Losowa Fotka
Ostatnio Widziani
Andy05:54:08
F2B Karolek08:32:51
Skyline19:38:49
berkut20:25:03
robert06096923:07:39
jannek 1 dzień
Ramzes 2 dni
Piotr 2 dni
Bartek 3 dni
frysiu 6 dni
Facebook
Pogoda Radom
Aeroklub Radomski
Polecamy
11 luty 2017 – spotkanie modelarskie na hali.
Napisane przez Andy dnia luty 12 2017 16:14:48

Rozpoczynające się właśnie ferie szkolne odcisnęły swoje piętno i na naszych spotkaniach modelarskich na hali. Niestety, młodzież albo już wyjechała na ferie, albo w dość świąteczny sposób podeszła do naszych cyklicznych spotkań na hali. Na spotkanie w sobotę przybyli tylko stali ich uczestnicy oraz Kolega Kacper.My z Sylwkiem dalej trenowaliśmy loty na hali. Sylwek przybył, aż z dwoma modelami – jednym, którym już latał, ale musiał przejść serwis i drugim nowym. Z modelem, którym już latał radził sobie doskonale i pokusił się o pierwsze elementy akrobacji – należy zaznaczyć, że model „przeżył”. Natomiast z nowym modelem było trochę problemów. Okazało się, że model jest narowisty i czasami płatał figle pilotowi, co zakończyło się niestety przedwczesnym zakończaniem nim lotów. Niestety musi przejść „serwis”.
Kolega Kacper przybył na nasze spotkanie, aby potrenować loty dronem i nabrać większego doświadczenia w jego sterowaniu. Należy przyznać, że pomimo krótkiego stażu w pilotowaniu tego typu modeli Kacper radził sobie doskonale. Niestety dron po pewnym czasie odmówił współpracy z jego pilotem, ale Kacper nie zraził się tym i zapowiedział, że stawi się na kolejnym spotkaniu.


Filmik by Andy

Na spotkaniu gościliśmy również Mariana, Mariusza i Mateusza. Marian, po korektach i naprawach w swoim ultralekkim modelu o napędzie gumowym, próbował dojść z nim do porozumienia – efekt był w tym zakresie różny. Natomiast Mariusz z Mateuszem bawili się w najlepsze modelikiem ptaka o napędzie gumowym i imitującym naturalne ruchy skrzydłami ptaków. Najwięcej uciechy miał najmłodszy z nas Mateusz.
Zapraszamy zainteresowanych na nasze kolejne modelarskie spotkania na hali. Kolejne już 25 lutego.

28 stycznia - drugie w tym roku spotkanie modelarskie na hali
Napisane przez Andy dnia styczeń 29 2017 10:51:50

Za nami drugie już w tym roku kalendarzowym spotkanie na hali. W spotkaniu jak zawsze wzięli udział stali uczestnicy tych spotkań. Poza tym jeden z Kolegów postanowił rozpocząć swoją modelarską przygodę na hali. Na spotkaniu w roli początkującego stawił się z modelem Kolega Dariusz. Po wstępnych regulacjach przedstartowych model „poszedł w powietrze”.No ale, jak zapewne większość Kolegów, którzy rozpoczynali swoją przygodę z lotami na hali wie, początki z oswojeniem się z ograniczoną przestrzenią bywają trudne. Po kolejnych regulacjach modelu udało się Darkowi już przez dłuższy czas zapanować nad nim w powietrzu. Jedna z kolejnych prób lotu niestety zakończyła się delikatną destrukcją konstrukcji modelu. Mamy nadzieję i liczymy na to, że model, jak to bywa z tego rodzaju modelami, ze względu na niezbyt skomplikowaną konstrukcję i „wdzięczny materiał” do napraw, na kolejnym spotkaniu halowym stawi się z pilotem w pełnej gotowości.
I już w tym miejscu należy podziękować Darkowi i Sylwkowi, którzy wykonali kilka fotek i filmiki modelu w locie autora tego tekstu, co nie miało miejsca już dawno - dzięki.
Dzięki uprzejmości Sylwka udało się zmontować film nr 2 z tego spotkania:Poza tym Marian skonstruował model ultralekkiego modelu z napędem gumowym. Po wstępnym oblocie bez napędu, który wypadł całkiem nieźle, Marian założył napęd gumowy, no i tu zaczęły się przysłowiowe „schody”. Model tak jakby stracił wyważenie, a poza tym guma zastosowana w napędzie okazało się, że nie posiada właściwych parametrów sprężystości i po skręceniu rozciągnęła się znacznie. Konstruktor zapewnił, że wprowadzi poprawki w modelu i stawi się na kolejnym spotkaniu.
Na spotkaniu swoje loty śmigłowcem zaprezentował również Witek. Należy podkreślić, że tym razem na spotkaniu halowym zabrakło fanów rzutków pod opieką Pana Jana.


Mała galeria fotek by Andy -> Link
14 stycznia – pierwsze w tym roku modelarskie spotkanie na hali.
Napisane przez Andy dnia styczeń 15 2017 13:27:34

Stali uczestnicy naszych spotkań modelarskich stawili się w komplecie w sobotę na hali. Jako, że nie jest to zbyt liczna ekipa „nalatać” się można było do woli.
Sylwek po przemyśleniach i związanych z nimi przeróbkami w modelu oraz po kolejnych testach w locie swojego nowatorskiego modelu, niestety stwierdził, że nie jest to zbyt trafiony projekt i niestety czeka go tzw. „piec” – czyli projekt zostanie zakończony bez pozytywnych efektów. No cóż, i tak bywa w naszym hobby.Pozostali Koledzy wraz z Sylwkiem folgowali sobie w lotach i doskonalili swoje umiejętności w pilotowaniu modeli. Konrad, pomimo posiadanych już umiejętności, ale będąc bez swojego osobistego mentora – czytaj Artura – niestety pofolgował sobie dość znacznie i tak jak nie przytrafiały się jemu „przykre doświadczenia” na hali, tym razem niestety musiał kilkukrotnie na szybko naprawiać model. Jako, że szkody nie były znaczne model szybko prezentował się w powietrzu. Andy’emu też zdarzyły się jakieś „lekkie przygody” i musiał dwukrotnie wymieniać śmigło na nowe w swoim Trenches’ie.
Na hali pojawił się również Oskar wraz ze swoją młodszą siostrą, którzy prezentowali w locie model z napędem gumowym oraz cały wachlarz rzutków.
Spragniony lotów na powietrzu zaprezentował się także w dniu dzisiejszym Witek ze swoim śmigłowcem.


Mała galeria fotek by Andy -> Link
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 101
Najnowszy użytkownik: ludwikAcyty
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Andy
21-07-2017 05:53
Przede wszystkim, aby latać na terenie lotniska Piastów (tym samym na pasie) należy być członkiem SM AR. Loty dronami w ograniczonym zakresie - żadne "dalekie i wysokie" FPV

F2B Karolek
21-07-2017 05:45
Ma ktoś jakiś dobry kontakt sprawdzony, i nierewolucujny cenowo chodzi o catering-Obiad

berkut
20-07-2017 20:26
Na naszym pasie można latać czym się chce, nawet "dornem" Uśmiech

jannek
20-07-2017 15:55
witam czy jest możliwość latania dornem na terenie pasa rcradom

Andy
19-07-2017 09:08
Na piątek lub sobotę rano przewiduję zamówienie koszenia, więc przestaną doskwierać. Kwiatki już rosły w piątek jak byłem na pasie podczas inspekcji tuż przed championatem Fajne

Ramzes
19-07-2017 05:28
Polatane 8xMXS-R. Kwiatki zaczynają doskwierać, teraz podsypane lekko końskim nawozem.

Andy
12-07-2017 09:52
Przypominam-w związku z Championatem w najbliższy weekend wprowadzono ZAKAZ LOTÓW na całym lotnisku AR-modeli również

Andy
11-07-2017 15:02
Rozmawiałem z Dyrektorem AR -Dyr. powiedział, że przy wytyczaniu powierzchni pod Championat, pas został odgrodzony i pominięty. Ale jakby któryś z Kolegów przy okazji potwierdził byłoby OK.

Andy
11-07-2017 14:09
Było już przypomniane, mam zamiar też wpaść jeszcze w piątek i sprawdzić, jak sprawy się mają. Na wszelki wypadek jeszcze zadzwoniłem i przesłałem oficjalnego maila

Skyline
11-07-2017 13:15
Andy, warto przypomnieć się organizatorowi aby nie wypasał koników na naszym pasie Uśmiech biuro@czempionatra
dom.pl Jak coś mogę podesłać namiar telefoniczny do Pani organizator na PW.

Skyline
11-07-2017 13:13
Witam, w dniach 15-16.07.2017 na naszym lotnisku odbędzie się II Czempionat Koni Arabskich. Proszę uwzględnić to w swoim harmonogramie.

Andy
05-07-2017 09:59
Proszę o przewidzenie w swoich harmonogramach lotów - 07 lipca (piątek) w godzinach wieczornych planowane jest koszenie pasa.

Andy
28-06-2017 08:18
Przypominam się ZAPOMINALSKIM -> http://www.rcrado.
..?page_id=7

F2B Karolek
26-06-2017 15:10
Nie @, tylko PW. Spr PW Uśmiech

rafal
26-06-2017 11:59
Karol wyslalem maila z informacja do Ciebie na temat silnika.