Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
AirWolf T-REX 500
Andy
A oto efekt końcowy prac przy oświetleniu makiety:

YouTube Video:


Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Jako, że makieta AirWolfa jest trochę ciężkawa, postanowiłem wyposażyć ją w nowe "serce" - trochę silniejsze pod względem mocy. Na rynku w ówczesnym czasie pokazała się już nowa propozycja Aligna:

img514.imageshack.us/img514/7659/motorek1.jpg

a oto porównanie wizualne:
img204.imageshack.us/img204/3757/motorek2.jpg

Porównanie podstawowych parametrów przedstawia się następująco:

- w przypadku poprzedniego silnika maksymalna moc wyjściowa: 650W/800W(30sec) przy 1600 KV, masa 200 g

- w przypadku nowego silnika maksymalna moc wyjściowa: 1260W/1470W(30sec) przy 1600 KV, masa 205 g.

I to co najważniejsze nowy silnik jest typu outrunner.

No i Reksio po upgrad-zie.

img25.imageshack.us/img25/8132/motorek3.jpg

Trochę pracy było. Aby dostać się do czegokolwiek w makiecie, trzeba wymontować z niej Reksia. No cóż, taki jest urok makiet.
Ale już z powrotem wszystko zamontowane i uporządkowane.

Teraz pozostał już "face lifting" AirWolfa. Muszę zrobić te "upiększanie" bo mi żyć nie dają na innych forach. Mnie w sumie taki "goły" zbytnio nie przeszkadza, bo w sumie nie jest to żadna replika tylko makieta - no cóż, ale postaram się.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Dla tych, co uważali, że AirWolf lata taki "goły" (nie ubrany) mała niespodzianka:

img96.imageshack.us/img96/5001/face1c.th.jpg

img64.imageshack.us/img64/7351/face3a.th.jpg

img205.imageshack.us/img205/5756/face3b.th.jpg

img218.imageshack.us/img218/6897/face4m.th.jpg

img532.imageshack.us/img532/9360/face4a.th.jpg

img694.imageshack.us/img694/134/face5j.th.jpg

Myślę, że efekt nie jest zły -Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Śpieszę poinformować, że jest sukces.
To co najistotniejsze dla mnie - "KOPANIA REKSIA" (z którym tak uporczywie walczyłem na zakończenie poprzedniego sezonu) - pomimo zimna i wilgoci NIE STWIERDZIŁEM Szeroki uśmiech.
To co spowodowało zniknięcie tego dziwnego efektu - to według mnie uziemienie ogona.
AirWolf latał i świecił na całego.
Faktycznie znacznie lepiej prezentuje się taki z "face liftingiem".
No i jeszcze jeden szczegół, który sprawdzałem - NOWY SILNIK.
Moim zdaniem jak to się mówi "niebo a ziemia" przy makiecie o takim ciężarze:
- makieta zachowuje się o wiele bardzie stabilnie (większa moc silnika),
- silnik ciszej pracuje (niewiele, bo niewiele, ale zawsze), charakterystyczny gwizd towarzyszący poprzednim silnikom jest również znacznie mniejszy,
- silnik pomimo latania 6 pakietów jeden po drugim nie wykazywał tendencji do grzania się,
- nie stwierdziłem, aby wyraźnie (może nieznacznie przy moim lataniu makietowym) skrócił się czas lotów na jednym pakiecie, w porównaniu do poprzedniego silnika.
No i to chyba tyle z moich spostrzeżeń po pierwszych lotach w tym sezonie - Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech

AirWolf ze swoim młodszym bratem z eskadry NYPD został przewietrzony. Niestety na skutek "przyczyn obiektywnych" - dość zimno i zapadające ciemności, osobisty operator uciekł do samochodu i w sumie niewiele udało się zarejestrować. Pozwolę sobie zauważyć, że w scenach "ze światełkami" było już dość ciemno, a kamera oczywiście rozjaśniła mocno rejestrowany wtedy obraz i nie ma takiego efektu jak w realu:

YouTube Video

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Jako, że dokonuję okresowej inspekcji stanu mechaniki w modelach śmigłowców stwierdziłem znaczne luzy na wale silnika i trzeba było dokonać niezbędnych napraw. AirWolf otrzymał zespól napędowy z wymienionymi łożyskami ceramicznymi i nowym wałem.
Podczas oblotów z usprawnionym zespołem napędowym, po wylataniu pełnych 5 pakietów nie stwierdziłem nadmiernego grzania się korpusu silnika, jak również nie występują luzy na wale.
Zobaczymy, jak będzie dalej - mam nadzieję, że tak samo jak w Hughesie - po ok. 40 lotach od wymiany, brak negatywnych efektów w silniku.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
A tu jeszcze jeden filmik z poprzedniego wcielenia mojego AirWolfa zrealizowany przez Stawoja w Płocku podczas ostatniego dnia jego istnienia:
YouTube Video

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: