Zobacz temat
RC Radom » Nasze modelarskie spotkania » Umawiamy się na latanie
 Drukuj temat
Rozpoczęcie sezonu 2021
Andy
Czas powrócić do naszej tradycji uroczystego piknikowania na rozpoczęcie sezonu modelarskiego.
Obostrzenia w związku z pandemią są powoli zawieszane, więc i większe nasze zgromadzenie będzie możliwe.
Potrzebna jest tylko jeszcze sprzyjająca aura. No i tu zaczyna się problem.

* Na weekend, na który tak wstępnie upatrzyłem sobie tę imprezę (29 maja -sobota) niestety na chwilę obecną prognoza wiatrowa jest mało korzystna (w prognozach od 3 do 6 m/s i to z kierunkiem niekorzystnym do pasa).
* W niedzielę (30 maja) również nie za dobrze bo to jakaś tam komunia, a i wiaterek ok. 4 m/s - no i oczywiście poprzecznie.
* Dopiero w sobotę 5 czerwca może być w miarę odpowiednia aura - ale to moim zdaniem zbyt odległy termin, aby już teraz wróżyć z fusów pogodę. A poza tym zapewne dla niektórych z Kolegów będzie to "dłuuuugi weekend" - Boże Ciało we czwartek 3 czerwca.

Reasumując, dopiero za jakiś tydzień spojrzymy w prognozy i będziemy decydować.

A tak na marginesie - dajcie znać, czy może jednak - jak oczywiście warunki sprzyjałyby - sobota 05 czerwca, albo niedziela 6 czerwca, mogą wchodzić w rachubę przy określaniu terminu piknikowania modelarskiego.
Jeżeli komuś nie będzie pasował ten termin, to dajcie znać. Może będą to jednostkowe przypadki, aura może będzie sprzyjać, więc szkoda byłoby zmarnować okazji.
Zasada jest podstawowa - kto się nie wypowiada w temacie, to znaczy, że termin mu pasuje.
Jak zawsze czekam na głosy w temacie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Skyline
"..kto się nie wypowiada w temacie, to znaczy, że termin mu pasuje."

Nie wypowiadam się Uśmiech
_________________________________________
TrainStar- Volantex-SOLD
MX-2 GoldWing + O.S. Max 55AX
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max 55AX-SOLD
Raptor 60v.2 nitro +O.S. Max 70SZ-H- SOLD
Fun Cub- Multiplex
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max120
CopterX 250
SuperVee 27 Nitro -Aquacraft + O.S. Max 0.18
Futaba T9CHP
 
Sylwester Kucharczyk
Osobiście proponowałbym żeby to była niedziela.
Z tego co pamiętam kilku kolegom nie pasują spotkania sobotnie. I poczekajmy na dobre warunki
AIR BEAVER, WILGA35A, KDS450 SV, Zlín 50L
 
F2B Karolek
Też jestem za niedzielą:

Pozdrawiam
Karol
 
Andy
No i fajnie - będziemy cyrklowali na niedzielę.
A pogoda najważniejsza - również myślę, że nic na siłę i warto poczekać, aby tego rodzaju nasze spotkanie miało odpowiedni klimat piknikowy.

Obowiązuje ogólna zasada - kto się nie wypowiada w temacie, to znaczy, że termin mu pasuje.

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Czas powrócić do przyjemniejszych aspektów naszego hobby.
Z prognoz pogodowych wynika, że idzie na lepsze i około połowy czerwca ma być 25-27 stopni ciepełka.
W ten weekend ma być też już nieźle, ale po chłodnych nocach 9-11 stopni to chyba tak trochę mało przyjemnie jeszcze. Bo zanim to powietrze ogrzeje się, to trochę czasu minie.
Jakieś sugestie Kolegów, co do terminu?
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
F2B Karolek
W ten weekend ma być ładnie, a z pogodą bywa różnie.
Aby czekanie na to lepsze powietrze nie skończyło się jakimś niżem pogodowym. Nie wiem
Jak dla mnie mnie możemy się zorganizować na tą niedzielę.

Pozdrawiam
Karol
 
Andy
No to jeszcze jeden dzień poczekamy, czy to aby aura nie zmieni się, bo to zapowiadają na niedzielę w godz. 14-20 jakieś 3 m/s i to poprzecznie. Czyli we środę decyzja i "jedziemy z koksem" - upsss, przepraszam z ziemią - Szeroki uśmiech. Szeroki uśmiech

UWAGA - w przypadku piknikowego spotkania modelarskiego na rozpoczęcie sezonu wyślę jedno zbiorcze zgłoszenie naszych lotów i poinformuję jak zawsze Dyrekcję AR.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Prognozy są dość optymistyczne na dzień 6 czerwca - niedziela - zarówno pod kątem zachmurzenia, wiatru, jak i temperatury.

Ogłaszam więc wszem i wobec:
Rozpoczęcie Sezonu Modelarskiego - Radom 2021
odbędzie się
w dniu 06 czerwca (niedziela) od godziny 14-ej do zmroku


Jak zawsze proszę uprzejmie pamiętać, że aby rozpoczęcie sezonu było udane, musi odbyć się ognisko z pieczeniem kiełbasek i tego wszystkiego co można upiec na ognisku lub w ognisku. Proszę więc o przygotowanie aprowizacji na ognisko, kijków do pieczenia oraz drewna na ognisko.
Proszę pamiętać szczególnie o tej ostatniej pozycji, ponieważ bez niej nie da się nic upiec, ani na , ani w ognisku.


Oczywiście tradycyjnie zapraszamy na tę naszą cykliczną imprezę rozpoczynającą kolejny sezon wszystkich modelarzy z Radomia i okolic. Oczywiście z okolic tych bliższych, ale i tych dalszych. Jeżeli tylko posiadasz model RC i masz ochotę nas odwiedzić ZAPRASZAMY.

Stali bywalcy znają umiejscowienie naszego pasa modelarskiego, a dla nowych Kolegów modelarzy, którzy chcieliby nas odwiedzić mała wskazówka:
- http://www.rcrado...?page_id=8

Nasze piknikowe zgłosiłem już Dyrektorowi AR i zgłoszę również Rafałowi dzisiaj wieczorem.
UWAGA - w przypadku piknikowego spotkania modelarskiego na rozpoczęcie sezonu wyślę jedno zbiorcze zgłoszenie naszych lotów.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Sylwester Kucharczyk
Nareszcie dobra informacja. Idę robić ostatni przegląd modeli i ładować pakiety. Do miłego zobaczenia. Dzięki Andrzejku👍
AIR BEAVER, WILGA35A, KDS450 SV, Zlín 50L
 
Przejdź do forum: