Losowa Fotka
Facebook
Aeroklub Radomski
FB - RC SALE
Polecamy
09 Październik - Zawody Latawcowe - RADOM 2022
Napisane przez Andy dnia październik 10 2022 10:36:21

Po mało sprzyjającej aurze w poprzedni weekend, tym razem w niedzielę 9 października pogoda dopisała nam znakomicie i mogliśmy rozegrać kolejną edycję „Zawodów Latawcowych - RADOM 2022”. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Domu Kultury Borki i udostępnieniu pomieszczenia, instruktorzy modelarscy Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego przeprowadzili cykl zajęć warsztatowych z budowy modeli latawców. Na warsztatach tych wszyscy chętni mogli wykonać latawce na zawody.
Całość wydarzenia została zorganizowana przez Aeroklub Radomski oraz przez jego Sekcję Modelarską. Zawodnicy, którzy stawili się do zawodów rywalizowali tradycyjnie w klasy FLP (latawców płaskich) i FLS (latawców skrzynkowych). W tym roku zawodnicy rywalizowali o puchary ufundowane przez Wójta Gminy Jedlińsk – Pana Kamila Dziewierza.
Choć jeszcze rano pogoda niezbyt przypominała tę z optymistycznych prognoz, to w miarę upływu czasu oczekiwania odnośnie prognozy pogody na zawody spełniły się w pełni. Było ciepło, bardzo słonecznie i nawet tym razem wiaterek dopisał swoimi odpowiednimi parametrami dla modeli latawców. Zawodnicy wraz ze swoimi technicznymi serwisantami do ostatnich chwil korygowali ustawienia uzd, ogonów i geometrii samych latawców, aby jak najlepiej wypaść podczas prezentacji latawców w locie. Zaangażowanie samych zawodników oraz ekip towarzyszących było ogromne, aby uzyskać jak najlepsze oceny, które łącznie z punktami z oceny statycznej stanowiły o wynikach rywalizacji.W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników wszyscy przebywający na lotnisku Aeroklubu Radomskiego mieli niespodziankę i niebywałą atrakcję zorganizowaną przez pilotów z sekcji akrobacyjnej Aeroklubu Radomskiego. Niespodzianka i atrakcja była skierowana głównie do dzieci i młodzieży, które zostały wprowadzone w odpowiedni dla nich sposób w „tajniki” wykonywania akrobacji samolotowej przez mistrza świata pilota Aeroklubu Radomskiego Dariusza Mazura. Kolejnym elementem tej niespodzianki było wykonanie figur akrobacyjnych „na życzenie” w powietrzu przez kolejnego mistrza świata w akrobacji lotniczej, który przebywał aktualnie na naszym lotnisku - francuskiego pilota Romaina Fhala. Polegało to na tym, że przebywający na ziemi w otoczeniu dzieci pilot Dariusz Mazur objaśniał dzieciom co wykonuje pilot w samolocie w powietrzu oraz zbierał od dzieci życzenia odnośnie wykonania konkretnej akrobacji przez znajdującego się w samolocie w powietrzu pilota Romaina Fhala. Życzenia od dzieci były przekazywane pilotowi w samolocie drogą radiową. Radości i wiwatów było co nie miara, jak dzieci widziały jak samolot wykonuje oczekiwane przez nich figury akrobacyjne. Po zakończeniu pokazu akrobacyjnego i wylądowaniu samolotu mistrz świata Romain Fhal zebrał gromkie brawa i podziękowania za wykonany pokaz.
Zawody zostały zakończone ogłoszeniem wyników, wręczeniem pucharów, okolicznościowych statuetek oraz drobnych nagród rzeczowych dla wszystkich zawodników przez Panią Dyrektor Domu Kultury Borki – Panią Annę Sadal. Natomiast dyplomy wręczał i składał gratulacje zawodnikom przedstawiciel organizatora zawodów V-ce Prezes Aeroklubu Radomskiego Pan Krzysztof Socha.
Wszyscy bawili się znakomicie, było gwarno i wesoło podczas rywalizacji na świeżym powietrzu i przy słonecznej ciepłej pogodzie. W zawodach wzięło udział łącznie 24. zawodniczek i zawodników.Zwycięzcy Zawodów Latawcowych - Radom 2022:

Klasa latawców płaskich - FLP:
1. Liliana KOWALSKA - PSP 33 Radom
2. Oliwier DUSOWSKI – Szkoła w Chmurze - Kielce
3. Luis PAPP PIASECKI – PP 166 Warszawa


Klasa latawców skrzynkowych - FLS:
1. Zuzanna MAZUR – PSP Ząbki k/Warszawy
2. Jadzia WIĄZOWSKA – PSP 29 Radom
3. Oskar KACZOR – PSP Mąchocice Kapitulne k/KielcGaleria fotek by Darek -> Link
02 Październik - Dzień Otwarty Aeroklubu Radomskiego
Napisane przez Andy dnia październik 03 2022 14:44:18

W minioną niedzielę odbył się Dzień Otwarty Aeroklubu Radomskiego. Niestety ze względu na mało sprzyjającą aurę nie mógł być zrealizowany pełen przewidywany specjalnie na ten dzień plan działania. Główną atrakcją tego wydarzenia było Święto Latawca, którego ukoronowaniem miało być rozegranie kolejnej edycji Zawodów Latawcowych – Radom 2022 o Puchar Wójta Gminy Jedlińsk. Sędzia główny zawodów podjął decyzję, iż ze względu na mało sprzyjające warunki do pełnego zaprezentowania przez zawodników w locie przygotowanych przez nich modeli latawców, termin zawodów zostaje przeniesiony na termin rezerwowy, na dzień 09 października 2022 (niedziela). Dla zawodników. Którzy przybyli na lotnisko w tym dniu z latawcami został przygotowany konkurs o nagrodę GRAND PRIX Zawodów Latawcowych – Radom 2022, czyli na najbardziej precyzyjnie wykonany i najładniej przyozdobiony plastycznie model latawca. Trzeba przyznać, że komisja, która oceniała zgłoszone do konkursu latawce miała duży problem, aby wybrać tej jeden jedyny latawiec i przyznać mu główną nagrodę tego konkursu. W ostatecznym rezultacie komisja musiała wspomóc się głosem głównego sponsora konkursu, czyli Pana Kamila Dziewierza – wójta gminy Jedlińsk, głównego sponsora pucharów na tę edycję zawodów. Pozostali zawodnicy z podium w tym konkursie otrzymali drobne nagrody rzeczowe i upominki.Dla dzieci, które chciały wykonać jeszcze latawiec na zawody za tydzień instruktorzy modelarscy przygotowali warsztaty latawcowe, które cieszyły się dużym powodzeniem i zajęcia te trwały do godzin popołudniowych. Poza warsztatami dla dzieci i młodzieży oraz konkursem latawcowym podczas tego wydarzenia zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich sekcji Aeroklubu Radomskiego - sekcji szybowcowej, samolotowej, akrobacyjnej, mikrolotowej oraz modelarskiej. Na wystawie prezentowano wszystkie dostępne w Aeroklubie Radomskim egzemplarze samolotów, szybowców, motolotni, paralotni oraz samolot An-2 (który można było "zwiedzić") i samolot pożarniczy DPZL M18 Dromader. W większości z samolotów można było zająć miejsce za sterami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zapytać pilotów o interesujące szczegóły. Wystawa wewnątrz hangaru została wzbogacona o modele samolotów modelarzy z Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego. Z terenu lotniska była prowadzona na bieżąco audycja radiowa partnera medialnego RADIA REKORD, w której dominowało sprawozdanie z tego co działo się podczas dnia otwartego na lotnisku, jak również przeprowadzane były wywiady z ciekawymi ludźmi związanymi z działalnością Aeroklubu Radomskiego oraz podmiotów współpracujących z Aeroklubem (Dom Kultury BORKI). Dla zgłodniałych i lekko zmarzniętych uczestników tego wydarzenia przygotowano gorąca zupę pomidorową z kluskami, która trzeba przyznać cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Posiłek serwował jak zawsze oryginalnie ubrany kucharz z „Restauracji u Grubego”.
Ukoronowaniem dnia otwartego Aeroklubu Radomskiego był pokaz akrobacji lotniczej przez Mistrza Świata w klasie Intermediate pilota Dariusza Mazura. Mistrzowi udało się wstrzelić w okno pogodowe i wszyscy mogli podziwiać na niebie wykonaną przez niego wiązankę figur akrobacyjnych oraz przelotów.
Trzymajmy kciuki za pogodę - a prognozy są na chwilę obecną obiecujące – na następną niedzielę 09 października, kiedy to zostaną rozegrane Zawody Latawcowe – Radom 2022.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach i spędzeniu kilku godzin podczas rywalizacji i zabawy w miłym towarzystwie na powietrzu.


Galeria fotek by Berkut & Andy -> Link
Czytaj więcej
Rozpoczęcie Sezonu Modelarskiego 2022
Napisane przez Andy dnia maj 16 2022 19:46:57

Zgodnie z tradycją Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego w niedzielę 15 maja odbył się zwyczajowy już piknik na rozpoczęcie sezonu modelarskiego 2022. Można więc wszem i wobec ogłosić, że tegoroczny sezon modelarski w Radomiu został oficjalnie otwarty. Na tegoroczne spotkanie na pasie modelarskim przybyło kilkunastu modelarzy. Chyba wszyscy byli spragnieni modelarskiego towarzystwa, ponieważ pomimo początkowo mało sprzyjających warunków wiatrowych – jak to mówili Koledzy: „wieje, aż kijek od rękawa wiatrowego się gnie” (wiało tak z 8-9 m/s) – wszyscy w miarę wcześnie przybyli. Pomimo tak znacznego wiatru było bardzo słonecznie i w miarę nawet ciepło. W sumie można powiedzieć, że zamówiona pogoda dopisała. Dopisała i to aż nadto, gdyż niektórzy Koledzy nawet z lekka przypiekli się na Słoneczku. Większość z Kolegów oczekiwała na poprawę warunków, tylko Alek i Ramzes dawali pokazy lotów w takich warunkach wiatrowych.W takiej sytuacji nasze piknikowe ognisko rozpalono wcześniej i w jego piknikowej strefie miło upływał czas na rozmowach i pogaduchach nie tylko modelarskich. Wielokrotnie można było usłyszeć, że ze względu na czas pandemii, wszyscy byli spragnieni takiego spotkania w naszym szerszym gronie. Na ognisku pieczono wspólnie wszystko to co zostało przygotowane i miało ono jak zawsze wspaniały wymiar kulinarny i towarzyski. I tym razem wszystkie wszelakiej maści smakołyki ogniskowe był pieczone na ruszcie nad ogniskiem oraz z dzbanka znad ogniska była serwowana różnych rodzajów kawa i herbata. W tym miejscu podziękowania dla Ani i Roberta za przygotowanie infrastruktury ogniskowej i wszelakich smakowitości z sałatką włącznie.Dopiero około 17:30 wiaterek zelżał i wtedy wszyscy pozostali Koledzy modelarze mogli przystąpić do lotów. Wszystkie loty na rozpoczęcie sezonu odbyły się zgodnie z zasadą – tyle lądowań, co startów, co w znacznej mierze przyczyniło się do doskonałych humorów i zadowolenia po spotkaniu inaugurującym nasz kolejny sezon modelarski.
Kto był i uczestniczył, to wie o czym piszę, natomiast Koledzy, którzy nie byli niech żałują, ponieważ kolejna tego rodzaju okazja będzie dopiero na jesieni.
Czyli jednym zdaniem – kto był ten wie, że było fajnie, koniec i bomba, a kto nie był ten trąba.


Galeria fotek by Andy -> Link
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 96
Najnowszy użytkownik: Syty
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Andy
07-06-2024 20:35
Pasy wykoszone - Uśmiech Doskonale

Andy
05-06-2024 20:15
Najbliższe koszenie pasów odbędzie się we czwartek lub piątek - w zależności od aury.

Andy
24-05-2024 12:28
Zgodnie z harmonogramem koszenie pasa oraz drogi dojazdowej zostanie wykonane dzisiaj popołudniu lub jutro rano.

Andy
29-04-2024 05:35
UWAGA - rozpoczęcie sezonu modelarskiego 2024 odbędzie się 12 maja - niedziela

Ramzes
28-04-2024 11:13
Jak tak zachęcacie, to dzisiaj będzie próba pasa.

ROBERTOS
27-04-2024 06:56
Teraz tylko latać Uśmiech

Andy
26-04-2024 21:27
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Roberta ze młyna pas został ślicznie wykoszony - osobiście uścisnąłem Robertowi pazurki w podziękowaniu. Doskonale

Andy
20-04-2024 06:53
W związku z mało sprzyjającą aurą pierwsze koszenie przełożone jest na przyszły tydzień i to zapewne dopiero na sobotę. Nie wiem

Andy
12-04-2024 21:18
Pierwsze koszenie pasa w tym sezonie zaplanowane jest na 20 kwietnia - zakończy się ok. 16-ej - szczegóły w temacie.

Andy
04-04-2024 10:11
Na stronie www.drony.gov.pl zaczyna działać nowa docelowa aplikacja do zgłaszania lotów BSP - szczegóły w temacie.

Andy
12-03-2024 12:30
Wykaz opłat składek członkowskich AR uaktualniony - proszę o weryfikację poprawności.

Andy
06-03-2024 19:09
Jeszcze nie otrzymałem potwierdzenia opłat składek członkowskich AR - jak tylko otrzymam uzupełnię wykaz Nie wiem

Andy
01-03-2024 09:13
Przypominam członkom zwyczajnym AR, że jutro (02 marca - sobota) odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków AR

Andy
12-01-2024 15:34
Składki Członkowskie AR na rok 2024 są już znane. Informacje w temacie. - oczywiście po zalogowaniu.

Andy
05-01-2024 21:44
Po czwartkowym posiedzeniu Zarządu AR w dniu 11 stycznia 2023 poznamy wysokości składek członkowskich AR na rok 2023.