Losowa Fotka
Ostatnio Widziani
Andy
Bartek01:20:52
slw02:01:28
MrOwA02:23:23
czarny02:53:52
suchy04:39:37
robloz10:49:11
frysiu11:56:59
Maciek12:39:23
robert06096912:42:40
Facebook
Pogoda Radom
Aeroklub Radomski
Polecamy
25 luty 2017 - ostatnie lutowe spotkanie na hali
Napisane przez Andy dnia luty 26 2017 14:11:48

Z dużym niepokojem po ostatnim spotkaniu podchodziliśmy do frekwencji na obecnym spotkaniu. Ale zostaliśmy miło zaskoczeni. Pomimo tego, że Kolegów z modelami było, jak na przysłowiowe lekarstwo, to pełnym zaskoczeniem była liczna grupa dzieci i młodzieży z rzutkami wszelkiej maści, modelami z napędem gumowym i wszystkim tym co po wyrzuceniu z ręki pozwoli utrzymać się takiej konstrukcji choć chwilę w powietrzu. Na hali robiło się po prostu dość gęsto w momencie, gdy dzieci wykorzystywały każdą chwilę pomiędzy naszymi lotami i oddawały się przy pełnej swej radości i z dużą dozą zadowolenia czynnością związanym z wypuszczaniem swych modeli, korektą ich ustawień i współzawodniczeniem, który model dalej poleci.Podczas tego spotkania w lotach modelami F3P zaprezentowali się jedynie Konrad, Darek i Andy. Dzisiaj hala ze swoimi ograniczeniami przestrzennymi nie była dość szczęśliwa dla ich modeli i każdy z nich musi przejść „mały przegląd” w serwisie.
Darek po drobnych naprawach swego modelu po ostatnim swoim pobycie na hali, przystąpił do dalszej nauki lotów na hali. No i trzeba przyznać, że w porównaniu z poprzednim pobytem widoczne są już delikatne postępy. Ale postępy niestety zostały okupione dość znacznym zniszczeniem konstrukcji modelu. Darek nie poddaje się i stwierdził, że na bazie tego modelu zbuduje nowy model halowy. Trzymamy kciuki, aby zdążył jeszcze w tym sezonie.


Filmik by Andy

Na spotkaniu Witek prezentował również po raz kolejny w locie swój śmigłowiec. Niestety zawiedzeni byliśmy brakiem lotów w wykonaniu Mariana jego ultralekkim modelem z napędem gumowym. Okazało się, że konstrukcja modelu była na tyle delikatna, że nie wytrzymała próby wiatrowej i płatowiec złamał się w pół.
Mała galeria fotek -> Link
Niestety nasze spotkania na hali w tym sezonie dobiegają już powoli do końca. Pozostały już tylko dwa spotkania w marcu. Na spotkania te zapraszamy wszystkich zainteresowanych, tych którzy chcą polatać modelami na hali, jak również tych, którzy chcieliby tylko popatrzeć na loty w wykonaniu innych Kolegów.

11 luty 2017 – spotkanie modelarskie na hali.
Napisane przez Andy dnia luty 12 2017 16:14:48

Rozpoczynające się właśnie ferie szkolne odcisnęły swoje piętno i na naszych spotkaniach modelarskich na hali. Niestety, młodzież albo już wyjechała na ferie, albo w dość świąteczny sposób podeszła do naszych cyklicznych spotkań na hali. Na spotkanie w sobotę przybyli tylko stali ich uczestnicy oraz Kolega Kacper.My z Sylwkiem dalej trenowaliśmy loty na hali. Sylwek przybył, aż z dwoma modelami – jednym, którym już latał, ale musiał przejść serwis i drugim nowym. Z modelem, którym już latał radził sobie doskonale i pokusił się o pierwsze elementy akrobacji – należy zaznaczyć, że model „przeżył”. Natomiast z nowym modelem było trochę problemów. Okazało się, że model jest narowisty i czasami płatał figle pilotowi, co zakończyło się niestety przedwczesnym zakończaniem nim lotów. Niestety musi przejść „serwis”.
Kolega Kacper przybył na nasze spotkanie, aby potrenować loty dronem i nabrać większego doświadczenia w jego sterowaniu. Należy przyznać, że pomimo krótkiego stażu w pilotowaniu tego typu modeli Kacper radził sobie doskonale. Niestety dron po pewnym czasie odmówił współpracy z jego pilotem, ale Kacper nie zraził się tym i zapowiedział, że stawi się na kolejnym spotkaniu.


Filmik by Andy

Na spotkaniu gościliśmy również Mariana, Mariusza i Mateusza. Marian, po korektach i naprawach w swoim ultralekkim modelu o napędzie gumowym, próbował dojść z nim do porozumienia – efekt był w tym zakresie różny. Natomiast Mariusz z Mateuszem bawili się w najlepsze modelikiem ptaka o napędzie gumowym i imitującym naturalne ruchy skrzydłami ptaków. Najwięcej uciechy miał najmłodszy z nas Mateusz.
Zapraszamy zainteresowanych na nasze kolejne modelarskie spotkania na hali. Kolejne już 25 lutego.

28 stycznia - drugie w tym roku spotkanie modelarskie na hali
Napisane przez Andy dnia styczeń 29 2017 10:51:50

Za nami drugie już w tym roku kalendarzowym spotkanie na hali. W spotkaniu jak zawsze wzięli udział stali uczestnicy tych spotkań. Poza tym jeden z Kolegów postanowił rozpocząć swoją modelarską przygodę na hali. Na spotkaniu w roli początkującego stawił się z modelem Kolega Dariusz. Po wstępnych regulacjach przedstartowych model „poszedł w powietrze”.No ale, jak zapewne większość Kolegów, którzy rozpoczynali swoją przygodę z lotami na hali wie, początki z oswojeniem się z ograniczoną przestrzenią bywają trudne. Po kolejnych regulacjach modelu udało się Darkowi już przez dłuższy czas zapanować nad nim w powietrzu. Jedna z kolejnych prób lotu niestety zakończyła się delikatną destrukcją konstrukcji modelu. Mamy nadzieję i liczymy na to, że model, jak to bywa z tego rodzaju modelami, ze względu na niezbyt skomplikowaną konstrukcję i „wdzięczny materiał” do napraw, na kolejnym spotkaniu halowym stawi się z pilotem w pełnej gotowości.
I już w tym miejscu należy podziękować Darkowi i Sylwkowi, którzy wykonali kilka fotek i filmiki modelu w locie autora tego tekstu, co nie miało miejsca już dawno - dzięki.
Dzięki uprzejmości Sylwka udało się zmontować film nr 2 z tego spotkania:Poza tym Marian skonstruował model ultralekkiego modelu z napędem gumowym. Po wstępnym oblocie bez napędu, który wypadł całkiem nieźle, Marian założył napęd gumowy, no i tu zaczęły się przysłowiowe „schody”. Model tak jakby stracił wyważenie, a poza tym guma zastosowana w napędzie okazało się, że nie posiada właściwych parametrów sprężystości i po skręceniu rozciągnęła się znacznie. Konstruktor zapewnił, że wprowadzi poprawki w modelu i stawi się na kolejnym spotkaniu.
Na spotkaniu swoje loty śmigłowcem zaprezentował również Witek. Należy podkreślić, że tym razem na spotkaniu halowym zabrakło fanów rzutków pod opieką Pana Jana.


Mała galeria fotek by Andy -> Link
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 98
Najnowszy użytkownik: lwek
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

slw
26-05-2017 08:34
@czarny czekam na przelewy od klientow i cos kupie. Szukam na razie sklepow polskich aby nie czekac 30 dni z chin Z przymrużeniem oka

Andy
25-05-2017 20:50
Wiesz co kupiłem - banan

Sylwester Kucharczyk
25-05-2017 19:29
No Andy nie ma szans, żeby Cię dogonić. Złość

czarny
25-05-2017 08:28
Matko dopiero zaczął się sezon letni a ty już o zimowym eeehhhh

Andy
25-05-2017 08:01
Ja kupiłem - już szykuję się do sezonu halowego Szeroki uśmiech

czarny
24-05-2017 23:35
Slw kupiłeś już coś 😊

Andy
24-05-2017 12:24
Domyślam się, że chodzi o mój poniższy wpis. Niestety nie jesteś jeszcze członkiem AR, więc nie widzisz wszystkich tematów. Po złożeniu dokumentów, będziesz miał wgląd w każdy temat.

slw
24-05-2017 11:42
Andy jakis blad w linku, bo prowadzi do glownej strony forum

Andy
23-05-2017 12:48
PILNE do zapoznania się i wypowiedzi dla SM AR - po zalogowaniu -> http://www.rcrado...#p
ost_9457

Bartek
22-05-2017 10:59
Dzięki, Sylwek Uśmiech

Andy
22-05-2017 07:20
Witamy kolejnego nowego użytkownika naszego portalu - Doskonale

Sylwester Kucharczyk
22-05-2017 07:17
Bartek gratulacje Doskonale

Bartek
21-05-2017 16:53
Dzięki.

Andy
21-05-2017 16:24
Czyli dobrze obstawiałem - gratulacje Doskonale

Bartek
21-05-2017 15:53
No i chwalę się, że zająłem II miejsce Z przymrużeniem oka