
czarny
Szkoda ze filmiku nie ma mozna by cos doradzis poradzic zobaczyc.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
No szkoda, fakt - czas na skrzela. Zastanów się również nad lekkim przewężeniem wylotu strugi powietrza. U mnie w Migu dla turbiny 70 mm wylot jest 60 mm. Lekkie przewężenie będzie miało wpływ na zwiększenie szybkości przepływu strugi powietrza na wylocie. Trzymam kciuki.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Bartek
To lekkie zwężenie musi być ściśle określone, co do kąta schodzenia się ścianek tunelu i powierzchni końcowej. Poza tym z zasady, towarzyszy mu spadek ciągu statycznego, a tego Piotrkowi na starcie brakuje.
 
Piotr
Iskra juz w jednym kawalku Uśmiech

Wloty są pod obrysem koncowki skrzydla

i48.photobucket.com/albums/f249/PZLWBA/Mobile%20Uploads/IMG_20151004_124447_zpsoxodhywc.jpg
Turnigy 9x
F22 Raptor
Rwd 5
PZL Ts 11 Iskra
Zactly F3P
PZL 130 Orlik TC II
 
Giorgio
No to teraz w powietrze.
I pamiętaj: "Organizacja w Ciebie wierzy" Uśmiech
Pozdrawiam
Jerzy
 
Przejdź do forum: