Zobacz temat
RC Radom » Tematy różne » Różne
 Drukuj temat
Pierwsze kroki rc
gruby9999
Witam wszystkich.

Pisze tutaj do was w sprawie pomocy .

Jestem zielony w sprawach rc. Czy mozecie mi polecic jakies strony filmy itp ktore objasniaja ustawienia aparatury przypisywania kanałow itp i opis skrotow w apce thr . Rud itp chce uruchomic model poki co jeżdżący i tutaj troche bardziej jest skomplikowana sprawa niz moj sxhnellboot ktory buduje a chcialbym sie czegos nauczyc wiecej bo mam w planach troche modeli rc. Metoda prób i błedow jest tk troche zniechecajace hobby .

Apke jaka podiadam jedna tk turnygi 9xr i taranis x9d modele poki co naziemno-wodne jakie posiadam .
Michał.
 
Andy
Witaj,
przede wszystkim należy zapoznać się z instrukcjami do posiadanych przez Ciebie nadajników.

TURNIGY -> https://hobbyking...061X49.pdf
TARANIS -> https://77hobby.p...BBYv12.pdf


W instrukcjach masz wszystko opisane. Przeczytaj cierpliwie wszystko.
Potem weź do ręki apkę i czytaj instrukcję ponownie, jednocześnie dotykając, przestawiając i przełączając to o czym czytasz w instrukcji.

Proponuje zacząć od TURNIGY, ponieważ jest obszerniejsza i bardziej zrozumiała dla początkujących:
1.RUD - Rudder - STER KIERUNKU
2. ELE - Elevator - STER WYSOKOŚCI.
3. THR - Throttle - PRZEPUSTNICA (GAZ)
4.AIL - Aileron - LOTKA
5. P1 / P2 / P3 - Pots - POTENCJOMETRY
6. Przełączniki:
• THR - Przełącznik Throttle - Odcięcie przepustnicy (gazu), nie mylić z drążkiem gazu.
Przełącznik TH jest umieszczony z tyłu po lewej stronie nadajnika.
• RUD - Przełącznik Rudder Dual Rate. (Rudder D/R) (DualRate Steru Kierunku)
• ELE - Przełącznik Elevator Dual Rate. (Elevator D/R) (Dual Rate Steru Wysokości)
• ID0, ID1, ID2 - Przełącznik trzy-pozycyjny (Przełącznik Trybu Lotu).
Pozycja przełącznika przełącza zdefiniowany w ustawieniach tryb lotu.
ID0 - górna pozycja, ID1-środkowa pozycja, ID2-dolna pozycja.
• AIL - Przełącznik Aileron Dual Rate. (Dual Rate Lotek)
• GEA - Przełącznik Gear.
• TRN - Przełącznik TRENER/ UCZEŃ. Ten przełącznik ma ustaloną stabilną pozycję.
• SW1..SW6 - Przełączniki obsługi menu.

Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
gruby9999
Dzieki wielkie biore sie za lektore Uśmiech
Michał.
 
gruby9999
Witam

Znalazła by się jakaś dobra dusza która by mi wszystko wytłumaczyła na żywo na przykładzie nawet moich modeli póki co mam pływający jeden prawie , i dwa jeżdżące jak podłączyć i mniej więcej ustawiać wszystko w apakach . Nie mówię że na już na jutro tylko w jakimś dogodnym terminie i miejscu .
Michał.
 
Ramzes
Witam
Ustawienie kanałów w mode 2 nadajnika, czyli drążek gazu i ster kerunku po lewej stronie nadajnika najczęściej jest takie:

1. AIL - Aileron - LOTKA
2. ELE - Elevator - STER WYSOKOŚCI.
3. THR - Throttle - PRZEPUSTNICA (GAZ)
4. RUD - Rudder - STER KIERUNKU
5. AIL2 - Aileron2 - Ewentualna dwuga LOTKA

Drążek gazu od siebie, to pełny gaz do siebie to minimalne lub odcięcie obrotów przy elektrykach.
Drążęk steru wysokości do siebie, ster wysokości w modelu do góry - model leci do góry.
Drążek lotek w prawo, to prawa lotka do góry a lewa do dołu.

Latanie modelemi rc, to nie jazda po ziemi, bezwzględnie ze względu bezpieczeństwa przed pierwszymi lotami zapoznaj się z jakimś symulatorem lotu.
Co do nadajników turnygi 9xr i taranis x9d, to u nas na totnisku raczej niespotykane, choć ten drugi to raczej już dobry sprzęt na początek.
SANWA SD-6G
SANWA SD-10G
EASY FLY
PRIMA XXL
SUPER AIR
SUPER AIR XXL
MXS-R 30 cc
SPITFIRE MkVB
 
gruby9999
Dzięki za szybką odpowiedź.
Mi to bardziej jednak chodzi na żywo żeby "łopatologicznie " ktoś pokazał wszystko ja póki co bardziej operuje sprzętem naziemnym niż latającym.
Mogę jak coś podjechać we wskazane miejsce jak coś w dogodnym terminie.
Michał.
 
Ramzes
Najprostrza droga, to zapisanie się do sekcji i korzystanie z pasa modelarskiego na naszym lotnisku lub w charakterze obserwatora, to można nas spotkać w soboty lub w niedziele, najlepiej sprawdzić czy ktoś się zarejestrował do lotów w danym dniu na stronie intern. ale nie wiem , czy kolega ma dostęp do tej zakładki. Ja niestety nie mogę się wcześniej umawiać.
SANWA SD-6G
SANWA SD-10G
EASY FLY
PRIMA XXL
SUPER AIR
SUPER AIR XXL
MXS-R 30 cc
SPITFIRE MkVB
 
Andy
W pełni popieram Ramzesa - przyjedź na pas w tym czasie jak będzie Zibi, on najszybciej Tobie pomoże- tak jak pisał Ramzes.
Niestety do czasu bycia członkiem SM AR nie będziesz miał dostępu do wglądu w wykaz osób, które zgłosiły swoje lot w danym dniu. Dlatego też jak w sobotę popołudniu będzie sprzyjająca pogoda do lotów, będziesz miał czas i ochotę to wpadnij na pas, a Zibi z Alkiem i Marianem zapewne tam będą.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: