Zobacz temat
RC Radom » Tematy różne » Różne
 Drukuj temat
problemy z Cessną 480
suchy
Witam wszystkich Uśmiech  Po długiej przerwie uruchomiłem na nowo cessne z nowym odbiornikiem ale coś jest z nią nie tak dziwnie się zachowuje. Problem pojawił się gdy po raz pierwszy zbindowałem ją po przekładce odbiornika. Żeby utrzymać ją podczas lotu w poziomie trzeba ustawić ciąg maksymalnie na 25-30% bo przy większej mocy model wyrywa jak szalony w górę. Myślałem że to problem z wyważeniem ale po ustawieniu go w 1/3 odległości od krawędzi natarcia wszystko było dobrze, na próbę zamocowałem 60-70 gram obciążenia na osłonę silnika ale nic to nie zmieniło model nadal uciekał w górę. 

I tu pojawia sie pytanie:

Czy jest to możliwe, że model RTF ma jakieś specjalnie porobione ustawienia, które zostały skasowane przy ponownym zbindowaniu? 

Z góry dziękuję za pomoc 
Wojtek
__________________________________

Pelikan Cessna 480
Zlin 50 Epp
HobbyZone Corsair 1120mm Epp
TM Mercury Evolution f3p
Mini Funtana - w budowie
 
czarny
Ja mam podobnie z moim u can flayem przestalem sie tym przejmowac. Uśmiech
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Thunderbolt
Zakładając , że wyważenie jest ok sprawdziłbym :

1. Kąt ustawienia silnika
2. Kąt skrzydła

== no i przecież to rtf == czyli ma się sprzedaź , a nie latać .Z przymrużeniem oka
pozdrawiam Uśmiech
_______________________________________

- Skybolt 1,6m 26ccm,
- p-47 1,6m 20ccm,
- p-47 1,9m 32ccm,
- p-47 Razor IMAA 2,2m 50ccm

- F7F 2,2m 2x23ccm ( w przygotowaniu )
- p-47 D-22 2,6m ( w budowie )
- pt17 Stearman 2,2m ( w planach )
FUTABA T12FG mode 2
 
suchy
Na początku było wszystko cacy do momentu zbindowania. Tak samo jest z wychyleniami sterów (są większe kąty). Kąt silnika i skrzydła jest na 100% poprawny bo nie było przed zmianami żadnego wypadku Uśmiech Osobiście mi to nie przeszkadza ale chce ją ustawić jak najbardziej do oryginalnych ustawień z racji tego że narzeczona chce nauczyć się latać Uśmiech
Wojtek
__________________________________

Pelikan Cessna 480
Zlin 50 Epp
HobbyZone Corsair 1120mm Epp
TM Mercury Evolution f3p
Mini Funtana - w budowie
 
Mateusz
Miałem taką samą sytuację w swojej cessnie, po przełożeniu odbiornika na spektrum model ostro idzie w górę bez żadnej przyczyny. Po dwóch próbach stwierdziłem że zostanie w hangarze Pokazuje język
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
Sprawdź trymowanie steru wysokości. RTFowe radia mają mechaniczne trymery. Może coś się przesunęło:/ zobacz też czy kanały dobrze poprzepinałeś. Jeżeli wcześniej latał i nie zmieniałeś nic w kątach silnika to na bank coś z wyważeniem albo trumowaniem. Chybaże zawsze tak latałaZ przymrużeniem oka
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Jedrek
Tańsze odbiorniki czasem mają tak, że ustawiają neutrum serw w innym punkcie niż poprzedni odbiornik więc sprawdź po prostu położenie steru wysokości względem statecznika i jeśli nie będzie w tej samej płaszczyźnie, trzeba wyregulować na snapie. A jak chcesz poziomy lot na pełnym gazie to daj podkładkę pod spływ skrzydła. Model będzie szybszy ale lot będzie krótszy i lądowanie łamiące podwozie.
 
suchy
Trymer steru wysokości jest dobrze ustawiony, próbowałem też ustawiać go w dół ale to nic nie daje po przekroczeniu 30% ciągu wyrywa do góry. Mogło tak być że w oryginalnym ustawieniu był ograniczona moc ciągu? Na początku model latał nie za szybko na pełnym ciągu z delikatnym wznoszeniem. Może wystarczy zmniejszyć moc w apce?
Wojtek
__________________________________

Pelikan Cessna 480
Zlin 50 Epp
HobbyZone Corsair 1120mm Epp
TM Mercury Evolution f3p
Mini Funtana - w budowie
 
Tomek
A pakietu nie zmieniłeś?
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
suchy
Pakiet jest mniejszy ale już na nim latałem i było wszystko dobrze.
Wojtek
__________________________________

Pelikan Cessna 480
Zlin 50 Epp
HobbyZone Corsair 1120mm Epp
TM Mercury Evolution f3p
Mini Funtana - w budowie
 
Przejdź do forum: