Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Helikopter Reely Ec-135 RTF
Mateusz
Cześć!
Ostatnio kupiłem sobie helikopter Reely Ec-135 RTF. Mam mały problem zupełnie nie mam pojęcia jak ładować akumulatorek Uśmiech
To jest aku li-pol 7.4V 800mAh. Ładowarka z balanserem w zestawie. Czy ktoś z Was ma taki heli jeśli tak to proszę o kontakt tu na Forum lub GG 1497313.
Dzięki
Edytowane przez Andy dnia 18-01-2012 15:59
 
Andy
Czy to jest taka ładowarka?
www.conrad.de/medias/global/ce/2000_2999/2000/2050/2054/205420_ZB_00_FB.EPS_1000.jpg

Rozumiem, że zasilacz do ładowarki również posiadasz.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
tak dokładnie taka tylko mam inny aku
 
Andy
Mateusz, no to nie ma innej możliwości jak:
- podłącz aku wtyczką z trzema kolorowymi kabelkami do ładowarki, do gniazdka po lewej stronie (tak jak widzisz na zdjęciu)
- następnie podłącz zasilacz do ładowarki
- potem włącz zasilacz do sieci.

Od tego momentu rozpoczyna się balansowane ładowanie pakietu.
O zaawansowaniu ładowania świadczą diody umieszczone na ładowarce. Jeżeli świeci się czerwona dioda - pakiet rozładowany trwa ładowanie.
Dioda zielona - pakiet naładowany - wyłącz zasilanie ładowarki, odłącz pakiet od ładowarki - pakiet naładowany.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
No tak zrobiłem wszystko ja Pan napisał.lecz dioda górna na początku ładowania świeci się na czerwono po ok.10 minutach zmienia kolor na czerwony.Więc świecą się po kolei od góry zielona czerwona zielona i ta ostatnia mryga co ok 1 sekunde na czerwono co to oznacza??
Z góry dziękuję
Mateusz
 
Andy
Mateusz - tego niezbyt rozumiem:
dioda górna na początku ładowania świeci się na czerwono po ok.10 minutach zmienia kolor na czerwony.

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Ta dioda led na samej górze na początku ładowania świeci się na czerwono a po jakiś 10 minutach ładowania zmienia kolor na zielony.O przepraszam moja pomyłka Szeroki uśmiech
Mateusz
 
Andy
Jeżeli zielona dioda po tych 10 minutach świeci się nadal, a jedna czerwona mruga - to oznacza jestem już naładowany - wyłącz mnie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Nie o to mi chodziło.
Na początku ładowania świeci się czerwona dioda a po jakiś krótkim czasie zmienia kolor na zielony.
Akumulator był podłaczony do ładowarki przez 9 godzin i podłączam go do helikoptera i mi tylko serwa i diody działają a silnik nie.
 
Andy
Mateusz,
- po pierwsze:
nie ma potrzeby tak długiego ładowania pakietów, przy tak małych pojemnościach - 9 h - Szok pół godziny do 40 minut, to cały czas jaki powinien być potrzebny do naładowania rozładowanego pakietu;
- po drugie:
Na początku ładowania świeci się czerwona dioda a po jakiś krótkim czasie zmienia kolor na zielony.

jeżeli pakiet nie jest rozładowany, to ładowarka próbuje go doładować, ale po krótkim czasie dochodzi do wniosku, że doładowała ile może i sygnalizuje pełne naładowanie - zielona dioda;
- po trzecie:
podłączam go do helikoptera i mi tylko serwa i diody działają a silnik nie.

to wcale nie musi być wina pakietu.

Latałeś kiedykolwiek tym helikopterem, czy to jest nówka?
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Mateusz, weź ten model i przyjedź do naszego sklepu na Słowackiego, postaramy się coś pomóc.
 
www.videofly.com.pl
Andy
Mateusz, jeżeli jesteś z Radomia lub bliskich okolic, to myślę, że będzie to najlepsze rozwiązanie - w sklepie Hobby-RC na Słowackiego (reklama na stronie głównej) daniel zapewne Tobie pomoże w usprawnieniu modelu.

Darek:
przyjedź do naszego sklepu na Słowackiego

- masz jakieś udziały w tym sklepie? Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Tak mieszkam blisko tego sklepu byłem tam kilka razySzeroki uśmiech dziękuję za radę.
Ten helikopter jest to nówka ale raz już latałam jeszcze na naładowanym aku bo jak zamowiłem i dostałem go to był naładowany.A ładowałem tak długo bo po 30 minutach aku jest cały czas 'pusty'. Więc może jutro się wybiorę do tego sklepu Dziekuję .
Mateusz
 
Mateusz
Dzwoniłem do kolesia od którego kupowałem ten helikopter. Ma mi wysłać nową ładowarkę. Dziękuję.Uśmiech
MateuszSzeroki uśmiech
 
Krzysiek-1978
mateusz ty słuchaj rad andy, daniela i berkuta bo oni sa doswiadczonymi osobami w tej dziedzinie.pozdrSzeroki uśmiech
Pozdrawiam Krzysztof
 
Mateusz
WIem wiem dzieki
Mateusz Szeroki uśmiech
 
Mateusz
Już wiem wszystko jedna cela w akumulatorze popsutaSmutek
Dzieki Wszystkim
Mateusz Szeroki uśmiech
 
Andy
A to pech Mateuszu,
Trzeba nabyć nowy pakiecik i dalej w górę - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Trzeba trzeba.
Jeszcze jedno pytanie miał już ktoś z Was taki heli i wie jak ustawić te takie przełączniki to się chyba rewersy nazywa?Szeroki uśmiech
Mateusz
 
Andy
to się chyba rewersy nazywa?

- Mateusz, rewersy są w każdej aparaturze i służą do odwrócenia kierunku działania serw poszczególnych kanałów w modelu. To znaczy:
- jeżeli wychylasz drążek skrętu helikoptera w lewo, a helikopter skręca odwrotnie do wychylenia drążka w prawo - to znaczy że rewers do tego kanału należy przełączyć.
- tak samo należy sprawdzić pozostałe reakcje modelu - czy wychyleniom drążków aparatury odpowiadają właściwe, odpowiednie, w tym samym kierunku - reakcje helikoptera.

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: