Zobacz temat
 Drukuj temat
30.09 - 01.10.2023 - VII Puchar Polski F2B
Andy
www.rcradom.pl/admin/f2b/F2B-2023-1200.jpgAEROKLUB RADOMSKI

oraz

Sekcja Modelarska Aeroklubu Radomskiego

zapraszają na

VII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY MODELI LATAJĄCYCH NA UWIĘZI
W KATEGORII F2B


o Puchar Prezesa Aeroklubu RadomskiegoTermin zawodów - 30 września - 01 październik 2023 roku (sobota-niedziela).

Regulamin zawodów - zgodny z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI.

Koszty noclegu: doba hotelowa z 30 września na 01 października 2023 (wraz ze śniadaniem w hotelu) jest opłacona przez organizatorów. Podczas meldowania się w hotelu należy powołać się na status UCZESTNIKA IMPREZY PP F2B – RADOM 2023 (obowiązuje TYLKO I WYŁĄCZNIE dla doby hotelowej 30 września - 01 października 2023).

Istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu na zawody w dniu 29 września 2023 (piątek) popołudniu. Rezerwacja oraz koszty wcześniejszego pobytu w hotelu (doba 29 - 30 września) są organizowane we własnym zakresie przez samych zawodników oraz towarzyszące im osoby.

Koszty wyżywienia: w dniach 30 września i 01 października 2023 (sobota, niedziela) obiady (catering na terenie rozgrywania zawodów) oraz kolacja w dniu 30 września 2023 (sobota), pokrywają organizatorzy.
Wszelkie inne posiłki dla zawodników oraz osób towarzyszących nie są ujęte kosztami wpisowego na zawody.

Zakwaterowanie - Hotel „U Grubego”, Wielogóra ul. Warszawska 98/100, 26-660 Jedlińsk, woj. mazowieckie, tel. +0483215085.
www.hotelwradomiu.pl

Miejsce zawodów – Lotnisko Piastów Aeroklubu Radomskiego – wjazd na zawody od strony ul Granicznej.

www.rcradom.pl/admin/f2b/Szkic  - F2B - 2023.jpg

Dokładny szkic pod linkiem ->https://www.googl...7&z=16


Opłaty:
zawodnicy seniorzy
- opcja 1 (wpisowe + 2 obiady) : 200,00 PLN
- opcja 2 (wpisowe + 1 nocleg + śniadanie + 2 obiady + kolacja : 400,00 PLN

- zawodnicy juniorzy
- opcja 1 (wpisowe + 2 obiady) : 70,00 PLN
- opcja 2 (wpisowe + 1 nocleg + śniadanie + 2 obiady + kolacja : 200,00 PLN

- osoby towarzyszące
- 1 nocleg + śniadanie + 2 obiady + kolacja : 300,00 PLN


Zgłoszenia na zawody – karta zgłoszeniowa na zawody będzie dostępna od dnia 06 września 2023 roku (środa) na stronie www.rcradom.pl w górnym poziomym menu nawigacji strony „F2B REJESTRACJA”. Po otrzymaniu zgłoszenia przez organizatora w ciągu doby jest aktualizowana lista zawodników, którzy zgłosili się na zawody – „F2B LISTA”. Organizatorzy proszą o weryfikację dokonanych wpisów na liście zgłoszonych zawodników.


UWAGI !!!
* Zawodnicy nie będący w kadrze narodowej zobowiązani są do posiadania aktualnego ubezpieczenia OC związanego z niehandlowym posiadaniem i użytkowaniem modeli lotniczych (bezzałogowych statków powietrznych)

* Każdy z zawodników wysyłając formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w zawodach wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celach organizacyjnych i informacyjnych przy organizacji zawodów zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).


Termin przyjmowania zgłoszeń – zgłoszenia (tylko w formie wypełnienia formularza internetowego) należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do końca dnia 24 września 2023 – poniedziałek.

PROGRAM ZAWODÓW

30 WRZEŚNIA 2023 – SOBOTA
07:45 – 08:30 rejestracja zawodników
08:30 – 09:00 uroczyste rozpoczęcie zawodów
09:00 – 09:15 lot kalibracyjny
09:30 – 12:30 I kolejka lotów
12:30 – 13:30 obiad
14:00 – 17:00 II kolejka lotów
19:00 – kolacja – spotkanie towarzyskie przy grillu

01 PAŹDZIERNIKA 2023 – NIEDZIELA
10:00 – 13:30 III kolejka lotów
14:00 – 14:30 obiad
15:00 – 15:30 uroczyste zakończenie zawodów

UWAGA
1. W zależności od ilości zawodników uczestniczących w zawodach, organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w harmonogramie rozgrywania zawodów.

2. W przypadku zgłoszenia się mniej niż 10-ciu zawodników organizator przewiduje odwołanie zawodów z powodu zbyt małej frekwencji.Biuletyn VII PP F2B - Radom-20223 do pobrania w formacie pdf w tym miejscu -> http://www.rcrado...2b2023.pdf
Edytowane przez Andy dnia 15-09-2023 11:31
 
Andy
Za nami już VII edycja Ogólnopolskich Zawodów Modeli na uwięzi w kategorii F2B o Puchar Prezesa Aeroklubu Radomskiego. Zawody były rozgrywane w cyklu Pucharu Polski. W sobotę odbyło się powitanie zawodników przybyłych na zawody wraz z osobami towarzyszącymi oraz oficjalne otwarcie zawodów przez Dyrektor Aeroklubu Radomskiego Panią Dorotę Rajkowską-Wędzonkę. W tegorocznych zawodach zawodnicy rywalizowali o statuetki ufundowane przez Prezesa Aeroklubu Radomskiego Pana Mirosława Danika.

Dzięki pozostałym sponsorom udało nam się przygotować dobrą infrastrukturę zawodów, co znalazło po raz kolejny uznanie w oczach zawodników oraz sędziów zawodów. Oprócz organizatora zawodów specjalne podziękowania należą się dla Firm, które swoim wkładem przyczyniły się również do takiego standardu przeprowadzonych zawodów: LENAM - Solidne Namioty, KRATKI oraz DoktorXero.

Do zawodów zgłosiło się 16 zawodników seniorów (w tym reprezentant naszego Aeroklubu Radomskiego – Karol Janik) oraz 3 zawodników w kategorii wiekowej juniorów – w tym jedna zawodniczka. Zamówiona pogoda niestety niezbyt dopisała, ale pomimo przelotnych opadów deszczu oraz dość silnego wiatru w pierwszym dniu zawodów zawodnicy rozegrali 2 pełne kolejki lotów, natomiast w drugim dniu ostatnią trzecią kolejkę lotów. Po pierwszym dniu różnice pomiędzy niektórymi zawodnikami były niewielkie i ewentualnie „udany lot” w drugim dniu zawodów w trzeciej kolejce mógł skutkować polepszeniem lokaty i tak też się stało. Do trzeciej kolejki stawił się prawie komplet zawodników. Podsumowując można powiedzieć, że dzięki tym staraniom niektórym zawodnikom udało się zająć korzystniejsze miejsca w ostatecznej klasyfikacji po drugim dniu zawodów. W oczekiwaniu na opracowanie i ogłoszenie wyników dla urozmaicenia czasu pokaz kunsztu w akrobacji dużym modelem akrobacyjnym zdalnie sterowanym dał nasz Kolega Alek z Sekcji Modelarskie AR. Jego pokaz spotkał się z dużym uznaniem jego umiejętności w pilotażu modelu RC.


Klasyfikacja ostateczna seniorów:
1. Krystian Borzęcki
2. Sylwester Kubik
3. Marek Rakowski


Klasyfikacja ostateczna juniorów:
1. Joanna Rakowska
2. Sebastian Kuras
3. Wojciech Koszelski

Ogólne zestawienie uzyskanych wyników w zawodach: -> http://www.rcrado...i-1200.jpg


Należy podkreślić, że juniorzy robią znaczące postępy w uprawianiu zawodniczego modelarstwa w tej kategorii i uzyskują coraz lepsze rezultaty w ocenianych kolejkach lotów. Joanna Rakowska w odniesieniu do seniorów uplasowałaby się na miejscu jedenastym. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że pomimo drobnych niepowodzeń podczas lotów, zawodnicy nie rezygnowali i stawali do walki w kolejnych kolejkach lotów.

Zwycięzcy zarówno wśród seniorów jak i juniorów, którzy stanęli na podium otrzymali szklane statuetki ufundowane przez Prezesa Aeroklubu Radomskiego – Pana Mirosława Danika – dyplomy oraz okolicznościowe kubeczki i plakaty. Natomiast pozostali zawodnicy, którym tym razem szczęście nie dopisało w rywalizacji otrzymali dyplomy i kubeczki. Z opinii startujących zawodników oraz sędziów, można wywnioskować, że zorganizowane przez nas zawody po raz kolejny zostały pozytywnie ocenione pod względem organizacyjnym, ze szczególnym docenieniem infrastruktury zaplecza organizacyjnego, jak również jakości posiłków i ich serwowania. Jednym słowem można rzec, że zawody dzięki zaangażowaniu organizatorów i Kolegów modelarzy wspierających organizatorów, udały się zarówno pod względem rywalizacji, jak również i pod względem organizacyjnym.

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: