Losowa Fotka
Ostatnio Widziani
Piotr00:45:36
F2B Karolek02:37:32
R2R05:27:15
Andy09:14:23
robert060969 1 dzień
Ramzes 1 dzień
rafal 1 dzień
berkut 2 dni
Zibi 2 dni
adam 2 dni
Facebook
Pogoda Radom
Aeroklub Radomski
Polecamy
10-06-2012 Nareszcie, Nareszcie, Nareszcie
Napisane przez Andy dnia czerwiec 13 2012 23:28:09

W dniu 10 czerwca 2012 roku (niedziela) wreszcie pogoda dopisała i zwycięzca konkursu plastycznego na plakat „Rozwiń Skrzydła – od Modelarstwa do Prawdziwego Lotnictwa”, po dłuuuugim i nerwowym oczekiwaniu mógł wreszcie „odebrać” swoją nagrodę główną.
Jak pamiętamy laureatem I nagrody został Michał Gogacz, a nagrodą główną był przelot widokowy nad Radomiem zorganizowany przez Aeroklub Radomski.
Po zgłoszeniu się na lotnisko oraz po omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas lotu, laureat mógł wreszcie zasiąść w samolocie. Był to niewielki czteromiejscowy samolot turystyczny pilotowany przez bardzo sympatycznego pilota, który na przelot zabrał również mamę Michała (jako opiekuna nieletniego laureata) oraz jego brata Adama.
Dla Michała i jego mamy był to pierwszy lot samolotem. Lot trwał około 20 minut i odbywał się zgodnie warunkami jako lot widokowy nad Radomiem. Przelot odbywał się z Piastowa i dalej nad Lasem Kapturskim wzdłuż ul. Warszawskiej następnie nad następującymi dzielnicami naszego miasta: Kapturem, Zamłyniem, Gołębiowem, Michałowem i Firlejem w drodze powrotnej na lotnisko.
Cała czwórka, a przede wszystkim laureat, wysiedli z samolotu przeszczęśliwi i długo nie mogli "zejść na ziemię".
Oto pełna dokumentacja foto z tego wydarzenia - galeria by mama Michała -> Link

Ze swej strony jeszcze raz gratulujemy laureatowi zdobycia głównej nagrody, a Aeroklubowi Radomskiemu dziękujemy za jej ufundowanie.
Tych, którym nie udało się zdobyć nagród w tegorocznej edycji konkursu plastycznego, zapraszamy za rok – może wtedy i Wam szczęście dopisze.


Festyn Rodzinny - PSP Mazowszany 03-06-2012
Napisane przez Andy dnia czerwiec 03 2012 20:47:52

W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej grupy modelarskiej uczestniczyli w Festynie Rodzinnym zorganizowanym w Publicznejej Szkole Podstawowej w Mazowszanach. Impreza była zorganizowana przy pomocy gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali, który realizuje program Postaw na Rodzinę.


Filmik by Krzysiek:


W programie imprezy były między innymi gry i zabawy, pokaz zapaśników, występy uczniów oraz nasza wystawa statyczna i minimalnymi pokazami niektórych modeli. Uczestnicy mogli spróbować smacznego jadła pod chmurką, jak również wszelkiego rodzaju sałatek i smacznych wypieków. Wszelkie te specjały zostały przygotowane przez rodziców uczniów tej szkoły.
Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez organizatorów festynu, którzy byli zadowoleni z naszego uczestnictwa.
My ze swej strony dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa naszej grupy modelarskiej w tej udanej imprezie. Jak widać na zdjęciach dzieci, młodzież i dorośli doskonale bawili się na festynie.

Galerie fotek:
- by Andy -> Link
- by Ania i Robert -> Link
III Radomski Piknik Naukowy - 02.06.2012
Napisane przez Andy dnia czerwiec 02 2012 20:25:53

Kolejne ogólnomiejskie wydarzenie za nami. W dniu dzisiejszym nasza grupa modelarska uczestniczyła w III edycji Radomskiego Pikniku Naukowego, na którą to imprezę zostaliśmy zaproszeni przez Prezydenta Miasta Pana Andrzeja Kosztowniaka.
Ze względu na mało sprzyjające warunki pogodowe – znaczne porywy wiatru – z reguły nasze modele prezentowaliśmy na wystawie statycznej na bardzo zaszczytnym miejscu, które nam wyznaczono – w alei głównej przed wejściem do Gmachu Urzędu Miasta. Byli wśród nas i tacy zapaleńcy, że aby sobie trochę polatać szli do Gmachu UM i tam na galerii latali swoimi małymi modelami śmigłowców wzbudzając znaczne zainteresowanie wśród odwiedzających stoiska piknikowe zorganizowane wewnątrz gmachu. Byli i tacy, co próbowali wznieść się w powietrze na, zewnątrz – ale niestety różnie to się kończyło.
Na naszej ekspozycji zaprezentowaliśmy około 20 modeli śmigłowców, samolotów, wielowirnikowiec i samochodów. A wszystkie one były sterowane radiowo. Nasze modele cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników odwiedzających piknik. Zadawali oni szereg pytań i to nawet czasami dość szczegółowych, na które staraliśmy się odpowiedzieć jak najbardziej precyzyjnie. Zapraszaliśmy również wszystkich do odwiedzenia naszego portalu modelarskiego, rozdając przy okazji ulotki z logiem naszej strony internetowej. Nasza młodzież spisała się wspaniale, czynnie się udzielając.
Obok naszej wystawki statycznej było stanowisko Aeroklubu Radomskiego, gdzie główną atrakcją była ekspozycja prawdziwego dużego szybowca, gdzie dzieciaki, choć na chwilkę chcieli zasiąść w kabinie i zrobić sobie zdjęcie za jego sterami. Oprócz tego członkowie AR-u pokazali wyposażenie elektroniczne pilota szybowca, mapy lotnicze, jak również były wyświetlane filmy związane z lotami statkami powietrznymi.
A na samym pikniku atrakcji było, co nie miara. Zgodnie z myślą przewodnią imprezy przez młodzież z radomskich szkół i przedstawicieli radomskich firm oraz przedsiębiorstw, prezentowane były wszelkie nowinki technologiczne w zakresie fizyki, chemii, elektroniki. Były pokazy bardzo interesujących doświadczeń chemicznych, był pokaz akcji ratownictwa medycznego wraz z rozcinaniem karoserii przez strażaków, były występy i konkursy na scenie głównej, były wycieczki do radomskich zakładów pracy oraz na radomskie lotnisko i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji, których nie jestem w stanie tutaj wymienić.
Najważniejsze w tej imprezie było to, że młodzież z radomskich szkół chwaliła się swoimi osiągnięciami naukowymi, technicznymi, jak również i swoimi kółkami zainteresowań.
No cóż, ponowne tak ciekawe wydarzenie dopiero za rok.

Galerie fotek:
by Andy: -> Link
by Dariusz: -> Link
by Serwis "Co za Dzień": -> Link
by Gazeta Wyborcza - Radom: -> Link
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 106
Najnowszy użytkownik: roww
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Andy
21-07-2018 23:44
No to polatane - warunki lux-malina, Koledzy dopisali Doskonale

Andy
21-07-2018 14:05
Ktoś się dzisiaj wybiera? Pogoda lux malina. Będę ok. 15:00 - 15:30.

Andy
21-07-2018 13:23
Poza tym wyciąłem krzaki na podejściu do pasa od wschodu - banan

Andy
21-07-2018 13:22
Pas został wykoszony połowicznie, gdyż niestety ale jest jeszcze bardzo mokro i zostają koleiny po ciągniku. Dokończenie koszenia w ciągu tygodnia. Latać oczywiście się da.

Piotr
21-07-2018 01:13
Napisane bylo ze dla zarejestrowanych Pokazuje język

Andy
20-07-2018 21:34
To znaczy, że bardzo dobrze działa - bo to wieści dla SM AR. Trawka dostała ostatnio dużo wilgoci jest ciepło, więc trzeba było zarządzić koszenie na jutro przed południem. Nie wiem

Piotr
20-07-2018 21:01
Mi to sie wyświetla menu forumowe pod tym linkiem Smutek chyba że jakieś top secret Nie wiem

Andy
19-07-2018 11:06
Do zapoznania dla zarejestrowanych -> http://www.rcrado...#post_
9697

Andy
19-07-2018 07:46
Zibi - Ty też rychtuj model na weekend - Doskonale Bo inaczej zafunduję Tobie naganę z wpisaniem do akt - Z przymrużeniem oka

Andy
18-07-2018 08:11
No to rychtowac modele na weekend banan

Andy
15-07-2018 09:23
No to aura się wyklarowała - Smutek

Andy
13-07-2018 17:55
Wieść niesie, że szlaban został już naprawiony, kłódka został zawieszona -> proszę stosować się do zasad korzystania z pasa modelarskiego SM AR

Andy
10-07-2018 21:25
Nooo, to przynajmniej wiadomo, że koszenie pasa jest potrzebne nie tylko na weekendy - Doskonale

Sylwester Kucharczyk
10-07-2018 20:50
Połatane. Beaver i trenerek Mariana zaliczony po kilka lotów. Warunki dzisiaj niekomfortowe. Zmienny i porywisty wiatr nie ułatwiał lotów i lądowań. Mimo to wszystko ok

Andy
10-07-2018 15:22
A może Koledzy zaczęliby tak logować, aby czytać wieści dla zarejetrowanych Fajne