Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Quadcopter na Multiwii
czarny
Mój pierwszy projekt to quadcoper zrobiony własnoręcznie i od podstaw.

Załączam film z pierwszego lotu co prawda w garażu bo pogoda nie pozwala na latanie :-)
YouTube Video


Dane Techniczne:

Rama Aluminium i płytka PCB
Silniki Emax C2822
Regle Emax25A
FC Aeorc Multiwii
Śmigła 9x4,5 SF (najtańsze)
Edytowane przez Andy dnia 17-05-2014 17:04
 
Mateusz
Noo, Panie mnie się podoba Doskonale
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
czarny
Mogło by być lepiej ale poczekam na lepszą pogode przypne kamerke i polatam sobie deczko :-)
Musze tylko gdzies na jakies pole pojechac :-)
 
Mateusz
W. Garażu też jest minus taki, że wytwarza podmuch który sam go w jakimś stopniu zdmuchuje.
Na dworze będzie dużo lepiej, ale i tak spoko oby tak dalej Uśmiech
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
czarny
tak wlasnie strasznie byl niestabilny. Szkoda ze taka pogoda bo bym chetnie polatal.
aha nastepny projekt to skywallker x8. Ale chce go zrobic od podstaw.
 
Andy
Nooo ..., jeżeli projekt był realizowany samodzielnie od początku to efekt jest bardzo dobry. Niepokoi mnie tylko to "pompowanie" na wysokości", czy rzeczywiście jest to kwestia wytworzonych wirów powietrznych w garażu, czy może trochę za mało mocy z silniczków i śmigiełek?
Trenuj, trenuj - tak abyś może coś z powietrza nakręcił za tydzień podczas rozpoczęcia sezonu - Doskonale
Oczywiście jak aura pozwoli - Nie wiem
Edytowane przez Andy dnia 16-05-2014 07:22
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Latanie w quadem w małym pomieszczeniu to porażka niestety. Wszystko odbija się od ścian i wytwarza dodatkowe podmuchy. Polatasz na zewnątrz i zobaczysz, że będzie ok. Pompowanie Andrzeju to wynik podmuchów. Który masz FC ? czy z baro ?
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
czarny
Andy napisał(a):

Nooo ..., jeżeli projekt był realizowany samodzielnie od początku to efekt jest bardzo dobry. Niepokoi mnie tylko to "pompowanie" na wysokości", czy rzeczywiście jest to kwestia wytworzonych wirów powietrznych w garażu, czy może trochę za mało mocy z silniczków i śmigiełek?
Trenuj, trenuj - tak abyś może coś z powietrza nakręcił za tydzień podczas rozpoczęcia sezonu - Doskonale
Oczywiście jak aura pozwoli - Nie wiem


Projekt był całkowicie samodzielnie wykonany przez moja skromną osobę :-)
Efekt pompowania z tego co patrze teraz możebyć faktycznie przez podmuchy bo czasami bardzo ładnie trzymał się w miejscu a czasami musiałem się męczyć z THR :-) Ale jeszcze jedno sprawdze chyba źle zrobiłem kalibracje regli.
Jak już to zrobie to bede pewien źe zrobiłem wszystko.
Co prawda wcześniej już latałem i na dworzu było zdecydowanie lepiej.
Tylko latanie wtedy było chwilowe ze względu na brak czasu.
 
databank
quadro jak quadro żeby nie był tylko zwykłym kopterem można go uzbroic w troszkę elektroniki i kopter przestaje być zwykłym kopterem banan

https://vimeo.com...
---------------------
Michał
Skywalker 1900, Lanxiang SU-47, MPX Mentor, MPX Funjet, Pioneer 1400, Ansmann Terrier BL
 
http://vimeo.com/user10868766
czarny
Hehehe no tak tez myslalem na paroma modernizacjami np oswietlenie takiego quada i pare innych rzeczy. A teraz tak mysle jak pozbyc sie balastu wagowego :-) i jak zrobic zeby polatac sobie godzinke takim quadem a nie 20 minut :-)
 
berkut
Ja też myślę nad z budowaniem modelu długo latającego. Tu raczej nie o wagę chodzi a o rodzaj napędu. Silniki wolnoobrotowe, śmigła 15 lub 17, zasilanie min. 4S 8000.
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
czarny
Wracając do rozmowy na temat efektu latania mojego quada (pompowanie) to:
Dzwoniłem do serwisu abc-rc i Pan mi polecił sprawdzenie akumulatora bo mogą być spadki napięcia i taki efekt może wystąpić.

latałem u teściów na działce i efekt był podobny.
Daje drążek THR w góre quad leci w góre po chwili spada koryguje w góre quad leci do góry i po chwili spada. Oczywiście zabawa :-)
Dziś powtórnie wykalibruje regle i zobacze jaki efekt bedzie.
Jak to nic nie da to chyba się uśmiechne do kogoś z forumowiczów o użyczenie na chwile akumulatorka 3s 11.1V co by sprawdzić czy to wina akumulatorka :-)
 
Andy
Czarny napisał:...sprawdzenie akumulatora bo mogą być spadki napięcia i taki efekt może wystąpić.
.

- w sumie to fakt, przyczyną może być też znaczny spadek napięcia w źródle prądu. Fajne
A jakieś pojemności mAh i jakie C ma mieć ten lipolek do użyczenia?
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Może być taki 2200mAh 3S 25C :-)
Edytowane przez czarny dnia 19-05-2014 12:44
 
Andy
"Coś" powinno się znaleźć w tym zakresie parametrów - przygotuję na sobotę na otwarcie sezonu.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Ok bede wdzieczny :-)
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Dzis zrobiłem kalibrację regli i myślę że jest lepiej.
Teraz sęk w tym że zmniejszył mi się czas lotu :-)
No i mam problemy z wytrymowaniem modelu.
Zna się ktoś na sofcie ER9X ?
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Dziś troszeczke polatałem i zauważyłem że moj quad sie dziwnie zachowuje czasami jak by drgawek dostawał ale takich delikatnych.
Efekt ten wystepuje po 4 minutach latania jak akumulator juz sie deczko wyładował.
Bede reklamował akumulator bo chyba cos z nim nie jest halo.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
Walcz Czarny, walcz - bo 24. już niedaleko Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Tylko juz mi sie opcje pokonczyly. Nawet rame deczke przebudowałem posprawdzałem odległości od silników i inne cuda i lipa :-) Nadal nie moge wytrymować lotu
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Przejdź do forum: