Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Były sobie MIG-i...
Giorgio
Pomysł nie jest mój.
Na rcgroups są latające F-18 i F-16 to dlaczego nie mogą latać MIG-29-te?

Plany to oczywiście depronowy MIG-29 wg. kol. Tomhe.
Niestety do wydruku pomniejszyłem coś co było już pomniejszone mur i wyszło jak wyszło:

Rozpiętość: 37 cm (w komplecie 105 cm)
Silniczek: Emax GT 2205/33
Śmigło: 8x4.3
Li-pol 3S 1000 mAh
Ciężar do lotu 281 g.

Zdjęcia TUTAJ choć każdy wie o co chodzi...

Nudzę się...
YouTube Video


Dzioba uwaliłem przy testach wyważeniowych przed pierwszym lotem, a na lotnisko kleju nie zabrałem beczy
(bo i po co? I tak miałem się rozwalić).
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Giorgio,
doskonały pomysł na nudę - klucz niezbyt skomplikowany to i szybko poszło, i klucz już dzisiaj zagościł na fordońskim niebie - Doskonale
A że kleju zapomniałeś - w hangarze klucz przejdzie przegląd i stosowne naprawy, i dalej na niebo.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Bartek
Masz zacięcie reżyserskie!Uśmiech
 
Giorgio
Bry.

Po niejakim sukcesie (bo nie rozwaliłem Uśmiech ) z ulotnienia małego klucza postanowiłem zrobić wersję pierwotnie planowaną, czyli każden MIG ma mieć 50 cm rozpiętości. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

I tak na szybko:
- wydruk naklejony na gruby karton, po wycięciu mamy szablony (w końcu to prawie produkcja masowa):
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/szablon_zpso51khwqa.jpg

- wycinanie (tak się fajnie cięło, że to ostatni element załapał sie na fotkę):
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/ciecie1_zpse4wvec1e.jpg

- no bo jak z takim pomocnikiem (-cą) może iść źle:
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/pomocnik_zpswf9ip4ex.jpg

- tu już wszystkie elementy na wadze:
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/waga_zpshg5un38i.jpg

Przy okazji chcę przetestować nowy (dla mnie) sposób wzmocnienia "depronu" i poprawy jego powierzchni do malowania. Na pfmrc wyczytałem, że zamiast EZE KOTE można użyć... Sidolux'u. Fakt, że wspomniano też o papierze japońskim, no ale z braku takowego biorę papier śniadaniowy.
Smarujemy:
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/mokro1_zpshxcouiff.jpg
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/sidolux_zpszqvayhr1.jpg


Ponieważ chcę wszystkie części pomalować przed klejeniem, kolejne fotki będą za czas jakiś...
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Kocur jest boski - Szeroki uśmiech

Trzymam kciuki za produkcje klucza Migusiów w odsłonie nr 2. Jestem ciekaw jaki napęd przewidziałeś do tego klucza.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Giorgio
Bry.

Grałem w szachy, jeździłem na ryby, jestem cierpliwy, ale... zabawa w "laminowanie" skończyła się na etapie oklejenia głównych części kadłubów.
Starczy...
Reszta będzie tylko przemalowana tym Sidoluxem i od farby to w zupełności zabezpieczy. Ale trzeba przyznać, że papier mocno się trzyma.

Dzisiaj taka mała przymiarka:
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/przymiarka_zpslfrvmgqp.jpg

Planowany silnik to Emax 2210/20 ze śmigłem 7x4 lub 7x6, pakiet 3S 1000 lub 1500 mAh. Jak cugu zabraknie pomyślimy nad czymś innym, ale przecież przecinak to nie musi być...

Poklejone i na wagę:
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/waga1_zpsnshd6aay.jpg


Edyta:
Pomocnikiem jest kotka Lula Uśmiech
Edytowane przez Giorgio dnia 01-04-2016 23:39
Pozdrawiam
Jerzy
 
Giorgio
i1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/mocowanie_zpsqzghoqv2.jpg

Mocowanie rurek nośnych - 4/2mm.
Końcówki rurek wchdzą w 5 cm odcinki rurki 6/4 mm. Jako drugi punkt mocowania użyłem mocowania do podwozia. Przykręcane śrubami fi 3 mm. Za podkładki robią na dolnej powierzchni balsa na górnej zaś sklejka 1 mm.
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Noooo, Panie Kierowniku Projektu widzę, że "konstrukcja" klucza jest dobrze przemyślana - Doskonale
A cug trzymam kciuki.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Giorgio
Dzień Dobry.
Troszkę czasu minęło od ostatniego wpisu Szok ale jest okazja by temat zakończyć i (ewentualnie) pochwalić się wynikami.
Poprzednia wersja o rozpiętości 50 cm doczekała się ulotnienia, ale poleciała tylko raz, więc nie było czego pokazywać.
No ale... przyroda nie lubi pustki, więc ostatnio zabrałem się za robotę. Podobno jeden obrazek wart tysiąca słów, no to lecimy:

cięcie:
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/1_zpsdkrqkrfo.jpg

klejenie:
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/2_zpsqpn93ub4.jpg

przed oblotem:
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/3_zpsu5gjeq57.jpg

po oblocie:
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/4_zpshkzmejdl.jpg

malowanie i ponowny oblot:
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/5_zpspocoxvtn.jpg

premiera na pikniku w Wilczych Laskach
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/7_zpsbks3xrqg.jpg

"Leć Adam, leć..."
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/8_zpstedq2toc.jpg

i najładniejsza fota:
oi1308.photobucket.com/albums/s615/JerzyR/9_zpscqj7kifk.jpg

Na koniec filmik z lotu. Trochę wiało, więc nie jest to najładniejszy lot, ale coś widać
YouTube Video


I tym optymistycznym akcentem temat można uznać za zamknięty.

PS.
jeszcze parę danych
MIG - 37 cm rozpietości (1 m)
napęd: Emax 2812 ze śmigłem 8x4
zasilanie 3S 1000 mAh
CG liczone dla trójkąta utworzonego przez rurki wychodzi ok. 21 - 22 cm od "czubka" trójkąta
sterowanie jak deltą
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Wowwww, cóż za zgrany klucz. Normalnie jak na Air Show - Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Giorgio
Bry.

Wiem, trochę przynudzam, ale to już ostatni raz.
Taka troszkę "dzika" modyfikacja moich trojaczków, zrobiona "pod publikę" z okazji wizyty na lądowisku Piła w ramach pikniku modelarskiego na zakończenie sezonu.

Lot testowy:
YouTube Video


8 września, Piła i fragment ostatniego lotu.
YouTube Video


Po tym locie, trojaczki pozbawione cech bojowych "poszły" na zasłużony odpoczynek.

A tu jeszcze link do zdjęcia z (...) stojącym w Pilskim Muzeum Wojskowym.
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Giorgio, wcale nie przynudzasz. Bardzo fajny temat. Doskonale
A jak zapodałbyś jeszcze trochę szczegółowych fotek tego klucza i szczegółów informacyjnych (jakieś tam wymiary, jakiś napęd), to byłoby super. Może ktoś z naszego grona pokusi się o taki klucz.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Giorgio
Cały klucz zbudowany jest na planie trójkąta o podstawie = 100 i wysokości 46 cm. Wysokość trójkąta wyszła mi z takiego ułożenia bocznych rurek aby było... dobrze Uśmiech
Całość łączona jest rurkami węglowymi fi 4 mm, natomiast do modeli mamy przyklejone prowadzenie z rurek 6/4 mm.
Całość jest rozbieralna do transportu.

O napędzie i zasilaniu pisałem w poście #7, ale ok:
plan '29-tego wg Tomhe, które zostały zmniejszone o połowę.

W tej wersji trojaczków mamy:
rozpiętość = 37 cm
napęd: Emax 2812
śmigło 8x4 na prop-saverze
zasilanie 3S 1000 mAh
serwa 2 x 9 g (HXT, TP itp)
waga do lotu ok. 380 g.
CoG - ok 21 - 22 cm - liczony dla trójkąta, o którym pisałem wcześniej. Czy to jest poprawne? Może ktoś sprawdzi. Będąc w Pile miałem sytuację powiedzmy awaryjną (zostałem bez napędu) i dało się tę trójkę sprowadzić na ziemię bez uszczerbku.

Sterowanie jak deltą, czas lotu ok. 7 - 10 minut w zależności od "ciężkości" ręki na gazie.

Rysunki, plany, jakieś zdjęcia udostępniam na dysku google
zdjęć za dużo nie ma, bo też i filozofii wielkiej też tu nie ma Uśmiech

Co się tyczy SU-22.
Aby zachować mniej-więcej skalę w stosunku do MIG-a, sunia, przy skrzydłach rozłożonych ma rozpiętość ok 45 cm.
Tulejki prowadzące zostały tak wklejone, aby pasowały do wcześniej wykonanego układu.

MIG-i generalnie zostały zrobione z depronu 3 mm za wyjątkiem stateczników pionowych gdzie jest depron 6 mm. Sunia jest w całości z depronu 6 mm. Malowanie Humbrol, Pactra.

To by było chyba wsio.
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Giorgio - Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: