Losowa Fotka
Facebook
Aeroklub Radomski
FB - RC SALE
Polecamy
Rozpoczęcie Sezonu Modelarskiego - RADOM 2024
Napisane przez Andy dnia maj 13 2024 11:50:42

Zgodnie z tradycją Sekcja Modelarska Aeroklubu Radomskiego w niedzielę 12 maja kolejnym piknikowym spotkaniem rozpoczęła tegoroczny sezon modelarski 2024. Można powiedzieć, że zamówiona aura prawie dopisała. Było słonecznie oraz dość ciepło, ale niestety wiaterek i tym razem nam mocno dokuczał przez swoje zmienne kierunki i brak stałości w prędkości. Na tegoroczne spotkanie na pasie modelarskim przybyło kilkunastu spragnionych lotów modelarzy. Pomimo znacznego wiatru Koledzy z największymi gigantami nie mieli żadnych problemów z pilotowaniem swoich modeli. Jednakże Koledzy z modelami mniejszymi i lżejszymi musieli wykazać się nie lada odwagą, aby przy takich warunkach wzbić w powietrze swoje modele. Niestety wiaterek nawet wieczorem nie ustawał, więc Ci co czekali na jego zanik niestety tym razem nie doczekali się i kilku Kolegów niestety nie polatało przy takich warunkach wiatrowych – czyli tradycja w tym aspekcie została zachowana.Oczywiście nie zabrakło naszego piknikowego ogniska, przy którym miło upływał czas na rozmowach i pogaduchach nie tylko modelarskich. Na ognisku pieczono wspólnie wszystko to co zostało przygotowane. I tym razem wszystkie wszelakiej maści smakołyki ogniskowe był pieczone na ruszcie nad ogniskiem i na kijkach w ognisku. W tym miejscu podziękowania dla Roberta za przygotowanie infrastruktury ogniskowej oraz dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do zasobności naszego piknikowego stołu wraz z sałatką i blokiem czekoladowym od Moniki i Karolka.
Pomimo trudnych warunków wiatrowych wszystkie rozpoczęte loty zakończyły się zgodnie z zasadą – tyle lądowań, co startów, co w znacznej mierze przyczyniło się do dobrych humorów i zadowolenia po spotkaniu inaugurującym nasz kolejny sezon modelarski. Ubolewać tylko należy, że wiaterek wystraszył niektórych Kolegów, którzy nie przybyli na nasze ogniskowe spotkanie rozpoczynające sezon.W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektora AR oraz Sekretarz Zarządu AR, którzy wspólnie z nami modelarzami zasiedli przy ognisku.
Podziękowania dla Kolegów modelarzy, którzy przybyli z bardziej odległych lokalizacji (Lublin, Kraśnik) i zaprezentowali swoje modele samolotów - a w szczególności za prezentację w locie dwóch makiet.
Kto był i uczestniczył zapewne był zadowolony, gdyż atmosfera spotkania jak zawsze była bardzo miła i koleżeńska. Natomiast Koledzy, którzy nie przybyli niech żałują, ponieważ kolejna tego rodzaju okazja będzie dopiero na jesieni.


Galeria fotek by Andy -> Link
POLISA OC 2024/2025
Napisane przez Andy dnia kwiecień 24 2024 15:10:02

Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor AR Sekcja Modelarska AR została objęta grupowym ubezpieczeniem OC. "Tegoroczna polisa" została właśnie zawarta i podpisana.
Polisa obowiązuje od 25 kwietnia 2024 do 24 kwietnia 2025 i obejmuje: Odpowiedzialność cywilną członków sekcji, klubów modelarskich za szkody osobowe i rzeczowe powstałe w związku z posiadaniem oraz niehandlowym użytkowaniem modeli lotniczych z wyłączeniem dronów tj. bezzałogowych statków powietrznych, które mogą odbywać lot autonomiczny (tj. samodzielnie, z użyciem autopilota lub innego systemu na pokładzie) lub zdalnie sterowany (tj. kierowany przez operatora drona poza zasięg wzroku) o masie własnej nie przekraczającej 20 kg.
Z rozszerzeniem o szkody wzajemne, wyrządzone między członkami sekcji oraz z rozszerzeniem o zawody i pokazy)


Szczegóły naszego grupowego ubezpieczenia dostępne są w tym miejscu: -> Link
14 października 2023 - Zakończenie Sezonu Modelarskiego - RADOM 2023
Napisane przez Andy dnia październik 15 2023 12:24:28

Prognoza pogody w pełni sprawdziła się, było ciepło i w ciągu dnia nie padało. Aura była zmienna, "trochę" wiało poprzecznie (i tu przydał się ponownie dodatkowy skośny pas), było ciepło, a czasami nawet bardzo słonecznie i ciepło, co pozwoliło na tradycyjne zakończenie sezonu modelarskiego w pełnym zakresie.
Niestety, chyba część z Kolegów modelarzy z naszej sekcji przestraszyła się prognozowanego wiatru. Na spotkanie kończącego tegoroczny sezon modelarski przybyli tylko ci najwytrwalsi i ci, dla których nasza tradycja (wspólne loty, wspólne zdjęcie, wspólne ognisko i wspólne modelarskie pogaduchy) ma jakieś znaczenie. Dzięki wsparciu Kolegów modelarzy z Warszawy (Jacka, Łukasza, Maćka) oraz Krzyśka z Parczewa i Darka z Kraśniaka ze swoimi gigantami można powiedzieć, że frekwencja dopisała. Ci którzy przybyli na spotkanie kończące sezon i nie bali się wiaterku polatali sobie do woli i byli zadowoleni.Tradycyjnie było ognisko, w którym pieczono kiełbaski. W tym miejscu specjalne podziękowania dla niezawodnego i niezastąpionego w pomocy Roberta "ze młyna" za uratowanie ogniska. Jak zawsze przy tego rodzaju spotkaniach wszyscy wymieniały się spostrzeżeniami posezonowymi oraz modelarskimi planami na sezon zimowy, a nawet i już następny sezon modelarski.Tym samym można powiedzieć, że tradycja naszego radomskiego środowiska modelarskiego została zachowana i Sezon Modelarski – RADOM 2023 został oficjalnie zamknięty w minioną sobotę.
Nie oznacza to oczywiście, że jak tylko pogoda będzie sprzyjała lotom, to nie będziemy mogli latać. Oczywiście latamy do bólu, kto ile wytrzyma przy jesiennej aurze.


Galeria fotek by Andy -> Link
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 96
Najnowszy użytkownik: Syty
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Ramzes
29-06-2024 21:34
Gratulacje dla Alka za udany oblot Slick 580 Extreme Flight 114" Doskonale.

F2B Karolek
20-06-2024 17:35
Pasy pięknie wygolone Doskonale

Andy
07-06-2024 20:35
Pasy wykoszone - Uśmiech Doskonale

Andy
05-06-2024 20:15
Najbliższe koszenie pasów odbędzie się we czwartek lub piątek - w zależności od aury.

Andy
24-05-2024 12:28
Zgodnie z harmonogramem koszenie pasa oraz drogi dojazdowej zostanie wykonane dzisiaj popołudniu lub jutro rano.

Andy
29-04-2024 05:35
UWAGA - rozpoczęcie sezonu modelarskiego 2024 odbędzie się 12 maja - niedziela

Ramzes
28-04-2024 11:13
Jak tak zachęcacie, to dzisiaj będzie próba pasa.

ROBERTOS
27-04-2024 06:56
Teraz tylko latać Uśmiech

Andy
26-04-2024 21:27
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Roberta ze młyna pas został ślicznie wykoszony - osobiście uścisnąłem Robertowi pazurki w podziękowaniu. Doskonale

Andy
20-04-2024 06:53
W związku z mało sprzyjającą aurą pierwsze koszenie przełożone jest na przyszły tydzień i to zapewne dopiero na sobotę. Nie wiem

Andy
12-04-2024 21:18
Pierwsze koszenie pasa w tym sezonie zaplanowane jest na 20 kwietnia - zakończy się ok. 16-ej - szczegóły w temacie.

Andy
04-04-2024 10:11
Na stronie www.drony.gov.pl zaczyna działać nowa docelowa aplikacja do zgłaszania lotów BSP - szczegóły w temacie.

Andy
12-03-2024 12:30
Wykaz opłat składek członkowskich AR uaktualniony - proszę o weryfikację poprawności.

Andy
06-03-2024 19:09
Jeszcze nie otrzymałem potwierdzenia opłat składek członkowskich AR - jak tylko otrzymam uzupełnię wykaz Nie wiem

Andy
01-03-2024 09:13
Przypominam członkom zwyczajnym AR, że jutro (02 marca - sobota) odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków AR