Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Mini Skywalker
Andy
A wreszcie jaki motorek był zamontowany w modelu Panie Kierowniku Projektu i jaka była masa startowa modelu?
Widzę, że Pan Kierownik jakoś tak żywiołowo reaguje - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Andy napisał(a):

A wreszcie jaki motorek był zamontowany w modelu Panie Kierowniku Projektu i jaka była masa startowa modelu?
Widzę, że Pan Kierownik jakoś tak żywiołowo reaguje - Fajne


Kurcze nie ważyłem go Krzywi się
Motorek nie wiem jaki mieli mi przysłać 1600kv nic na nim nie jest napisane. Zamówienie było telefoniczne Z przymrużeniem oka

Żywiołowo reaguje bo:
1. Zmieniałem baterie jedna lipol 800mAh druga liion 2200 mAh wszystkie 2s. Model wylatywał z ręki i leciał w ziemię.
2. zapomniałem o środku ciężkości i ze dwa razy runął mi prawie z ręki na trawe.
3. Jak już się uporałem z środkiem ciężkości i modelik poleciał jakieś 5-8 metrów do przodu i około 10m w górę to go znowu na lewą stronę przewaliło.

Dlatego zareagowałem żywiołowo Z przymrużeniem oka

Ale Andy ja nie poddaje się model skleiłem naprawiłem trochę wzmocniłem prętem węglowym mimo wzmocnienia oryginalną rurką węglową.
Jutro jak nie będzie padało podjadę sobie gdzieś na łączkę i potrenuje kolejne krety Z przymrużeniem oka
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
A ja przede wszystkim zrezygnowałbym z zasilania 2S - Fajne
Tak dla własnego przekonania znajdź jakąś tabelę porównawczą osiągów jakiegoś silniczka z zasilaniem pakietem 2S i 3S. Zobacz jaka jest różnica w ciągu i mocy.
Chociażby dla takiego silniczka, który może być zasilany 2S i 3S:
http://www.modelm...;line=GOLD
- zobacz przy prawie takim samym śmigle do jakiej masy modelu jest on przewidziany przy pakiecie 2S i 3S.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Narazie mam pakiet 2s 800mAh i 2200 mAh
Nie wiem jak 3s z wielkością bo w tym modelu jest baaaardzo mało miejsca.
Fotki po naprawie
mikinet.pl/NAZA/miniskywalker/1.jpg
mikinet.pl/NAZA/miniskywalker/2.jpg

W tym miejscu kończy sie oryginalna rurka węglowa i w tym miejscu pękło stąd moje powiedzenie Chińska lipa.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
Wymiary pakietów masz na stronie w specyfikacjach - powtarzam na 2S nie odpalałbym tego modelu - Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
OK dziś postaram się załadować mu 3s mam jakiś lijon
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Dzieki Thunderbolt za wskazówki i za ustawienie modelu i apki.
Dziś deczko potrenowałem na symulatorze odwrotność tego co miałem źle Z przymrużeniem oka
Powiem tylko tyle że przyzwyczajenie to cho... rzecz.
I miałeś rację że zamisat PUL UP dałem PUL DOWN hehehe
No cóż model już naprawiony i będzie gotowy do dalszych kretów znaczy lotów w dół Z przymrużeniem oka znaczy w górę.

Andy dzieki za podpowiedz z pakietami miałeś rację model poleciał na tym 3s.

Koledzy jeszcze raz dziekuję za rady i podpowiedzi.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Thunderbolt
Nie ma sprawy . Modelik nie jest przyjazny dla pierwszych lotów . Musisz jeszcze dokładnie sprawdzić CG .Dałbym troszkę na przód . Pamiętaj o prawidłowych ustawieniach kierunków wychyleń Fajne .

1. Start wyrzut pod lekkim kątem w górę na pełnym gazie
2. Po wzniesieniu 1/2 gazu
3. Trening na utrzymanie modelu w lotach prostoliniowych
na wysokości zapewniającej szansę na wyjście z opresji .
4. Ruchy nie gwałtowne - staraj się by były delikatne , ale pewne
5. Lądowanie na wyłączonych obrotach - ładnie szybuje .

Oczywiście prosto się pisze , ale z czasem złapiesz o co chodzi .

pozdrawiam Doskonale
_______________________________________

- Skybolt 1,6m 26ccm,
- p-47 1,6m 20ccm,
- p-47 1,9m 32ccm,
- p-47 Razor IMAA 2,2m 50ccm

- F7F 2,2m 2x23ccm ( w przygotowaniu )
- p-47 D-22 2,6m ( w budowie )
- pt17 Stearman 2,2m ( w planach )
FUTABA T12FG mode 2
 
czarny
Myślałem właśnie nad tym co powiedziałeś że serwa reagują na delikatny wychył drążka i ustawię na 80% wszystkie parametry w aparaturze żeby serwa nie wychylały się na maksa i nie reagowały na delikatne przesunięcie drążka.

I co sądzisz o tym ? http://abc-rc.pl/...-1400-ARTF
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Tomek
czarny napisał(a):

2. zapomniałem o środku ciężkości i ...

Okazuje się że początki mogą być trudniejsze niż tylko trudne LOL


3. Jak już się uporałem z środkiem ciężkości i modelik poleciał jakieś 5-8 metrów do przodu i około 10m w górę to go znowu na lewą stronę przewaliło.

Czarny, Ty zwyczajnie go przeciągnąłeś. Na 5-8m chciałeś mieć 10m wysokości? samoloty tak nie latają a przynajmniej nie na 2s

Ale Andy ja nie poddaje się model skleiłem naprawiłem trochę wzmocniłem prętem węglowym mimo wzmocnienia oryginalną rurką węglową.
Jutro jak nie będzie padało podjadę sobie gdzieś na łączkę i potrenuje kolejne krety Z przymrużeniem oka

Często takie wzmacnianie nie ma sensu. Po prostu pękło w najsłabszym miejscu. Teraz jak wzmocniłeś to nie znaczy że nie pęknie w ogóle. Najsłabszy punkt przeniósł się w inne miejsce np. takie które trudno naprawić.No, ale najważniejsze że się nie poddajesz.

Myślałem właśnie nad tym co powiedziałeś że serwa reagują na delikatny wychył drążka i ustawię na 80% wszystkie parametry w aparaturze żeby serwa nie wychylały się na maksa i nie reagowały na delikatne przesunięcie drążka.

To nie ma sensu bo nic poza ograniczeniem ruchu w radiu nie zrobiłeś. Masz dwie opcje:
albo ustawić funkcję expo na sterze wysokości i lotkach powiedzmy na -30% (słownie MINUS trzydzieści procent) albo jak nie masz tej funkcji to przynajmniej ustaw sobie pożądany zakres ruchu serwa mechanicznie dobierając dziurki na snapie. Tak by pełny zakres ruchu serwa dał oczekiwane przez Ciebie wychylenie powierzchni sterowej. Ograniczając zakres w radiu ograniczasz jedynie precyzję w sterowaniu. I co ważniejsze wydaje mi się bo nie znam tego radia, że to radio nie przelicza kąta wychylenia drążka w stosunku do ograniczeń nałożonych na serwa w menu. Innymi słowy do 80% ruchu drążka będzie proporcjonalna odpowiedź na serwie, natomiast po wychyleniu drążka powyżej 80% nie zadzieje się nic bo radio przytrzyma na kanale szerokość impulsu z ograniczenia. Ale tu mogę się mylić bo tak jak pisałem nie znam Twojego radia.
Musisz sprawdzić.
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
czarny
Tomku wiem że wzmocnienie nie uchroni modelu od kolejnych usterek. Ten model już przeznaczyłem na typowe rozbijanie i naukę choć kolega Thunderbolt odradził mi naukę na tym modelu i polecił inny.
Więc po kolejnym upadku i całkowitym roztrzaskaniu nadejdzie ten czas żeby zakupić model z polecenia Thunderbolta.

Co do aparatury to dziś potestuje ustawienia bo model już sklejony. Miałem właśnie zamiar pobawić sie expo itp.

Najgorsze jest to że do tego modelu brak jakichkolwiek instrukcji jak co ustawić w aparaturze.
Nie wiem czy dobrze myślę ale było by to przydatne przynajmniej dla typowego początkującego modelarza.

Sądze że masz rację z tymi 80% po prostu bedzie zawsze 80% nawet jak pociągnę drążek dalej.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Thunderbolt
I co sądzisz o tym ? http://abc-rc.pl/...


... i to jest modelik od którego możesz śmiało zacząć przygodę z samolotami . Doskonale

Wszystkie uwagi Tomka są jak najbardziej słuszne zarówno co do wzmocnień jak i radia . Coś wzmocnisz - pęknie obok . wszystko musi być przemyślane . Nieraz celowo coś się osłabia by w razie kolizji właśnie to uległo uszkodzeniu . Wychyły serw również najpierw dobierasz na dźwigniach , a potem precyzujesz na aparaturze .

... i pamiętaj - wysokość do wznoszenia drążek do siebie , drążek lotek w prawo - prawa lotka ku górze , lewa w dół .

Expo - ostrożnie - tak jak pisał Tomek - po locie modelem poleciłbym 20 na wysokość , 30 na lotki .
_______________________________________

- Skybolt 1,6m 26ccm,
- p-47 1,6m 20ccm,
- p-47 1,9m 32ccm,
- p-47 Razor IMAA 2,2m 50ccm

- F7F 2,2m 2x23ccm ( w przygotowaniu )
- p-47 D-22 2,6m ( w budowie )
- pt17 Stearman 2,2m ( w planach )
FUTABA T12FG mode 2
 
czarny
Znalazłem dziś lekcję konfiguracji mojego Thurnigy er9x
YouTube Video
11:00 minuta filmu konfiguracja wychylenia lotek itd.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
The end
Temat zamknięty model odszedł do krainy wieczności
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Tomek
No cóż Czarny, napisz chociaż co spitoliłeś.

P.S. Masz go jeszcze w stopce. Czyżby odbudowa?
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
czarny
A no Tomku poustawiałem jak na filmiku z YT i powiem że poleciał i nawet go ładnie wyrównałem i deczko go wzniosłem skręty miał nawet spokojniejsze niż ostatnio i pewnie wszystko było by ok gdyby to że panika panika panika.
Chyba coś miałem źle ze środkiem ciężkości modelik poleciał w pionie i praktycznie w pionie zawisł chiałem go wyprowadzić na poziom i zrobiłem pentelkę.
Kolejny błąd to gaz na fula którego nie zdjąłem po starcie.
Coś pochrzaniłem z drążkami i sru.
Mój błąd wielki błąd.
Szczerze po tych perypetiach z mini skywalkerem już wiem na co mam zwracać uwagę.

Jeżeli chodzi o odbudowe hmmm zastanawiam się ale chyba nie ma senstu spore uszkodzenia.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Tomek
czarny napisał:

... Ten model już przeznaczyłem na typowe rozbijanie i naukę choć kolega Thunderbolt odradził mi naukę na tym modelu i polecił inny.
Więc po kolejnym upadku i całkowitym roztrzaskaniu nadejdzie ten czas żeby zakupić model z polecenia Thunderbolta.


Czyli wszystko idzie zgodnie z planem, tym bardziej że już widziałem wątek o zakupie betyUśmiech
Dobra decyzja, choć ten z linka też jest ok.

czarny napisał:
...
panika panika panika.
...
Kolejny błąd to gaz na fula którego nie zdjąłem po starcie.

Ciekawe jest to, że stresujemy się dla relaksu...
To tylko taka sobie moja osobista refleksja Uśmiech
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
czarny
Oj tam Z przymrużeniem oka
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Mati napisz coś jak naprawiłeś mojego Skywalkera Z przymrużeniem oka
Aha i jeszcze jedno jaki materiał użyć do zrobienia zawiasów na lotkach itd.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Mateusz
No co tu pisać Pokazuje język

Podjąłęm się jego odbudowy... wszystko zostało poklejone i zamalowane na nowo. Dziś nawet miałem zaszczyt Pokazuje język oblecieć ów model i takie moje spostrzeżenie. Uważam, że nie jest to zbyt dobry model do nauki latania choć pozornie wygląda na taki, lecz przy zdjęciu gazu przewala się na skrzydło, co nie jest dobre przy tych " pierwszych lotach" łatwo wpada w korkociąg i jakoś tak ogólnie nie latało mi się nim dobrze niby tylko dwa pakiety ale sama pomniejszona "MINI" konstrukcja to moim zdaniem trochę nie wypał.

Czarny może już Ty zajmiesz się fotkami jeśli chcesz Pokazuje język
Edytowane przez Mateusz dnia 21-07-2014 21:57
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Przejdź do forum: