Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Co wybrać .... Pomysły
 Drukuj temat
Zestaw startowy
slw
Andy napisał(a):


Na radio Futaba czy Spectrum zawsze znajdziesz klienta.

- bardzo słuszne spostrzeżenie.

Andy, sam piszesz żeby nie kupywac używanych apek Szeroki uśmiech
Nie chce kupować nowej firmowej apki za około 1000 plnow. Poczytam na spokojnie jak to jest z chinczykami.
 
Andy
Oczywiście, wybór należy do Ciebie. Twoja kasa - Twój wybór Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
slw
Andy napisał(a):
Oczywiście, wybór należy do Ciebie. Twoja kasa - Twój wybór Doskonale

Andy dziekuje za wszystkie rady - przydadza sie na pewno, ale kasa robi swoje.
Odnośnie wyboru aparatury... Po długiej rozmowie z Czarnym wybor padl na turnigy 9x. Trochę go po męczę i sądzę że uda się wszystko ogarnąć Z przymrużeniem oka
Co do modelu... Tu również niespodzianka Szeroki uśmiech Nie będzie modelu typu beta 1400. Wybór to U CAN FLY z ikar rc. Link: http://www.rc-ika...anfly.html ktoś tym latał?
 
MrOwA
Jeżeli masz zamiar dalej działać w tym temacie to nie wiem czy to dobry wybór. Chyba wolałbym dołożyć do Taranisa Q X7. Tam masz nadajnik FrSky więc świetnie sprawdzony sprzęt i do tego mnogość odbiorników. Apka kosztuje ok 420pln (oczywiście trzeba trochę poczekać).
Ale Twoja decyzja Uśmiech
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
Andy
Model również moim zdaniem, niezbyt dobry do nauki latania. Tym bardziej, że będą to Twoje pierwsze próby lądowań na trawie. Nie miej tylko pretensji kiedy stracisz podwozie w jednym z pierwszych lotów - tym bardziej tę przednią goleń, która jest najbardziej narażona na uszkodzenia.
Przy tworzeniu modelu trenera U-Can-Fly położono szczególny nacisk na dobre właściwości lotne, aby umożliwić użytkownikom bezstresowe latanie.

Pamiętaj, że model to nie tylko lot, w którym jako tako można się odnaleźć, ale do pełni sukcesu potrzebny jest start i udane lądowanie.

Rozumiem, że Czarny namówił Ciebie. Oj Czarny, Czarny - mam tylko nadzieję, że nie chciałeś upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu.
No cóż, moja maksyma dalej obowiązuje - Twoja kasa -> Twój wybór.
Trzymam kciuki za sukces.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
slw
MrOwA napisał(a):
Chyba wolałbym dołożyć do Taranisa Q X7. Tam masz nadajnik FrSky więc świetnie sprawdzony sprzęt i do tego mnogość odbiorników. Apka kosztuje ok 420pln (oczywiście trzeba trochę poczekać).

Rozumiem, iż używasz tej aparatury?
Dłuższe oczekiwanie spowodowane jest tym, że apka jest kupowana w chinach? Nie chce czekac 30 dni i liczyć że bedzie wszystko dobrze, bo jak nie to co potem? Reklamacja / gwarancja? W polskich sklepach ceny zaczynają się od 550 zł. Do tego doliczyć odbiornik okolo 150 zł i mamy zestaw za 700 zł albo i drożej.

Andy napisał(a):
Nie miej tylko pretensji kiedy stracisz podwozie w jednym z pierwszych lotów - tym bardziej tę przednią goleń, która jest najbardziej narażona na uszkodzenia.
Rozumiem, że Czarny namówił Ciebie. Oj Czarny, Czarny - mam tylko nadzieję, że nie chciałeś upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Jak stracę podwozie to będę mial ala bete 1400 jeśli chodzi o lądowanie Z przymrużeniem oka
Czarny broń się Z przymrużeniem oka

Ogólnie widzę, iż każdy z was poleca co innego jesli chodzi o aparatury... Jeden pisze Radiolink jest dobry, drugi że nie i weź np turnigy. Inny turnigy jeat kiepski i wez co innego. I tak w kolko Uśmiech

Trudny wybór ze wszystkim...
Edytowane przez slw dnia 24-05-2017 22:26
 
czarny
Hehehehe No ilu modelarzy tyle zdań przyzwyczaj się i wyciągaj wnioski.
Co do Taranisa hmmm takie lepsze turnigy 😊
A w Turnigy tez można zamontować frysky bo ja mam zamontowane.
Andy co do u can flay to pamiętasz kolegę św pamięci on zaczynał właśnie od tego modelu ja również po nieudanych lotach innymi modelami.
Jak kolega slw znajdzie wśród nas dobrego mentora tak jak ja to miałem to będzie latał i latał i latał. Pamiętaj slw w tym hobby nie wolno się poddawać bo porażka rodzi sukces.
Andy jeszcze jedno betę musi nauczyć się rzucać tu startuje z gleby koszt ten sam a mniej stresu i wysłuchiwania złe rzuciłeś i rozwaliłes. 😊
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
MrOwA
slw napisał(a):

[quote]MrOwA napisał(a):
Chyba wolałbym dołożyć do Taranisa Q X7. Tam masz nadajnik FrSky więc świetnie sprawdzony sprzęt i do tego mnogość odbiorników. Apka kosztuje ok 420pln (oczywiście trzeba trochę poczekać).

Rozumiem, iż używasz tej aparatury?
Dłuższe oczekiwanie spowodowane jest tym, że apka jest kupowana w chinach? Nie chce czekac 30 dni i liczyć że bedzie wszystko dobrze, bo jak nie to co potem? Reklamacja / gwarancja? W polskich sklepach ceny zaczynają się od 550 zł. Do tego doliczyć odbiornik okolo 150 zł i mamy zestaw za 700 zł albo i drożej.

Cześć
Niestety jak ja kupowałęm apkę to ni ebyło jeszcze Q X7, a na Taranisa 9 nie miałem funduszy. JEstem więc użytkownikiem 9XR pro z FrSky.
To T9 oczywiście można dokupić FrSky, ale to też już dodatkowe koszty (nadajnik ok 140pln), więc wychodzi podobnie do X7, dlatego tak za nim optuję. Ale co byś nie kupił będzie latać. NAjlepiej spotkać się w terenie wziąść apkę do łapek i zobaczyć, co będzie wygodniejsze, itp.
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
slw
MrOwA napisał(a):
JEstem więc użytkownikiem 9XR pro z FrSky.
To T9 oczywiście można dokupić FrSky, ale to też już dodatkowe koszty (nadajnik ok 140pln), więc wychodzi podobnie do X7, dlatego tak za nim optuję.

Czyli sam używasz turnigy a go nie polecasz Uśmiech Ciekawe... Szeroki uśmiech
 
Andy
slw napisał(a):
Czyli sam używasz turnigy a go nie polecasz.

Kolega MrOwA napisał Tobie szczerze to, co podpowiada mu jego doświadczenie, gdyż właśnie używa apki Turnigy. Fajne

A jak będziesz decydował się na Turnigy, to ja poszedłbym w kierunku Turnigy TGY-i10 10ch 2.4GHz Digital Proportional RC System with Telemetry
- różnica jest już niewielka
Now save €80.09

- przy 70 EUR za Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware) - i to bez telemetrii.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
MrOwA
slw napisał(a):

MrOwA napisał(a):
JEstem więc użytkownikiem 9XR pro z FrSky.
To T9 oczywiście można dokupić FrSky, ale to też już dodatkowe koszty (nadajnik ok 140pln), więc wychodzi podobnie do X7, dlatego tak za nim optuję.

Czyli sam używasz turnigy a go nie polecasz Uśmiech Ciekawe... Szeroki uśmiech


Po pierwsze nie napisałem, że nie polecam. Obecnie nowy 9XR pro kosztuje 53.6 Euro + FrSky XJT (nawet 200pln) co taje kwotę ok 425 pln. DZisiaj za tyle możesz praktycznie zakupić Taranisa, więc napisałem że gdybym dzisiaj kupował to wybrałbym Taranisa. Ale oczywiście Turnigy to też dobry wybór.
Syma X5-c1
ANTek-450 (DJI)
RedANT (x220)
 
slw
Czy turnigy tgy-i10 to to sano co flysky i10?
http://www.rc4max...30334.html
Czy turnigy mozna dostac gdzies poza hobbyking??
 
Przejdź do forum: