Zobacz temat
RC Radom » Tematy różne » Różne
 Drukuj temat
Miejscówki do latania w okolicach Radomia
Skyline
Wpisujmy w tym temacie Wasze sprawdzone miejscówki gdzie w okolicach naszego miasta można polatać w alternatywie do lotniska klubowego we Wsoli.

Wpisujcie miejsca gdzie latacie, gdzie nie ma drzew, łąka w miarę prosta i gdzie nie gania chłop z widłami Uśmiech

Najprościej chyba podawać współrzędne (wchodzimy na Google Maps, wybieramy nasze miejsce, prawy przycisk myszy , klikamy " co tu jest" i w okienku wyszukiwarki pojawiają się współrzędne np.
51.413193,21.216978
(a`propos nawet fajna łączka ale trochę za blisko lotniska. Chociaż na niskim pułapie... Pokazuje język)

Proponuje do współrzędnych dodać krótki opis co do stanu nawierzchni, typu nawierzchni ewentualne uwagi itp.
 
kuba
Oto współrzędne miejsca, na którym ja kilka razy latałem (obok zalewu na borkach od strony wośnik):
51.384987, 21.111742

Jest możliwość startu i lądowania na krótkim boisku piłkarskim z ręki Na start z ziemi raczej nie ma na co liczyć Szok . Jednakże jest tam kilka małych drzewek ( przynajmniej jak ja tam latałem to jeszcze były małe Szeroki uśmiech ), ale myślę, że motoszybowcem można tam polatać Uśmiech

Pozdrawiam Kuba Uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Skyline
Mam niedaleko więc podjadę i sprawdzę to Twoje miejsce Kuba ale z tego co kojarzę to są tam niezłe chaszcze Z przymrużeniem oka

Nad zalewem Borki można próbować startu z ręki z miejscówki poniżej gdzie można po starcie kierować się bezpośrednio nad taflę wody. Przy przyciętej trawie myślę, że można próbować tam startu z ziemi modelem z większymi kółeczkamichoć nigdy nie próbowałem:
51.394875,21.115227
Widziałem kiedyś kolesia, który latał tam czymś Beta podobnym. Przy starcie w kierunku tafli wody trzeba uważać na niskie drzewka i linię wysokiego napięcia.
 
Andy
Oj, niebezpieczny proceder rozpoczął się - wszystko dobrze jak jest dobrze. Ale jak coś się stanie to będzie dopiero trwoga. Proszę pamiętać, że podstawową zasadą odpowiedzialnego modelarza, jest uprawianie naszego hobby w BEZPIECZNYCH WARUNKACH. Nawet jak posiadacie ubezpieczenie OC na modelarstwo lotnicze, to w przypadku zaistnienia zdarzenia w okolicznościach do tego nieodpowiednich i nie przewidzianych do tego, będzie to skutkowało brakiem pokrycia szkód takich, czy innych - pierwsze pytanie ubezpieczyciela jest następujące - a gdzie Pan modelarz latał?

Potem przygotuję mapkę zbiorczą jako alternatywne miejscówki do latania w Radomiu.
Ale powiem szczerze, że niezbyt popieram ten temat - Nie wiem
Edytowane przez Andy dnia 16-05-2014 19:37
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Skyline
Andy, nie mów, że mając OC nigdy nie wyprzedziłeś na ciągłej i nie przekroczyłeś 50-tki w mieście Uśmiech

Zakładając temat miałem raczej na myśli bardziej ustronne miejsca gdzie nie przewija się zbyt dużo gapiów. Nie mówię tu o lotach FPV nad centrum miasta czy lataniu helikiem pod marketem. Miałem na myśli fajne łączki na obrzeżach miasta gdzie nikomu nie będziemy przeszkadzali swoimi lotami a samo położenie miejsca nie będzie znajdowało się w bezpośredniej bliskości obiektów zabudowanych oraz dróg uczęszczanych przez dużą ilość aut.
 
databank
ja pierwsze kroki stawiałem tutaj:

51°21'56.32"N 21°10'54.03"E

i nawet ze 3 razy ktoś inny latał na ul. banacha niestety nie miałem okazji się poznać Smutek

edit: google maps przykleja miejsce do ulicy.. ale latałem po lewej od tej ulicy na "łące" a na ul banach robiłem pierwszy oblot mentora Szeroki uśmiech

https://vimeo.com...
---------------------
Michał
Skywalker 1900, Lanxiang SU-47, MPX Mentor, MPX Funjet, Pioneer 1400, Ansmann Terrier BL
 
http://vimeo.com/user10868766
Andy
Skyline napisał:Zakładając temat miałem raczej na myśli bardziej ustronne miejsca gdzie nie przewija się zbyt dużo gapiów. Nie mówię tu o lotach FPV nad centrum miasta czy lataniu helikiem pod marketem. Miałem na myśli fajne łączki na obrzeżach miasta gdzie nikomu nie będziemy przeszkadzali swoimi lotami a samo położenie miejsca nie będzie znajdowało się w bezpośredniej bliskości obiektów zabudowanych oraz dróg uczęszczanych przez dużą ilość aut.

- tylko pod takim właśnie warunkiem dopuściłem ten temat i liczę w tym zakresie na rozsądek Kolegów modelarzy Fajne
Edytowane przez Andy dnia 19-05-2014 21:55
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Ja tylko dodam że ubezpieczenie OC chroni przed konsekwencjami finansowymi. Natomiast NIE chroni przed odpowiedzialnością karną. Pamiętajcie o tym.
Włos mi się jerzy na głowie jak oglądam takie zdjęcia z powietrza gdzie na dole jest kilka tysięcy osób. Ale może moja świadomość jest inna dlatego że mi się spalinowy heli zerwał kiedyś we Wsoli i poleciał na połowie zbiornika do Jedlińska mijając po drodze kilka wsi.

No ale Andy zgodzisz się że z F3P i lekkimi parkflyerami bez sensu jechać do Wsoli. Wątek raczej dla modeli tej klasy.
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Andy
Tomek napisał: No ale Andy zgodzisz się że z F3P i lekkimi parkflyerami bez sensu jechać do Wsoli. Wątek raczej dla modeli tej klasy.

- i tu w tym zakresie w pełni zgadzam się. Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Skyline
databank, właśnie takie miejsca mam na myśli Uśmiech
Ta Twoja miejscówka podobna jest trochę do tej na Klwatach:
51.467029,21.109024
Mało uczęszczana droga i super nawierzchnia asfaltowa jako pas startowy a po dwóch stronach duża łąka.
Jest to miejsce blisko lotniska klubowego we Wsoli.
 
Skyline
databank napisał(a):


edit: google maps przykleja miejsce do ulicy..

Sugerujmy się wskazaniem zielonej strzałki. Wskaźnik czerwony ( wyznaczający pt. A) rzeczywiście wskazuje najbliższą przejezdną drogę zaznaczoną na mapie lub przypisuje współrzędne do najbliższego adresu.
 
czarny
To ja jeszcze dam od siebie. Kiedyś tam biegałem z żoną i teren jest naprawde ogromny. 51°25'1.631"N, 21°6'56.267"E

I jeszcze jedno miejsce za domkami jednorodzinnymi 51°24'58.86"N, 21°5'25.151"E
 
Skyline
Co do pierwszej miejscówki nawet nie tak dawno byłem w okolicy zobaczyć co się tam dzieje. Co prawda były to te pola :
51.423109,21.107179.
Do latania jest sporo miejsca ale nie ma gdzie lądować modelem z podwoziem na kółkach. Sam dojazd też raczej off road ale podjadę jeszcze sprawdzić od tej strony, która wskazałeś.
 
czarny
Ta pierwsza moja lokalizacja chyba nie to pokazało. Pierwsza lokalizacja to ulica osiowa czyli byki.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
A wiecie co - marudzicie jak stare panny na wydaniu. Podajecie współrzędne a potem twierdzicie, że coś nie halo z umiejscowieniem wskazanego miejsca. No cóż myślę, że kwestia mapy i zaznaczanie na niej akurat przeze mnie miejscówek jest zbędna.
Może któryś z Kolegów ogarnie tę kwestię - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Skyline
Andy, Ta Twoja mapka jest jak najbardziej OK.
Jeżeli mamy podane współrzędne orientacyjne co do wskazanego miejsca to chyba wystarczające dane. Każdy widząc na żywo miejsce i tak wybierze najbardziej dogodne dla siebie do latania. Ważne aby we wskazanej okolicy było trochę tego wolnego miejsca.
Edytowane przez Skyline dnia 21-05-2014 20:48
 
Skyline
Co prawda miejscówka nie do latania ale coś dla samochodziarzy lubiących polatać trochę bokiem.
Może Maćka to zainteresuje. Kawałek super śliskiego i super gładkiego betonu nadający się idealnie do driftu:
51.402191,21.167795
 
Maciek
ja mam miejscowke to jazdy wszystkim u siebie na podworku Z przymrużeniem oka ale po automotoshow czeka mnie renowacja wszystkich modeli Smutek
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
Skyline
Czyżbyś skakał modelami z tego słynnego dachu, o którym była mowa? Szeroki uśmiech
 
czarny
Ostatnio byłem u kolegi na działce i widziałem paru gości co sobie latali modelikami w tym miejscu 51.403813, 21.040056
Miejsce dosyc przyjemne i nikt się nie czepia.
Kolega powiedzial że to część jego pola.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Przejdź do forum: