Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Co wybrać .... Pomysły
 Drukuj temat
quadrocopter z drukarki 3D... ale nie cały ;)
slw
Witam ponownie po rocznej przerwie.
W zeszłym roku przymierzałem się, przyglądałem i w sumie nic nie wybrałem :/ Dlatego w tym roku stwierdziłem, iż pogoda jest, czas jest, więc trzeba coś wreszcie zrobić Uśmiech
A i najważniejsze - doszła drukarka 3D Uśmiech Jak już jest drukarka to podjęta decyzja - drukuje quadrocopter Uśmiech
Ale do rzeczy.
Po przejrzeniu tego co jest w stanie pokazać wujek google, podjąłem decyzje o druku "świetlika" - ma on bardzo dobre opinie i jest ciągle ulepszany. Link do strony projektu: http://firefly150...guide.html
I o ile moja wiedza na temat druku 3d jest całkiem dobra, to na tym moja wiedza się kończy Nie wiem
Aparatura: radiolink AT10II lub taranis q x7. Chyba rzucę monetą, bo nie mogę się zdecydować Pokazuje język
Elektronika. tu zaczynają się schody... Co powinien posiadać "dron" wyścigowy? Jaką elektronikę polecacie? Proszę o pomoc w dobraniu podzespołów. Najlepiej w miarę przystępnych cenowo, może z możliwością rozbudowy? - myśle o FPV, GPS.
Przejrzałem strony:
http://abc-modele...d-podstaw/
https://www.youtu...9Ukqs9o5sr
https://www.youtu...fJA/videos
I w sumie dalej nie wiem co i jak.
Liczę bardzo na waszą pomoc. Super gdyby było konkretnie - kup to i to Szeroki uśmiech Choć wiem, iż jest to droga na skróty, ale może tak trzeba na początku?
Jeśli nie konkrety to po proszę o linki do lektury (najlepiej po polsku) gdzie będzie wytłumaczone co i jak dobierać po kolei Uśmiech
Edytowane przez slw dnia 19-04-2019 20:16
 
slw
A może po prostu kupić gotowy zestaw diy?
https://abc-rc.pl...migla.html
 
Andy
Przyznam, ze kupowanie zestawów jest trochę ograniczające. Po pierwsze kupujesz to co oferują w zestawie, a po drugie takie zestawy są z reguły droższe od takich samodzielnie złożonych modeli.
Poza tym, jak sam coś skonstruujesz i sam wykonasz, to wiele nauczysz się.
W naszym gronie jest Kolega Robert (robert060969), który sam złożył sobie drona-wyścigówkę i jest z niego bardzo zadowolony. Ale niestety z braku czasu rzadko zagląda na forum.
Podobnie Koleżanka Alina (Astarte), która również sama konstruuje i składa swoje drony. Niestety również z braku czasu rzadko do nas zagląda.
Może warto abyś do nich napisał.
Z Robertem to na zapewne będziesz mógł pogadać podczas Rozpoczęcia Sezonu Modelarskiego, które w chwili obecnej jest planowane na 12 maja.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
slw
Dziękuję za pomoc. Właśnie napisałem do osób, które poleciles.
 
Przejdź do forum: