Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
ANTek-450 czyli DJI F450
MrOwA
Cześć
Tak jak pisałem witając się zamierzam złożyć DJI F450 na Nazie m Lite. Na razie kompletuję części i już niedługo zaczynam składanie.
Poniżej dzisiejsza dostawa Uśmiech
images75.fotosik.pl/317/19e91c150d0eed33med.jpg
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
Andy
MrOwA - Doskonale
Już masz uważnego czytelnika tematu - Jestem żywo zainteresowany szczegółami powstawania Twojego wielowirnikowca Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
MrOwA
Wreszcie w weekend znalazłem chwilkę i trochę posiedziałem na ANTkiem Uśmiech
Jak na razie polutowane kabelki. Teraz trzeba upakować sprzęt i wszystko poustawiać. Mam nadzieję, że do przyszłego weekendu zdążę to jakiś oblot bym wykonał Uśmiech

images75.fotosik.pl/352/ecff7619e5042dcemed.jpg
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
Andy
No przyznam trochę jestem zaskoczony szybkością Twojego działania. I w tym miejscu "+" za postępy w powstawaniu modelu. Doskonale
Ale z drugiej strony spodziewałem się trochę bardziej szczegółowej relacji z kolejnych etapów montażu poszczególnych elementów wyposażenia ANTKA - co gdzie zamocować, co gdzie połączyć, co gdzie przylutować. - Krzywi się No i oczywiście fotki do tego. Krzywi się
Z tego co piszesz i pokazujesz to wiemy, że model powstaje, ale nie wiemy jak powstaje i temat będzie mało pomocny dla innych. Szczególnie dla tych Kolegów, którzy nie mają doświadczenia w tym zakresie, a chcieliby może pokusić się o budowę takiego modelu.
Jeżeli nawet jest to wszystko proste i łatwe do wykonania to trzeba to właśnie im pokazać, aby mogli się o tym przekonać. Nie wiem

Sorki, ale właśnie na tym polega powstawanie dobrego i zarazem przydatnego tematu na forum. Tym bardziej liczę na Ciebie, gdyż w tej materii byłby to pionierski temat.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
MrOwA
Andy, na razie wrzuciłem jak to teraz wygląda. Fotki robię i postaram się zamieścić relację jaka być powinna Uśmiech Tylko jak to już ogarnę Uśmiech
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
Andy
No to bardzo fajnie, że myliłem się w swoich przewidywaniach - Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
MrOwA
Jak obiecałem tak czynię, rozpoczynam krótką relację z budowy Uśmiech Na początek skład części do złożenia i kilka słów założeń Uśmiech
Po połknięciu bakcyla po zabawach Symą X5, powstał pomysł aby złożyć coś większego, aby nauczyć się podstaw i polatać już normalniejszym sprzętem. Padło na klasę 450, a potem zobaczymy Uśmiech
Dane:
Nazwa projektu: ANTek-450
Rama: DJI F450
Kontroler lotu: Naza M Lite +GPS
ESC: DJI 420 Lite 20A
Silniki: DJI E305 960kV
Śmigła: 9450 z zestawu
Aparatura: Turnigy 9XR PRO + FrSky XJT
Odbiornik: FrSky X8R
Bateria: Zippy Compact 4S 5000mAh
Ładowarka: SkyRC B6 AC+V2

Zdjęcie części na pierwszym poście.
Do tego w planach jest jeszcze gimbal, fpv i drugi lipo do obsługi tego Uśmiech
W kolejnych postach, napiszę troszkę o składaniu + kilka zdjęć.
(Andy rozumiem, że tutaj muszę dodawać kolejne odpowiedzi, bo nie da się edytować jednej i coś dopisywać?).
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
Andy
Tak, właśnie - dodajemy kolejne posty w relacji - Doskonale

A tak na marginesie mam pytanko - czy taki pakiet o takich parametrach jest zalecany do tego modelu? Jeżeli tak to jakie "C" jest ten pakiecik?
No i może jeszcze jedno pytanko - jaką przewidujesz masę startową modelu?

Nie pytam bez powodu, gdyż sam obecnie testuję jakie najlepsze byłyby pakiety do TBS-a Discovery.
Zalecane są 4500 mAh 35C. A masa startowa modelu wynosi 1900 g. No i przy takich parametrach TBS powinien latać na takim pakiecie 11-12 minut. Tylko na razie nijak tego nie mogę osiągnąć - czas jaki osiągnąłem to zaledwie 8 minut na pakiecie tej samej firmy - 5000 mAh, ale 25C.
Na "Multistarze" 5200 mAh dedykowanym do wielowirnikowców, ale 10C, locik trwał niespełna 7 minut - Nie wiem
Wszystko to na śmigłach 10x5. Teraz jadą już z "Wysp" śmigła 9x5 i zobaczymy jak to wyjdzie w ponownych testach.
Edytowane przez Andy dnia 26-02-2016 23:01
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
MrOwA
DZisiaj odbyłem pierwszy oblot Uśmiech Oczywiście pech chciał, że mimo iż myślałem że włączyłem na czole SJCAMa to się nie włączył więc dokumentacji brak Smutek Czy ktoś posiada może wyważarkę, żeby wyważyć śmigła z gwintem DJI? Bo trochę ANTek się telepie Uśmiech Spokojnego lotu było coś ok 16min i nawet nie NAza nie zgłosiła progu (po powrocie do domu miernik wskazał 15,18V). Tez Zippy mają 25C. Może wieczorkiem wkleję jakiegoś posta odnośnie budowy Uśmiech
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
MrOwA
No to krótko opiszę budowę ANTka.

Na początek przygotowanie płytki dystrybucyjnej (cyna na punkty + przylutowanie kabelków od zasilania)
images75.fotosik.pl/371/f3cf7ae5c4f22a84med.jpg

Następnie to przymierzenie ESC do ramoin i skrócenie kabelków do zasilania, oraz przymocowanie silników:
images76.fotosik.pl/371/ba1bf6a321f9498cmed.jpg
images75.fotosik.pl/371/fd22ef8765c8eb54med.jpg
Na tym chyba zakończyłem pierwszy dzień składania i potem było kilka dni przerwy bo nie było wolnego czasu Smutek

W końcu wygospodarowałem wolny wieczór i udało się przylutować wszystko do płytki:
images75.fotosik.pl/371/40936c8ff885be5emed.jpg
i przykręcić ramiona, żeby sprawdzić czy wszystko pasuje Uśmiech Na którko podłączyłem także Nazę i zasilanie żeby sprawdzić czy silniki ruszają. A skoro pasuje i silniki działają, to zabezpieczyłem luty "hot glutem" oprócz głównego zasilania (bo może przyjdzie jeszcze coś podłączyćUśmiech).
images75.fotosik.pl/371/c10d89d6d579e1a1med.jpg

Kilka dni przerwy i nadszedł czwartek i znowu chwila czasu, więc pora dokończyć montaż. Umiejscowienie Nazy, PMU, LEDa i odbiornika, podłączenie okablowania i montaż podwozia:
images75.fotosik.pl/371/29b313fce417bd58med.jpg
images78.fotosik.pl/371/607dbcf72d6bd81dmed.jpg

A tak prezentuje się w całej okazałości:
images77.fotosik.pl/370/dd24578ea9acaeaamed.jpg

Tyle na dzisiaj. Została konfiguracja, a o tym może kilka słów później Uśmiech
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
Andy
Doskonale
Na tę drugą część też liczę - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Ciekawa relacja z budowy MrOwA Doskonale


Nie pytam bez powodu, gdyż sam obecnie testuję jakie najlepsze byłyby pakiety do TBS-a Discovery.


Andy, budujesz coos? Z przymrużeniem oka A gdzie temat i relacja z niego? Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Nie buduję, ale kupiłem gotowca. Ci co chodzą na halę to już widzieli. Ale coś mnie kusi, aby posiadanego TBS-a rozłożyć na części, trochę unowocześnić i złożyć od nowa - i wtedy może relacja powstanie. Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: