Losowa Fotka
Facebook
Aeroklub Radomski
FB - RC SALE
Polecamy
23 październik - Zakończenie Sezonu Modelarskiego - RADOM 2022
Napisane przez Andy dnia październik 24 2022 12:38:24

Zamówiona pogoda dopisała nam i pozwoliła na tradycyjne zakończenie sezonu modelarskiego. Aura była zmienna, ale nie padało, trochę wiało poprzecznie (i tu przydał się dodatkowy skośny pas), było ciepło, a czasami nawet bardzo słonecznie i ciepło, co widać na zdjęciach. Pod wieczór, jak zawsze wiaterek uspokoił się całkowicie i było bezchmurnie.
Niestety, chyba część z Kolegów modelarzy przestraszyła się porannej niedzielnej szarości. Na spotkanie kończącego tegoroczny sezon modelarski przybyli tylko ci najwytrwalsi i ci, dla których nasza tradycja (wspólne loty, wspólne zdjęcie, wspólne ognisko i wspólne modelarskie pogaduchy) ma jakieś znaczenie. Ci którzy przybyli na spotkanie kończące sezon ze sprawnymi modelami polatali sobie do woli i byli zadowoleni. Na zdjęciach widać, że każdy latał czym chciał polatać.Tradycyjnie było ognisko, które tym razem zapłonęło już wcześniej ze względu na szybko zapadający zmierzch. Na ruszcie nad ogniskiem pieczone było wszystko to, co sobie przygotowaliśmy. Poza tym dzięki Ani nasze menu ogniskowe zostało wzbogacone o "szarpankę" w kociołku, były sałatki i inne smakołyki ogniskowe. Oczywiście należy wspomnieć tutaj również o upieczonym jak zawsze przez Anię chlebku. Humory, pomimo zmiennej pogody, wszystkim dopisywały, jak zawsze wszyscy wymieniały się spostrzeżeniami posezonowymi oraz modelarskimi planami na sezon zimowy, a nawet i już następny sezon modelarski. Wszyscy bawili się doskonale spędzając miło czas podczas tegorocznego niestety już mocno jesiennego popołudnia. Oby więcej tego rodzaju spotkań w tak doskonałej atmosferze.Tym samym można powiedzieć, że tradycja naszego radomskiego środowiska modelarskiego została zachowana i Sezon Modelarski – RADOM 2022 został oficjalnie zamknięty w minioną niedzielę.
Nie oznacza to oczywiście, że jak tylko pogoda będzie sprzyjała lotom, to nie będziemy mogli latać. Oczywiście latamy do bólu, kto ile wytrzyma przy jesiennej aurze.
Koledzy, którzy wymiękli albo choroby ich wykluczyły, niech żałują - kolejna taka okazja będzie możliwa dopiero przy okazji otwierania kolejnego sezonu modelarskiego na wiosnę w przyszłym roku.


Galeria fotek by Andy & Ramzes -> Link
09 Październik - Zawody Latawcowe - RADOM 2022
Napisane przez Andy dnia październik 10 2022 10:36:21

Po mało sprzyjającej aurze w poprzedni weekend, tym razem w niedzielę 9 października pogoda dopisała nam znakomicie i mogliśmy rozegrać kolejną edycję „Zawodów Latawcowych - RADOM 2022”. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Domu Kultury Borki i udostępnieniu pomieszczenia, instruktorzy modelarscy Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego przeprowadzili cykl zajęć warsztatowych z budowy modeli latawców. Na warsztatach tych wszyscy chętni mogli wykonać latawce na zawody.
Całość wydarzenia została zorganizowana przez Aeroklub Radomski oraz przez jego Sekcję Modelarską. Zawodnicy, którzy stawili się do zawodów rywalizowali tradycyjnie w klasy FLP (latawców płaskich) i FLS (latawców skrzynkowych). W tym roku zawodnicy rywalizowali o puchary ufundowane przez Wójta Gminy Jedlińsk – Pana Kamila Dziewierza.
Choć jeszcze rano pogoda niezbyt przypominała tę z optymistycznych prognoz, to w miarę upływu czasu oczekiwania odnośnie prognozy pogody na zawody spełniły się w pełni. Było ciepło, bardzo słonecznie i nawet tym razem wiaterek dopisał swoimi odpowiednimi parametrami dla modeli latawców. Zawodnicy wraz ze swoimi technicznymi serwisantami do ostatnich chwil korygowali ustawienia uzd, ogonów i geometrii samych latawców, aby jak najlepiej wypaść podczas prezentacji latawców w locie. Zaangażowanie samych zawodników oraz ekip towarzyszących było ogromne, aby uzyskać jak najlepsze oceny, które łącznie z punktami z oceny statycznej stanowiły o wynikach rywalizacji.W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników wszyscy przebywający na lotnisku Aeroklubu Radomskiego mieli niespodziankę i niebywałą atrakcję zorganizowaną przez pilotów z sekcji akrobacyjnej Aeroklubu Radomskiego. Niespodzianka i atrakcja była skierowana głównie do dzieci i młodzieży, które zostały wprowadzone w odpowiedni dla nich sposób w „tajniki” wykonywania akrobacji samolotowej przez mistrza świata pilota Aeroklubu Radomskiego Dariusza Mazura. Kolejnym elementem tej niespodzianki było wykonanie figur akrobacyjnych „na życzenie” w powietrzu przez kolejnego mistrza świata w akrobacji lotniczej, który przebywał aktualnie na naszym lotnisku - francuskiego pilota Romaina Fhala. Polegało to na tym, że przebywający na ziemi w otoczeniu dzieci pilot Dariusz Mazur objaśniał dzieciom co wykonuje pilot w samolocie w powietrzu oraz zbierał od dzieci życzenia odnośnie wykonania konkretnej akrobacji przez znajdującego się w samolocie w powietrzu pilota Romaina Fhala. Życzenia od dzieci były przekazywane pilotowi w samolocie drogą radiową. Radości i wiwatów było co nie miara, jak dzieci widziały jak samolot wykonuje oczekiwane przez nich figury akrobacyjne. Po zakończeniu pokazu akrobacyjnego i wylądowaniu samolotu mistrz świata Romain Fhal zebrał gromkie brawa i podziękowania za wykonany pokaz.
Zawody zostały zakończone ogłoszeniem wyników, wręczeniem pucharów, okolicznościowych statuetek oraz drobnych nagród rzeczowych dla wszystkich zawodników przez Panią Dyrektor Domu Kultury Borki – Panią Annę Sadal. Natomiast dyplomy wręczał i składał gratulacje zawodnikom przedstawiciel organizatora zawodów V-ce Prezes Aeroklubu Radomskiego Pan Krzysztof Socha.
Wszyscy bawili się znakomicie, było gwarno i wesoło podczas rywalizacji na świeżym powietrzu i przy słonecznej ciepłej pogodzie. W zawodach wzięło udział łącznie 24. zawodniczek i zawodników.Zwycięzcy Zawodów Latawcowych - Radom 2022:

Klasa latawców płaskich - FLP:
1. Liliana KOWALSKA - PSP 33 Radom
2. Oliwier DUSOWSKI – Szkoła w Chmurze - Kielce
3. Luis PAPP PIASECKI – PP 166 Warszawa


Klasa latawców skrzynkowych - FLS:
1. Zuzanna MAZUR – PSP Ząbki k/Warszawy
2. Jadzia WIĄZOWSKA – PSP 29 Radom
3. Oskar KACZOR – PSP Mąchocice Kapitulne k/KielcGaleria fotek by Darek -> Link
02 Październik - Dzień Otwarty Aeroklubu Radomskiego
Napisane przez Andy dnia październik 03 2022 14:44:18

W minioną niedzielę odbył się Dzień Otwarty Aeroklubu Radomskiego. Niestety ze względu na mało sprzyjającą aurę nie mógł być zrealizowany pełen przewidywany specjalnie na ten dzień plan działania. Główną atrakcją tego wydarzenia było Święto Latawca, którego ukoronowaniem miało być rozegranie kolejnej edycji Zawodów Latawcowych – Radom 2022 o Puchar Wójta Gminy Jedlińsk. Sędzia główny zawodów podjął decyzję, iż ze względu na mało sprzyjające warunki do pełnego zaprezentowania przez zawodników w locie przygotowanych przez nich modeli latawców, termin zawodów zostaje przeniesiony na termin rezerwowy, na dzień 09 października 2022 (niedziela). Dla zawodników. Którzy przybyli na lotnisko w tym dniu z latawcami został przygotowany konkurs o nagrodę GRAND PRIX Zawodów Latawcowych – Radom 2022, czyli na najbardziej precyzyjnie wykonany i najładniej przyozdobiony plastycznie model latawca. Trzeba przyznać, że komisja, która oceniała zgłoszone do konkursu latawce miała duży problem, aby wybrać tej jeden jedyny latawiec i przyznać mu główną nagrodę tego konkursu. W ostatecznym rezultacie komisja musiała wspomóc się głosem głównego sponsora konkursu, czyli Pana Kamila Dziewierza – wójta gminy Jedlińsk, głównego sponsora pucharów na tę edycję zawodów. Pozostali zawodnicy z podium w tym konkursie otrzymali drobne nagrody rzeczowe i upominki.Dla dzieci, które chciały wykonać jeszcze latawiec na zawody za tydzień instruktorzy modelarscy przygotowali warsztaty latawcowe, które cieszyły się dużym powodzeniem i zajęcia te trwały do godzin popołudniowych. Poza warsztatami dla dzieci i młodzieży oraz konkursem latawcowym podczas tego wydarzenia zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich sekcji Aeroklubu Radomskiego - sekcji szybowcowej, samolotowej, akrobacyjnej, mikrolotowej oraz modelarskiej. Na wystawie prezentowano wszystkie dostępne w Aeroklubie Radomskim egzemplarze samolotów, szybowców, motolotni, paralotni oraz samolot An-2 (który można było "zwiedzić") i samolot pożarniczy DPZL M18 Dromader. W większości z samolotów można było zająć miejsce za sterami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zapytać pilotów o interesujące szczegóły. Wystawa wewnątrz hangaru została wzbogacona o modele samolotów modelarzy z Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego. Z terenu lotniska była prowadzona na bieżąco audycja radiowa partnera medialnego RADIA REKORD, w której dominowało sprawozdanie z tego co działo się podczas dnia otwartego na lotnisku, jak również przeprowadzane były wywiady z ciekawymi ludźmi związanymi z działalnością Aeroklubu Radomskiego oraz podmiotów współpracujących z Aeroklubem (Dom Kultury BORKI). Dla zgłodniałych i lekko zmarzniętych uczestników tego wydarzenia przygotowano gorąca zupę pomidorową z kluskami, która trzeba przyznać cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Posiłek serwował jak zawsze oryginalnie ubrany kucharz z „Restauracji u Grubego”.
Ukoronowaniem dnia otwartego Aeroklubu Radomskiego był pokaz akrobacji lotniczej przez Mistrza Świata w klasie Intermediate pilota Dariusza Mazura. Mistrzowi udało się wstrzelić w okno pogodowe i wszyscy mogli podziwiać na niebie wykonaną przez niego wiązankę figur akrobacyjnych oraz przelotów.
Trzymajmy kciuki za pogodę - a prognozy są na chwilę obecną obiecujące – na następną niedzielę 09 października, kiedy to zostaną rozegrane Zawody Latawcowe – Radom 2022.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach i spędzeniu kilku godzin podczas rywalizacji i zabawy w miłym towarzystwie na powietrzu.


Galeria fotek by Berkut & Andy -> Link
Czytaj więcej
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 96
Najnowszy użytkownik: Syty
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Andy
01-03-2024 09:13
Przypominam członkom zwyczajnym AR, że jutro (02 marca - sobota) odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków AR

Andy
12-01-2024 15:34
Składki Członkowskie AR na rok 2024 są już znane. Informacje w temacie. - oczywiście po zalogowaniu.

Andy
05-01-2024 21:44
Po czwartkowym posiedzeniu Zarządu AR w dniu 11 stycznia 2023 poznamy wysokości składek członkowskich AR na rok 2023.

Andy
15-12-2023 12:19
Przypominam członkom zwyczajnym SM AR o Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członków AR w dniu 23 grudnia o godz. 10-ej

Andy
05-10-2023 06:17
UWAGA - od dnia 28.09.2023 obowiązuje zgłaszanie lotów SBSP również w checkin.pansa.pl<..
.

Andy
03-10-2023 06:26
Wstępna przymiarka pogodowa do zakończenia sezonu 2023 to 14 października - SOBOTA

R2R
29-09-2023 11:37
Jeżeli koledzy Modelarze mieliby czas, możliwość i ochotę obecnością swą wraz z ukochanym modelem swym uświetnić to wydarzenie, a zarazem sprawić dzieciom radość - to zapraszamy do Teatru

R2R
29-09-2023 11:36
Dłuższy opis jest na na naszym forum: http://rcradom.pl.
..ead_id=774

R2R
29-09-2023 11:34
Jest prośba o uświetnienie przedstawienia teatralnego dla dzieci obecnością modelarzy z ich modelami w sobotę 30. września 2023 godz. 16 - info w temacie

R2R
29-09-2023 11:32
A więc krótko:

R2R
29-09-2023 11:32
Trochę za długi post był :-)

R2R
29-09-2023 11:31
W sobotę 30. września 2023r. o godz. 17:00 w radomskim teatrze odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci: "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?" Autorem sztuki jest po

Andy
16-09-2023 19:40
Zamówione to i wygłaskane - Michał jest the best Doskonale

F2B Karolek
16-09-2023 13:27
Pasy ładnie wygłaskane Doskonale

Andy
05-09-2023 14:45
Proszę nie planować latania na 29 września (popołudniu), 30 września (cały dzień) i 01 października do 17-ej. Zaplanowane są zawody F2B