Licznik we flashu v2
P O Z O S T A Ł O

do ZAKOŃCZENIA REJESTRACJI na VI PP F2B
Losowa Fotka
Facebook
Pogoda Radom
Aeroklub Radomski
Polecamy
26 stycznia 2019 - kolejne spotkanie modelarskie na hali
Napisane przez Andy dnia styczeń 27 2019 18:21:36

Zima w pełni, a za nami już kolejne spotkanie modelarskie na hali w tym roku. Trzeba przyznać, iż pomimo rozpoczynających się ferii zimowych frekwencja nie ucierpiała. Można powiedzieć wręcz, że uczestników naszych spotkań jest coraz więcej. Tym bardziej należy podkreślić, że na spotkania przybywają dzieci i młodzież, które wykazują różne modelarskie zainteresowania – począwszy od rzutków, a skończywszy na pilotowaniu dronów.
Trochę uszczupliła się na tym spotkaniu grupa dorosłych członków naszej sekcji, ale pokazali się ponownie inni Koledzy. Zabrakło Konrada, Sylwka i Zibiego, ale przybyli Alek, Andy, Krzysiek i Witek. Alek, jak zawsze prezentował top akrobację, Krzysiek wreszcie ulotnił swojego UMX Yak’a 54 3D i wykonał nim wreszcie swoje pierwsze loty, Witek latał swoim dronem Overmax, natomiast Andy trenował również loty swoim UMX Yak’iem 54 3DBardzo miło nam gościć na naszych spotkaniach coraz szerszą grupę pilotów dronów wyścigowych, którzy trenują na hali swoje umiejętności w lotach przez przeszkody.
Jak zawsze przybyli również goście, którzy aktywnie nie uczestniczyli w lotach – choć rzutki były czasami w ruchu – a przyszli, aby pobyć razem z nami, podpatrzeć to i tamto oraz podpytać o różne kwestie. Dzięki instruktorom z modelarni Edkowi i Jankowi udało się jak zawsze urozmaicić czas dla gości i wciągnąć ich w zabawę rzutkami. Może kiedyś uda im zarazić się bardziej modelarskim hobby i będą bardziej czynnie uczestniczyli w życiu modelarskim w naszym mieście.
Zapraszamy na kolejne spotkanie modelarskie na hali już 9 lutego 2019 jak zawsze w godzinach 18 – 20.


Galeria fotek ze spotkania by Andy & Ania-> Link
12 stycznia 2019 - pierwsze spotkanie na hali w tym roku
Napisane przez Andy dnia styczeń 13 2019 11:16:55

Pierwsze spotkanie modelarskie na hali w tym roku było bardzo miły zaskoczeniem. Wreszcie na halę stawiło się wielu modelarzy, którzy prezentowali swoje loty.
Oczywiście Sylwek zaprezentował swoją kolejną premierę halową, ale okazało się jednak jest z nią coś nie tak. Po krótkich lotach próbnych okazało się, że zwichrowanie końcówki skrzydła niezbyt sprzyja precyzyjnym lotom na hali. Oczywiście Sylwek latał również swoim „Antkiem” i to nawet z waloryzowanym 4-łopatowym śmigłem. Okazało się jednak, że śmigło jest mocno nie wyważone, a poza tym podczas jednego z lądowań wykazało swoją wątłość i jedna z łopat odpadła. Niezrażony tym drobnym niepowodzeniem Sylwek szybko wymienił śmigło na standardowe i kontynuował loty. Darek latał swoim Dualskay’em, natomiast Andy swoim YAKIEM 54. Robert latał tym razem nie tylko dronem, ale również powrócił do lotów samolotem na hali. No i to co również istotne, Robert uczył młodzież pilotowania dronów.Na spotkaniu – co było bardzo miłą niespodzianką – zameldowali się Alek i Zibi. Alek prezentował swoje umiejętności „z górnej półki” w pilotowaniu modelu, który jak twierdził przygotował mu jego syn Kuba. Było na co popatrzeć. Na halę wreszcie powrócił po dłuższej nieobecności Zibi, który pomimo przerwy bardzo dobrze radził sobie ze swoim modelem i również było na co popatrzeć. No cóż, do kompletu na spotkaniu zabrakło niestety Konrada ze swoim serwisantem Arturem.
Na spotkaniu były też dzieci i młodzież, które pod czujnym okiem Edzia trenowały loty rzutkami oraz gumówkami. Byli również, już nie po raz pierwszy, goście na naszym spotkaniu, którzy przyszli po prostu popatrzeć na nasze modelarstwo halowe.


I tym razem na tym inaugurującym kolejny rok modelarski Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego było gwarno, radośnie i bardzo miło. Każdy z uczestników kończył spotkanie będąc zadowolonym.
Zapraszamy na kolejne nasze spotkania modelarskie na hali – kolejne już 26 stycznia.


Galeria fotek ze spotkania by Andy & Olga-> Link
29 grudnia 2018 - ostatnie spotkanie na hali w tym roku
Napisane przez Andy dnia grudzień 30 2018 19:08:46

Minione spotkanie modelarskie na hali charakteryzowało się aż dwiema specjalnymi okolicznościami. Po pierwsze było to ostatnie spotkanie modelarskie na hali w tym roku, po drugie było to spotkanie na którym świętowaliśmy imieniny Kolegi Sylwestra - nie obyło się bez odśpiewania "sto lat". Były więc też życzenia na Nowy 2019 Rok. Na skutek zbiegu tych wszystkich okoliczności Nie obyło się bez toastów czymś bąbelkowym. Jak to oczywiście bywa w naszej tradycji „dziecięcym bąbelkowym” – tak, aby nie było niedomówień.
Z okazji tego, że w szkołach są ferie świąteczne, na spotkaniu zjawiła znaczna grupa dzieci i młodzieży, które przybyły ze swoimi nowymi prezentami prosto spod choinek. Były droniki, były samochody wyścigowe, były śmigłowce, były rzutki wszelakiego rodzaju oraz my z naszymi halowymi modelami.Oczywiście prym wiódł Sylwek, który przybył chyba z połową swojego hangaru halowego. Sylwek prezentował w powietrzu 3. swoje modele, w tym podrasowanego „Antka”. Trzeba przyznać, że to dość udany model zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i lotnym. Witek latał śmigłowcem (niestety jest z nim coś nie tak – brak mocy) oraz swoim Overmaxem. Andy swoje loty prezentował dość, krótko, gdyż model po niesfornym upadku wymaga niewielkiej ilości kleju, jak i wymiany wału od śmigła – wał lekko zwichrował się podczas upadku. Konrad wyremontował wreszcie swojego halowego Orlika i udało mu się wznieść go w powietrze dwa razy. Robert wraz z Kolegą, jak zawsze poświęcił się lotom dronem wyścigówką oraz lataniu w duecie z dziećmi. Na hali pojawił się i Darek, który zaprezentował w locie swój nowy halowy model Dualskay’a. Należy przyznać, że Darek zaprzyjaźnił się z tym modelem i coraz zgrabniej wykonuje nim loty na hali.Dzięki tak dużej frekwencji na tym spotkaniu oj działo, się działo, wszystko latało, fruwało i jeździło. Było mnóstwo zabawy, radości i dużo uśmiechu. Wszyscy zapewne mogą powiedzieć, że to spotkanie na hali było szczególnie udane pod każdym względem.
Zgodnie z tradycją Koleżanki Maja i Ola, pod dowództwem Ani zadbały o poczęstunek dla uczestników tego specyficznego spotkania modelarskiego – za co bardzo, ale to bardzo dziękujemy.


Galeria fotek ze spotkania by Andy & Mariusz -> Link

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkanie modelarskie na hali już w kolejnym roku kalendarzowym w dniu 12 stycznia – jak zawsze sobota w godzinach 18-20.
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 88
Najnowszy użytkownik: 3colors
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Andy
21-07-2019 08:16
A tak na marginesie przypominam Kolegom, którzy nie wywiązali się ze składki na utrzymanie pasa, że 30 czerwca minął już dawno.

Andy
21-07-2019 08:07
Doskonale

Sylwester Kucharczyk
20-07-2019 21:25
Trawka wykoszona🙋 Super warunki do latania

Andy
19-07-2019 06:52
Na dzisiaj zamówione jest koszenie pasa - proszę o uwzględnienie tego w swoich harmonogramach lotów. Proszę o informacje odnośnie wykonania koszenia.

Andy
13-07-2019 18:10
Witamy w gronie SM AR pełnoprawnego CW - Kamila. Doskonale

Andy
09-07-2019 13:57
Parę lat było spokoju, a tu znowu się zaczyna ... , Chyba z lekka zaczynacie przesadzać. Cieszcie się, że w ogóle ktoś kosi nam trawę na takich warunkach. Było już na ten temat pisane.

F2B Karolek
09-07-2019 11:02
A może czymś mniejszym by spróbować?

Andy
09-07-2019 08:25
Niedokładność wynikała z poprzecznego koszenia. Czyli jaka decyzja, co do następnego koszenia? Jeżeli decyzji nie będzie, kolejne koszenia będą realizowane standardowo wzdłuż pasa.

Sylwester Kucharczyk
08-07-2019 18:04
Koszenie zrobione jest niedokładnie. Traktor jednak zostawia ślady opon. Po kolejnych koszeniach na pewno się będą powiększać.

Andy
07-07-2019 20:05
A jak oceniasz koszenie w poprzek ? Nie wiem Przyznam, że wykonawca mocno narzekał i na jakość koszenia w poprzek oraz na czas jego wykonania.

Sylwester Kucharczyk
07-07-2019 19:05
Pas wykoszony, niestety wiatr nie pozwolił na oblot lotniska. ☹️

Andy
05-07-2019 18:56
Miło mi poinformować, iż Kolega Kamil (dismalk) został oficjalnie przyjęty jako CW do SM AR. Życzymy udanych lotów.

Andy
05-07-2019 15:52
Proszę o sygnał, czy pas został wykoszony. Fajne

Andy
03-07-2019 20:47
Koszenie pasa zamówione na piątek. Będzie wykonywane tym razem w poprzek pasa - zgodnie z zaleceniem Sylwka.

Sylwester Kucharczyk
27-06-2019 12:22
Dziękuję wszystkim za udział przy modernizacji naszego pasa. Życzę bezpiecznych startów i lądowań👍👍👍